Youtube Web’e de Artık Mesajlaşma Özelliği Geliyor

YouTube, simdiye kadar sadece mobil versiyonunda bulunan mesajlasma ozelligini webe de getiriyor. Google hesabinizla YouTube da gezerken, site icinde arkadaslarinizla video paylasip, muhabbet edebileceksiniz. Peki mesajlaşma nasıl olcak? Gelin hep birlikte inceleyelim.

YouTube direkt mesajlaşma nasıl kullanılır?

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında video paylaşım platformu iOS ve Android mobil uygulamalarına yeni bir mesajlaşma özelliği eklemişti. Şimdi ise bu özellik web için de sunulmuş durumda.

YouTube web sitesini ziyaret ettiğinizde, hesap görselinin yan tarafında YouTube uygulamaları ile bildirimler arasında yer alan yeni düğme ile kullanıcılara platformda yeni bir video paylaşımolanağı sağlanıyor. Bu düğmeye tıkladığınızda mesajlaştığınız veya video paylaştığınız farklı kişilerin kronolojik listesine erişiyorsunuz.

Henüz herhangi bir arkadaşınız yoksa Kişiler seçeneği ile başka bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfa aracılığıyla daha fazla kişi eklemeniz sağlanıyor. Bu seçenek ile YouTube ile mesajlaşmak istediğiniz kişilere gönderebileceğiniz bir davet linkigönderebiliyorsunuz.

Masaüstünde hali hazırda video paylaşmak mobile nazaran oldukça kolay. Bir sağ tıklama yeterli ancak sohbetlerinizi YouTube üzerinden yapmak isteyenler için bu yenilik oldukça kullanışlı olacak. Tabii ki yine YouTube paylaşım menüsü yerli yerinde duruyor. Tercihinize göre bu menüyü kullanmaya devam etmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.