Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

YouTube Yorum Geçmişi Nasıl Görünür?

Youtube, hemen her türden videolar izleyebileceğiniz videoların altına yorum yaparak kendinizi ifade edebileceğimiz bir platform haline geldi. Biz kullanıcılar artık her önümüze gelen videonun altına yorum yapıyoruz. Hangi tarihte hangi videonun altına yorum yaptığımızı görsek hiç fena olmazdı değil mi? Böyle bir özellik zaten YouTube’da var. Aşağıda vereceğimiz “YouTube Yorum Geçmişi” gösterme adımlarımızı uygulayarak çok eskiden paylaştığınız yorumları görebilirsiniz.

Mevcutta oluşabilecek davranış ve düşünce değişikliği gibi sebeplerden dolayı kullanıcılar geçmiş zamanlarda yaptıkları yorumları kontrol ederek bunlar üzerinde düzenleme yapmayı ya da yorumlarını silmeyi düşünebilir ve isteyebilirler. YouTube bu yüzden yorumları silmek ya da düzenlemek gibi eylemler için kullanıcılara kullanabilecekleri YouTube yorumları geçmişini görüntüleme imkânı sağlamaktadır.

yapay zeka destekli haber sitesi

Eski YouTube Yorumlarınızı Niçin Görmek İsteyebilirsiniz?

YouTube üzerinde geçirmiş olduğunuz fazla vakitler izlemiş olduğunuz videoların altına fikirlerinizi ya da sorularınızı iletmenize yardımcı olan yüzlerce yorum barındırıyor olabilir.

Bu durumda;

 • Güncel bilgiler ışığında artık doğru olmadığına ya da değişebilecek doğruluklar olduğuna inandığınız yorumları silmek için,
 • Başka YouTube kullanıcılarına karşı uygunsuz davranışlarda bulunduğunuzu düşündüğünüz yorumları silmek için,
 • Artık farklı olduğuna inandığınız düşüncelerle, kişilerle, olaylarla ya da durumlarla ilgili yorumlarınızı güncellemek için,
 • Yapmış olduğunuz yorumlarda mevcut olan yazım hatalarını düzeltmek için,
 • Güncel olarak fikirlerinizi ya da yeni bilgileri ekleyebilmek için ve daha birçok durumdan ve sebepten kaynaklı olarak YouTube yorumlarınız üzerinde düzenlemeler yapmak ve YouTube geçmişinizi bu sebeple görüntülemek isteye bilirsiniz.

Mevcut olan bu birçok sebepten dolayı hem masaüstü cihazlarınızda yani tarayıcılarda hem Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarınızda YouTube yorum geçmişini nasıl görüntüleneceğine dair gerekli bilgileri aşağıdaki başlıklardan kontrol edebilirsiniz.

Masaüstü Cihazlarda ve Tarayıcılarda YouTube Yorum Geçmişi Görüntüleme

YouTube uygulamasını masaüstü cihazlarınızda daha fazla kullanıyorsanız ya da görüntüleme işlemini bilgisayarlarınızdan yapacaksanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Kullanmakta olduğunuz tarayıcınızı açınız.
 2. YouTube sitesine giriş yapınız.
 3. Size ait olan kullanıcı adı bilgilerinizi girerek Google ya da YouTube hesabınızda oturum açınız.
 4. YouTube ana sayfasının sol köşesinde görünen menüde yer alan “Geçmiş” butonuna tıklayınız. (Yanında geriye dönük ok içerisinde yer alan bir saat simgesi olacaktır.)
  YouTube Yorum Geçmişi ayarlar sol menü
 5. Açılan pencerede sağ kısımda yer alacak olan bölümde Tüm Geçmişi Yönet seçeneğinin hemen altında bulunan Yorumlar başlığına tıklayınız.
  tarayıcıda YouTube Yorum Geçmişi görme
 6. Mevcut ekranda YouTube kullandığınız andan itibaren yapmış olduğunuz tüm yorumlar kronolojik bir sıra içerisinde görüntülenecektir.
 7. Görüntülemek istediğiniz yorumda sağ tarafta bulunan video simgesine ya da mavi renk ile gösterilen video ismine tıklayarak yapmış olduğunuz yorumu görebilirsiniz.
 8. Gerekli düzenleme ve silme işlemini açılan ekrandan sağlayabilirsiniz.

iPhone’da YouTube Yorum Geçmişi Görüntüleme

iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda YouTube geçmişini görme işlemi ile ilgili adımları aşağıdaki sıra ile yapabilirsiniz.

 1. iPhone telefondan YouTube uygulamasına giriş yapınız.
 2. Sağ üst kısımda profil fotoğrafınız olarak görünen yere tıklayınız.
 3. Açılan ekrandan ayarlar kısmına giriş yapınız.
 4. Geçmiş ve gizlilik butonuna tıklayınız.
 5. Açılan sayfada mevcut olan tüm etkinlikleri yönet yazan kısma dokununuz.
 6. Sol üst kısımda 3 çizgi şeklinde görüntülenen ve etkinliğin başlığı olan bir bölüm yer alacak. Bu bölüme tıklayınız.
 7. Tıkladığınızda açılan menüden diğer Google etkinlikleri yazan kısma giriş yapınız.
 8. Sayfanın alt kısımlarında YouTube’daki yorumlar başlığı olacaktır. Bu başlığın altında yer alan yorumları göster butonuna tıklayınız.
 9. Açılacak olan ekrandan YouTube geçmişinize ait yorumları kontrol edebilirsiniz.

NOT: Oturum açılmış olsa dahi, ekrana yorum düzenleme seçeneği çıkmayacaktır. Bu seçenek yerine yanıtla, beğen, beğenme, sil ve iptal seçenekleri mevcut olacaktır. Eğer yorumu düzenlemek istiyorsanız iki seçeneğiniz mevcuttur; bulunduğunuz sayfadan ayrılıp yorumun olduğu videoya giderek yorumunuzu bulup yanında bulunan üç noktaya tıkladıktan sonra çıkacak olan düzenleme butonunu kullanabilir; ya da masaüstü cihazlarda olan adımları telefonunuzun tarayıcısından YouTube’a girerek ve masaüstü görünüme geçerek yapabilir, yorum düzenleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Android İşletim Sistemine Sahip Telefonlarınızda YouTube Yorum Geçmişi Görüntüleme

Android cihazlarda son yapılan güncellemeler ve YouTube tarafından eklenen özellikler sayesinde YouTube yorum geçmişi artık tarayıcı değil YouTube uygulaması üzerinden de görüntülenebiliyor ve yönetilebiliyor. Aşağıda mevcut olan seçenekleri takip ederek YouTube yorum geçmişini görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

 1. Android cihazınızdan YouTube uygulamasına giriş yapınız.
 2. Eğer oturumunuz açık değilse gerekli giriş bilgilerini girerek oturum açınız. Oturum açmadığınız takdirde YouTube yorum geçmişine ait olan hesabın gerekli bilgilerine ulaşamazsınız.
 3. Ekranın sağ üst kısmında yer alan Profil fotoğrafına dokununuz.
 4. Ayarlar seçeneğine tıklayınız.
  android youtube yorum geçmişi görüntüleme
 5. Geçmiş ve Gizlilik yazısına tıklayınız.
 6. Açılan ekranda yer alan Tüm Etkinliği Yönet yazısını seçiniz.
  tüm etkinlikleri yönte youtube yorum geçmişi görüntüleme
 7. Sol üst kısımda açılacak olan 3 tane yatay çizgi şeklindeki simgeye dokununuz. Ekranda YouTube’daki Yorumlar seçeneği mevcut olacaktır(Yoksa aşağıdaki maddeye geçin), bu butona tıklayarak kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.
 8. Eğer açılan ekranda YouTube sürümünüzden dolayı güncelleme getirilmiş olan yatay çizgili menü seçeneği yok ise açılacak olan ekranda Etkileşimler seçeneği görünecektir. Bu yazıya tıklayınız.
 9. Açılan ekranda Youtube Yorum Geçmişini Görüntüleme seçeneği bulunacaktır. Altında mevcut olan Yorumları Göster butonuna tıklayınız. (Butona tıkladığınızda cihazınız otomatik olarak YouTube uygulaması üzerinden değil, telefonunuzda mevcut olan herhangi bir tarayıcı üzerinden YouTube’un resmî sitesine giriş yapacak ve açmak istediğiniz sayfayı bu şekilde görüntülemenizi sağlayacaktır. Açılacak olan ekrandan giriş bilgileriniz ile tekrar giriş yaparak tarayıcınızın verileri çekmesine ve YouTube yorum geçmişinizi hesabınızdan kontrol ederek onlara ulaşmasına izin veriniz. Gerekli giriş işlemlerini sağlamadığınız takdirde hesabınıza giriş sağlanamayacağı için YouTube yorum geçmişinizi görüntüleyemezsiniz.)
 10. Açılan ekranda tüm YouTube yorumları geçmişiniz görüntülenecektir. Buradan gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Ayrıca YouTube arama geçmişinizi silmek isterseniz ilgili yazımıza bir göz gezdirin. (Bkz: YouTube arama geçmişi silme)

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar