Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Yürüyerek Para Kazanma – En Çok Kazandıran Uygulamalar

Kulağa öncelikle çok tuhaf gelse de aslında yürüyerek para kazanmak mümkün. Yürüyerek para kazanmak için birtakım uygulamalar mevcut. Gün içerisinde boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanma fikri kulağa oldukça cazip gelebilir. Bu tip uygulamalarda çok yüksek ücretlendirmeler beklentisine girmek yerine cüzi miktarlarda gününüzü değerlendirebileceğiniz kazançlar elde edebileceğiniz bir gerçektir. Bu tip kazançları mobil uygulamalar eşliğinde yapabilirsiniz. Günlük sporunuzu yaparken adımlarınız bu sayede kazanca dönüşebilir. iOS ve Android uyumlu bu uygulamaları telefonunuza yükledikten sonra yürüyerek para kazanma şansınızı kolayca sağlayabilirsiniz. Size bu şekilde para kazanabileceğiniz uygulamaları derledik. İşte bu uygulamalar…

Bonus: Instagram’da Reels Videoları Paylaşarak Para Kazanma

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen instagram’daki bir videoyu izleyerek buraya gelmişsinizdir. Bu geldiğiniz videoyu biz Donanım Plus ekibi olarak paylaşmıyoruz. Bu videoyu paylaşanlar işin açıkçası bu işten para kazanan insanlar. Tek yaptıkları bizim onlara verdiğimiz videoları paylaşmak. Paylaştıkları videolar ne kadar izlenirse o kadar ödeme alıyorlar. Sizde Instagram’dan video paylaşarak ödeme almak isterseniz buraya tıklayarak bize instagram üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Arhievement

Hem sağlığınızı önemseyen hem de ek para kazanmanızı sağlayan bu uygulamada bir takım anket sorularını da cevaplamanız gerekmektedir. Bu sayede bir miktar kazanç elde edebilirsiniz.

Sweatcoin

Sweatcoin uygulaması kullanıcısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Adım başınıza kazandığınız bir ücretin yanı sıra spor ve egzersizleriniz de kazanca dahil oluyor. Uygulamayı düzenli olarak kullanmanız durumunda yıllık kazancınız 300 – 350 dolar arası değişiklik göstermektedir. Kazandığınız tutar ise hesabınıza doğrudan aktarılmamaktadır. Sweatcoin olarak kripto para borsasına yönlendirilme gerçekleşiyor. Bunu yanı sıra kazandığınız sweatcoinler ile site içerisinde mağazadan ürün alımı da gerçekleştirebilme seçeneğiniz bulunuyor. Uygulamayı kullanırken GPS’iniz telefonda açık bir vaziyette olmalıdır. Uygulamaya gitmek ve incelemek için tek yapmanız gereken buraya tıklamak ve gelen ekrandan accept invite yazısına tıklamanız yeterli.

Evidation

iOS ve Android sürümlü cep telefonlarınıza yükleyebileceğiniz bu uygulama; sağlık aktivasyonlarınızı geliştirmek amaçlı tasarlanmıştır. Evidation uygulamasında yalnızca yürüyüş yaparak değil, kimi zaman uyuyarak kimi zaman fitness yaparak dahi cüzi miktarlar elde edebilirsiniz. Uygulama içerisinde karşınıza çıkan anketleri de doldurmanız gerekmekte. Tüm bu günlük aktivitelerim karşılığında uygulama bana neden para kazandırıyor düşünmeniz oldukça normal. Uygulama; gelirini, anket ve reklamlar üzerinden sağlıyor. Hangi aktiviteden ne kadar kazanç elde edebileceğiniz tam olarak bilinmiyor fakat kullanıcı profili düzeyinizin de kazancınıza etki ettiğini söyleyebiliriz. Uygulamada her 10 bin puan size 10 dolar kazanç olarak geri dönecektir. Eğer ki uygulamada oldukça fazla zaman geçirerek aktif olursanız 10 bin puana bir haftalık süre içerisinde kolayca erişebilirsiniz. Üyeliğinizi ücretsiz olarak oluşturarak kolayca uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Rover

Rover uygulaması, evcil hayvan ve köpek bakım üzerine oluşturulmuş, para kazanmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. Hem köpeğinizi gezdirebilir hem de bu eyleminizi kolayca kazanca çevirebilirsiniz. Sistem şu şekilde işliyor; evcil hayvanınızı sistemden bir bakıcıya teslim ediyorsunuz ve bunun karşılığında hem hayvanınızı anlık olarak takip ediyor hem de evcil hayvan bakıcısının bu sayede para kazanmasına olanak sağlıyorsunuz.

Runtopia

Son dönemlerde yaygınlaşan yürüyerek para kazandıran uygulamalardan bir diğeri de Runtopia’dır. Ülkemizde de pek çok aktif kullanıcısı olan bu uygulamada yürüme ve fitness içeriklerini uygulayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yakın zamana kadar yalnızca PayPall üzerinden ödeme kabul eden bu uygulama artık Sports Coin ile de kullanıcılarına coin ile ödeme yaptığını belirtmiştir. Eğer ki kripto para uygulamalarında bir hesap açar ve oraya kazandığınız coinleri yüklerseniz uygulamadan gelir sağlayabilirsiniz. Sistemin sunduğu bir diğer ödeme yöntemi ise markette bulunan ürünlerden satın almak olacaktır. Satın aldığınız ürünler size kargo yoluyla ulaştırılıyor. Bu alternatifi de deneyebilir, para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Charity Miles

Spor, koşu, fitness veya yürüyüş yaparak para kazanmanıza olanak sağlayan bu uygulamada kazandığınız tutarları PayPall ödeme sistemi ile bakiyenize aktarabilmektesiniz. Sosyal medya üzerinden de etkinliği oldukça fazla olan bu uygulama kazanç sağlamanız açısından sizin için bir alternatif olabilir. Fakat bildiğiniz üzere PayPall ödeme yöntemi şu an da ülkemiz sınırları içerisinde yasak. Uygulamadan kazandığınız tutarı ise online mağaza üzerinden alışveriş yaparak harcayabilir ya da Amazon gibi uluslararası platformlarda hediye kuponu olarak kullanma  imkânı bulabilirsiniz.

Map My Fitness

Kazandığınız puanları nakit olarak değil uygulamanın mağazasındaki ürünlerden satın alarak sağlayacağınız bu kazanç sisteminde hep spora ve yürüyüşe dair motivasyonunuz artıyor hem de bu şekilde çeşitli ödül ve hediyeler kazanma imkanı bulabiliyorsunuz.

Pk Rewards

Bu uygulamada ise fitness ile başarı elde ettiğiniz takdirde belli başlı ödüller kazanabiliyorsunuz. Yalnızca iOS telefon kullanıcılarının kullanabileceği bu uygulamada yaptığınız yürüyüş ve spor aktiviteleriniz için de gelir sağlayabiliyorsunuz. Bu gelir hediye çeki olarak dönüştürülebiliyor.

WinWalk – Pedometer

Ücretsiz olarak telefonunuza yükleyebileceğiniz aplikasyonu ile GPS zorunluluğu olmadan kazanç sağlayabilirsiniz. Diğer uygulamaların aksine GPS olmaması, telefonunuzun şarjının çok hızlı tükenmemesi anlamına gelmektedir. Yapacağınız spor egzersizleri ve yürüme adımınız baz alınarak size jeton hakkı tanınmaktadır. En fazla 10.000 adım sayısını kabul eden bu uygulama ile 100 adım başına 1 jeton hesabınıza tanımlanmaktadır. 10.000 adım ise yaklaşık 8 kilometreye tekabül etmektedir.

Higi

ABD’de hizmetini sürdürdüğünü bildiğimiz bu uygulama ile yürüyerek para kazanma  imkânı buluyorsunuz. Diğer uygulamalara kıyasla en iyi kazancı elde edebileceğiniz bir uygulama olduğunu söylemekte fayda var. Uygulama yakın zamanda tüm dünyaya açılmayı hedefliyor, Türkiye’ye geldiği andan itibaren de değerlendirmeye alınması gereken bir uygulama olduğunu düşünmekteyiz. Higi ile ABD’de bazı istasyonlarda vücut kitle endeksine dair ölçümler yaparak bir ödül kazanma imkânı da bulunuyor.

Lucky Step – Life Coin

Bahsettiğimiz adımsayar uygulamalara bir diğer örnekte Lucky Step – Life Coin uygulamasıdır. Adımlarınızı sayarak size indirim kodu veya hediye ödül  imkânı sunmaktadır. Bu uygulamada paranızı nakit olarak çekme şansınız bulunmamaktadır.

Optimiy

Bu uygulamayı kullanan kullanıcılar yaklaşık olarak haftada 10 dolar gibi bir ücretle ödüllendirilmektedir. Attığınız adımla, sitede yaptığınız gezintiyle ve geçirdiğiniz süreyle belli başlı kazançlar elde edebiliyorsunuz. iOS ve Android işletim sürümlü telefonlarla erişim sağlayabileceğiniz bu uygulamanın dili İngilizcedir.

Adım Para

Ülkemizde telefonunuza indirebileceğiniz ücretsiz bir uygulama olan Adım Para ile adım attıkça gelir elde edebilirsiniz. Spor, yürüyüş ve sağlıklı yaşam konularında insanları teşvik etmeyi amaçlayan bu uygulamanın, Türkiye’de bir çok aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Adım attıkça adım para kazanabiliyor, bu kazanç ile uygulama mağazasından ödülünüzü satın alabiliyorsunuz.

People Walker

People Walker uygulaması uygulamadaki partneriniz eşliğinde ne kadar çok yürürseniz o kadar kazanç sağlayabileceğiniz bir uygulamadır. Hem size hem de partnerinize sporu aşılayarak, motivasyon kaynağı olmaktadır. Şu anlık uygulama yalnızca Amerika’da erişime açık vaziyettedir.

Lympo

Lympo uygulaması spora ve hareketli yaşama teşvik amaçlı oluşturulan bir telefon aplikasyonudur. Kullanıcı hedefe ulaştığı takdirde kripto para ile ödüllendirilir. Sizlere LYM kripto parası veya hediye çeki ödülleri kazandıran bu uygulama ile hem kazanç sağlayıp hem de sağlıklı yaşama bir adım atma imkanı oluşmuş oluyor. Apple Health ile entegreli çalışan Lympo ile hareket etmeye egzersiz yapmaya bir nevi teşvik ediliyorsunuz.

FitFetti

Yalnızca iOS işletim sürümlü telefonlara özgü olan bu uygulamanın sponsorluk şeklinde ilerlediğini söyleyebiliriz. Arkadaşınız, eşiniz, dostunuz ve yakın çevrenizi uygulamaya yönlendirdiğiniz takdirde ve sponsoru olduğunuz kişi 10 kilometre yürüdüğü zaman sizler de 10 dolar kazanabiliyorsunuz. Bu şekilde zincirleme bir halde ilerleyen uygulama hem sizi hem de yakın çevrenizi etkiliyor ve aynı zamanda kazanmanıza vesile oluyor.

9 Yorum

  1. Bu uygulamalar nasıl indirilecek bir çoğu olay store veya app store de yok

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar