Gate

Başlık Açarken ve Yanıtlarken Nelere Dikkat Etmelisin?

Öncelikle Gate’e hoş geldin! Seni aramızda görmek büyük bir onur. Burasını senin gibi teknoloji seven insanlar için tasarladık. Gate’de ister soru sor! İster bildiklerini aktar, ne yaparsan yap!

Burada amacımız bazen sorunlarımıza cevap bulabilmek, bazende bildiklerimizi aktarabilmek. Kısacası kendini geliştirmek isteyen herkes için bir ortam burası.

yapay zeka destekli haber sitesi

Gate’de başlık açmak, yanıtlar eklemek herşey ücretsiz. Hatta başlıklar açarak ve yanıtlar vererek puan toplar ve o puanları paraya çevirebilirsin. Ha bide aldığın oylarda da puanlarına eklemeler yapıyoruz.

Ama bazı kurallarımız var! Bu kurallar daha çok düzeni sağlama üzerine. Kurallarımız kısaca şu şekilde;

 1. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen başlık ve yanıtlar Gate’de paylaşılamaz.
 2. Açılan başlıklar kişi veya firmaların onurlarını zedeleyecek küfür, tehdit veya hakaret içermemelidir.
 3. Gate’de din, dil, ırk ve siyaset gibi tartışmalar kesinlikle yasaktır.
 4. Başlıklar altına yapılan yorum amacı taşımayan yorumlar silinmektedir ve ayrıca aşırıya gidilirse kullanıcı uzun süreliğine siteden banlanacaktır.
 5. Gate’de sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir “ürünün” reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır.
 6. Reklam amaçlı link vermek yasaktır.
 7. Her türlü cinsel ve taciz edici başlık ve yorumlar yasaktır.
 8. Yeni bir başlık açmadan önce açmak istediğiniz konuda başlık açılıp açılmadığını arama yerinden kontrol ediniz. Aynı başlık olması durumunda tekrar aynı konuda başlık açmayınız.
 9. Gate’de tartışma çıkarmak veya sebep olmak yasaktır.
 10. Açılan başlıklar herkesin anlayabileceği tarzda olmalıdır. Kısa ve anlaşılmayan başlıklar moderatör tarafından düzeltilir ancak kullanıcı aynı şekilde devam etmesi durumda paylaşım yapması yasaklanır.

  Örneğin başlık şu şekilde olmamalıdır: Otomatik mi? Manuel mi? Bunun yerine daha açıklayıcı olan; Arabalarda otomatik vites mi? Yoksa Manuel vites mi? Tercihinizdir.
 11. Başlık ve açıklamaya aynı cümleler yazılamaz. Açıklama kısmına başlığı detaylı bir şekilde anlatmanız gerekir.
 12. Başlıklar yardım, acil gibi kelimeler ile açılamaz. Açılan başlıklar net olmak zorundadır.
 13. Açılan başlıklarda bilmediğiniz konularda gerekmedikçe yorum yapmayınız.
 14. Başlıklar açılırken yazım kurallarına dikkat edilmelidir.
 15. Başlıklara ekleyeceğiniz resimler konu dışında olmamalıdır. Konu dışında resim eklenmesi durumunda moderatör tarafından silinecektir.
 16. Gate başlıkları ve yorumları üzerinden e-posta veya telefon numarası gibi paylaşımlar yapmak yasaktır.
 17. Moderatörün başlıklarınız hakkında yaptığı değişiklikler hakkında tartışma çıkarmaya hakkınız yoktur. Moderatörün yanlış yaptığını düşünüyorsanız başlığınızın yanında bulunan bildir butonu ile başlığı bildiriniz. Gerekli açıklamaları o bölüme yapınız.
 18. Gate’e üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.