Ömer Tunçbilek

Bilgisayar Programcılığı nasıl bir bölüm?

Yks tercihleri başladı. Tercihlerim arasına Bilgisayar Programcılığını da eklemek istiyorum. Nasıl bir bölüm olduğu hakkında pek bilgim yok ama eğer Bilgisayar Mühendisliği gelmezse Bilgisayar Programcılığı gelsin dedim. Araştırdığım kadarıyla birbirine benzer bölümler. Tabi okuyan veya bölümü bilen birileri varsa onlardan dinlemek daha iyi olur

2 Cevap

  1. Bu cevap düzenlendi.

    Anladığım kadarı ile yazılım öğrenmek istiyorsun. Öncelikle mühendislik okumak istiyorsan üniversite çok önemli yani bir İstanbul Teknik Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi bir değil. İşe girmeden önce mühendislikle önce üniversitene bakıyorlar. Bilgisayar programcılığı ise yazılıma adım atmada güzel bir bölüm. Yani bir mühendis gibi tabiki tüm dilleri ayrıntılı görmüyorsun. Sadece hocalar temel bilgileri veriyor geri kendini geliştirmek sana kalmış. Eğer 2 yıl boyunca oyup sadece sınava hazırlanıp geleceğin için bir şeyler yapmazsan boşuna bu bölümü okuma. Çünkü bilgisayar programcılığı kendini geliştirmek isteyenlerin bölümü. Boş boş okumak için ve ileride mezun oldum hemen iş bulurum bölümü değil. Kendini geliştir tam anlamı ile öğren mezun ol ve iş bul.

  2. Arkadaşım Bilgisayar Programcılığı okudu memur olarak devlete atandı şuan yazılım kısmında çalışyor. Çok memnun olduğunu söylüyor ayrıca 6 7 binde maaşı var.