Yavuz Selim Sarı

Modem şifremi unuttum

Şans eseri telefonu sıfırladım hiç aklıma modem şifresini unutacağım gelememişti. Arkasında yazanı da değiştirmiştik şimdi elim kolum bağlandı. Modem şifremi nasıl bulabilirim yardımcı olur musunuz?

2 Cevap

  1. Müşteri hizmetlerini ariyarak sifreni degistirebilirsin eğer o modeme bağlı bir cihaz varsa goggle’a 192.168.1.1 yazarak kullanıcı adına admin şifreye turktelekom yazın açılan sayfada sifrenizi görebilirsiniz.

  2. Modemin açık olduğuna emin ol daha sonra herhangi bir cihazdan google gibi bir tarayıcı aç  ardından adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp arama tuşuna bas. Eğer bu kod açılmadıysa “192.168.1.2”, “192.168.2.1”, “192.168.2.2” adreslerini deneyebilirsin. Karşına bir internet arayüzü gelecek kullanıcı adı ve şifre soracak eğer arayüz şifreni de bilmiyorsan müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsin. Eğer biliyorsan sisteme giriş yaptığında menüye tıkla ardından kablosuz ağ ayarlarına son olarak ağ şifreleme kısmına tıkla ve şifreni değiştir. Eğer bunları yapmam diyorsan müşteri hizmetlerini ara ve oradan yönlendirme ile işlemlerini yap.