Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Ücretsiz Müzik Yapma Programları

İster müzik yapımına hobi olarak başlıyor olun, ister bir sonraki süperstar DJ olmayı planlıyor olun, ücretsiz müzik yapma programı ile başlamak en iyisidir. Daha sonra, bu işlerin profesyoneli olduğunuzda, ücretli daha profesyonel müzik yapma programlarına geçebilirsiniz.

Bu yazımızda yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz müzik yapma programlarından bazılarını seçtik.

yapay zeka destekli haber sitesi

 En İyi Müzik Yapma Programları

1. GarageBand

https://youtu.be/wUeOpPGN1qY

Bu işlere yeni başlayanlar için bir numaralı ücretsiz müzik yapma programı kesinlikle GarageBand’dir. App Store’dan indirmek kolaydır ve yeni başlayanlar için çok güçlü profesyonel özellikler ile birlikte gelir.

Öğrenme sürecinizi hızlandırmak için, tüm cihazlarınıza (Mac, iPhone ve iPad) müzik yapma programını yüklemenizi öneririz. ICloud sayesinde, nerede olursanız olun veya hangi cihazı kullanırsanız kullanın müziğinizi her cihazdan erişebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Müzik yapma programı GarageBand ‘i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2. DarkWave Studio

Bilgisayar için müzik yapma programı arıyorsanız kesinlikle en iyilerinden biri DarkWave Studio’dur. Windows 7 veya üstü sürümleri destekleyen ücretsiz bir müzik prodüksiyon programıdır. Çok fazla depolama alanına ihtiyaç duymaz.

Aradığınız en iyi ücretsiz müzik yapma programı ise DarkWave Studio işinizi görecektir.

DarkWave Studio ayrıca parçalarınıza sanal efektler eklemek için kullanabileceğiniz 19 farklı eklenti içerir. Başlarda özelliklerinden dolayı biraz karışık gelebilir. Ama zamanla sizin için vazgeçilmez olacaktır.

DarkWave Studio müzik yapma programını windows için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3. Audacity

Audacity yukarıdaki müzik yapma programları gibi değildir. Aksine müzik düzenleme ve ses kayıt programıdır. Listemizde yer almasının en büyük nedenlerinden biri ise hangi müzik yapma programını yüklerseniz yükleyin Autocity’e bir noktada ihtiyacınız olacaktır.

Müzik düzenleme programının arayüz kullanımı kolaydır, ancak aynı zamanda çeşitli efektler ve ayarlarla uğraşmak zor olabilir. Ama internette yığınla Autocity eğitimi vardır. Birkaç gün içinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Audacity Windows, macOS ve Linux’ta indirilebilir. En popüler müzik prodüksiyon programı seçeneklerinden biridir ve ücretsiz müzik yapmaya başlamak için harika bir yoldur.

Audacity’i müzik yapma programı  WindowsmacOS | Linux için indirebilirsiniz.

4. LMMS

LMMS (Linux MultiMedia Studio anlamına geliyor), macOS, Windows ve Linux’ta kullanılabilen platformlar arası bir müzik üretim yazılımıdır. Her türlü müzik prodüksiyonu için uygundur ve yeni başlayanlar için harika bir ücretsiz müzik yapma programıdır.

LMMS, müzik oluşturmanıza yardımcı olacak birden fazla farklı pencereye sahiptir. Piyano Rulosundaki melodileri düzenleyebilir ve Beat + Bassline Editor ile bir ritim bölümü oluşturabilirsiniz. Otomasyon Düzenleyicisini kullanarak efektleri ve ses seviyesini bile otomatikleştirebilirsiniz.

LMMS çok çeşitli enstrüman seslere sahiptir, bu nedenle ücretsiz müzik yapmak için harika müzik yapma programıdır.

LMMS’nin diğer programlar ile uyumluluğu da vardır. Program, müzik parçasına çok sayıda ekstra efekt karıştırabileceğiniz VST ve LADSPA eklentilerini destekler.

Müziğiniz hazır olduğunda, MP3, AIFF ve WAV olarak dışa aktararak kayıt edebilirsiniz.

LMMS Müzik Yapma programını Windows | macOS | Linux için indirebilirsiniz.

5. Tracktion T7

Tracktion T7 bir zamanlar birinci sınıf ücretli müzik yapma programıydı.  Tracktion, müzik yapma programının yeni bir versiyonunu çıkarınca T7’yi silmektense, tamamen ücretsiz dağıtmaya karar verildi. Bu sayede bu listedeki en özellikli ücretsiz müzik yapma programı olmuştur.

Tracktion T7 ile parça sınırları, eklenti sınırlamaları veya 30 günlük deneme süresi gibi şeyler yoktur. Temiz arayüzü sayesinde kullanımı bir nebze olsun kolaydır.

Tracktion T7’yi müzik düzenlemek, MIDI oluşturmak, efekt eklemek ve farklı cihaz parametrelerini otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz. Müzik yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi size bu müzik yapma programı sunar.

Tracktion T7, Windows, macOS ve Linux ile uyumludur. Ücretsiz müzik yapma programını severseniz bir sonraki sürümü olan, Tracktion Waveform’ı bir düşünün derim. 

Tracktion T7’yi bilgisayarınıza indirmek için Tracktion web sitesinde ücretsiz bir hesap açarak indirme işlemine başlayabilirsiniz.

Tracktion T7 Müzik yapma programını Windows | macOS | Linux için indirebilirsiniz.

6. Cakewalk

Tracktion T7 gibi, Cakewalk eskiden ücretli bir müzik yapma programıydı. BandLab’ın 2018’de Cakewalk satın almasından sonra Cakewalk müzik yapma programı ücretsiz olmuştur.

BandLab tarafından Cakewalk olarak yeniden adlandırılan bu ücretsiz müzik yapma programı, müzik yapmak, kaydetmek, düzenlemek, karıştırmak, eklemeler yapmak ve paylaşmak için kullanabileceğiniz bir başka güçlü müzik yapma programıdır.

Ödüllü kullanıcı arayüzünü kullanarak sınırsız ses veya MIDI parçası ekleyebilirsiniz. Ardından Cakewalk’ın VST3 yazılım enstrümanlarından ve evrişim yankısı ve dinamik sıkıştırma gibi stüdyo kalitesinde efektlerden yararlanabilirsiniz.

Cakewalk yalnızca Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bilgisayarınız 64 bit sistem türünde çalıştığı sürece Windows 7 ve sonraki sürümlerle uyumludur. BandLab kullanmak için, en az çok çekirdekli Intel işlemciye ve 4GB RAM’e sahip bir bilgisayar kullanmanızı önerilir.

Cakewalk müzik yapma programını indirebilmek için , önce BandLab’a kaydolmanız ve yüklemeniz gerekir. Daha sonra Cakewalk’ı indirebilirsiniz.

Cakewalk’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4 Yorum

  1. ben cakewalk indiriyodum downloading additional files kisminda kaliyo napicam

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar