Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Facebook Giriş Kodu Nasıl Alınır?

Facebook uygulaması kurulduğu günden itibaren bugüne kadar kişilerin sosyalleşmesine, arkadaşları ve sevdikleriyle iletişim kurmasına, sevdiği kişilerle iletişim kurarken aynı zamanda onlarla fotoğraflarını, videolarını ya da düşüncelerini paylaşabilmesine olanak sağlayan ve kişilerin arasındaki samimiyet bağının kopmamasına yardımcı olan bir sosyal medya platformudur. Sevdiğimiz kişiler kadar kötü niyetli kişilerin de kullanmakta olduğu bir platform olması sebebiyle Facebook geliştiricileri tarafından kullanıcılara sunulmuş olan bir güvenlik kodu sistemi mevcuttur. Bu durumda kullanıcıların aklına Facebook giriş kodu nasıl alınır sorusu gelmektedir.

Sosyal ağ platformu olarak kabul edilmekte olan Facebook uygulaması, günümüzde gençten yaşlıya kadar birçok kesimin aktif olarak kullanmakta olduğu bir uygulamadır. Facebook uygulamasına giriş yaparken güvenlik önlemleri almak, yani Facebook kodu almak, hesabımızın çalınmasını ve birçok kişi arasında mağdur durumda kalmamızı engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

yapay zeka destekli haber sitesi

Facebook Giriş Kodu Nedir? Facebook’a Giriş Yapmak İçin Güvenlik Kodu Neden Önemlidir?

Facebook kodu nasıl alınır?

Facebook kodu yani Facebook güvenlik kodu hesaba gönderilen bazı güvenlik sorularının sonucunda oturum açabilmeyi sağlayan ve bu şekilde hesabınızı güvene alan kodlardır. Bu durumda kullanıcılar tarafından merak edilen Facebook kodu nasıl alınır sorusu ortaya çıkmaktadır.

Facebook hesabına giriş yapmak için güvenlik kodu almak oldukça önemlidir. Çünkü Facebook giriş kodu nasıl alınır sorusunun yanıtını bulduktan sonra da anlayacağınız üzere kimlik doğrulaması sizlerden başka herhangi birinin hesabınızı erişmesini engellemekte ve güvenlik açığı oluşmasına izin vermemektedir. Bu durum şahsi bilgilerinizi mesajlaşmalarınızı ya da paylaşımlarınızı yalnızca sizin ve tanıdığınız kişilerin görebileceği şekilde nasıl isterseniz öyle ayarlamanıza yardımcı olmaktadır.

Facebook kodu nasıl alınır sorusunun bir yanıtı da kullanmakta olduğunuz güvenlik kodlarının sizi korumasının yanı sıra pratik bir şekilde kullanımlarının olması ve sizi uğraştırmadan güvenliğinizi sağlayabiliyor olmalarıdır. Mevcutta kullanılabilecek kurtarma amaçlı giriş kodlarını Facebook’tan, 10 tane olacak şekilde alabilirsiniz. Ve bu kodlar elinizde olduğu sürece onay vermek için Gmail hesabınız aktif olmasa ya da telefonunuz yakınınızda olmasa bile Facebook kodu nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilir ve hesabınıza kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Bu kodlar rastgele sayılardan meydana getirildiği için kırılması oldukça güç şifrelerdir. Bu yüzden sizler hesabınıza kolaylıkla erişebiliyorken sizin haricinizdeki kişiler hesabınıza kolayca erişim sağlayamayacaklardır.

Facebook Giriş Kodu Nasıl Alınır?

Eğer Facebook uygulamasına giriş yapabilmek için iki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğini aktif ettiyseniz; Facebook kodu nasıl alınır sorusuna yanıt olarak güvenlik kodunuzu alabilmenin ya da giriş işleminize onay vermenin bazı farklı yolları mevcuttur.

 1. Giriş için e-mail adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra onay için Facebook’a kayıt olurken kullanmış olduğunuz cep telefonu numaranıza gönderilmiş olan 6 haneli kısa mesaj kodunu kullanarak hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.
 2. Facebook kodu nasıl alınır sorusuna yanıt niteliğinde bir diğer adım olarak kodmatik üzerinden alacağınız güvenlik kodunu kimlik doğrulaması olarak girerek oturum açabilirsiniz.

  Kodmatik; Facebook hesabınıza giriş sağlayabilmek için aktif ettiğiniz iki faktörlü kimlik doğrulaması süreci ile birlikte kullanılmakta olan bir güvenlik özelliğidir. Kodmatiği aktif ettiğinizde farklı bir cihazdan ya da yeni bir tarayıcıdan Facebook hesabınıza giriş yaptığınız zaman telefonunuz giriş yapanın siz olup olmadığını kontrol etmek için bir güvenlik kodu oluşturur ve bu güvenlik kodunu girmenizi ister. Kodmatik, internet ya da SMS için gereken bağlantılar cihazınızda mevcut olmadığında dahi çalışmakta olan bir güvenlik özelliğidir. Bu özelliği kullanarak Facebook kodu nasıl alınır sorusuna da bir yanıt bulmuş olursunuz.
 3. Güvenli bir cihaz olarak kaydetmiş olduğunuz akıllı telefonlarınızdan ya da tabletlerinizden güvenlik anahtarına dokunarak akıllı oturum açma özelliğini aktif edebilir ve Facebook kodu nasıl alınır sorusuna ek bir cevap olarak bu özelliği kullanabilirsiniz.
 4. Facebook hesabınıza bağlantısını sağladığınız üçüncü taraf uygulamasına ait bir güvenlik kodunu girerek oturum açma işlemini tamamlayabilirsiniz. (Üçüncü taraf uygulamaları ile ilgili bilgi almak için Facebook yardım merkezinden hesabınızı güvenli tutma sekmesi altında yer alan giriş uyarıları ve onayları makalesini inceleyebilirsiniz.)
 5. Facebook hesabınızda daha önce oturum açmış olduğunuz bir cihazdan oturum açma için giriş işlemlerini onaylayabilirsiniz.
 6. Telefonunuz yanınızda olmadığı zaman kullanabilmeniz için oluşturulmakta olan Facebook basılı kurtarma kodlarından birini kullanabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarlarda Facebook Giriş Kodu Nasıl Alınır?

 1. Masaüstü bilgisayarlarınızdan tarayıcınızı açıp Facebook sitesine giriş yapınız.
 2. Facebook hesabınızda oturum açınız.
 3. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan yuvarlak profil resminizin olduğu simgeye tıklayın.
 4. Butonun hemen altında yer alan çark şeklindeki “Ayarlar ve gizlilik” sekmesine tıklayınız.
 5. Facebook kodu nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilmek için açılan sekmeden tekrar “Ayarlar” butonuna tıklayınız. Çark simgesi aynı olacaktır.

  facebook kodu nasıl alınır?
 6. Açılan ekranda sol kısımda bir ayarlar menüsü göreceksiniz. Bu menüden “Güvenlik ve giriş” sekmesine tıklayınız.
 7. “İki faktörlü kimlik doğrulaması” kısmının hemen altında yer alan “İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan” butonuna yani düzenleye tıklayın. Ardından sizi “Siten çıkılsın mı?” şeklinde bildirim gelecektir burada ise “Çık” butonuna tıklayınız.
 8. Kurtarma kodları seçeneği ekranda çıkacaktır. Facebook kodu nasıl alınır sorusunun yanıtı olabilmesi için kurtarma kodları seçeneğinin hemen yanında yer alan kurulum butonuna yani seçeceğiniz seçeneğe göre “Kimlik Doğrulama Uygulaması Kullan”, Kısa Mesaj (SMS) Kullan veya Güvenlik Anahtarı Kullan butonlarından birine tıklayınız.
 9. Ardından kodları al butonuna tıklayınız.
 10. Eğer daha önceden oluşturmuş olduğunuz kurtarma kodlarınız mevcut ise buradan kurulum yerine yönet butonuna ve ardından kodları göster butonuna tıklayarak oluşturmuş olduğunuz kodları görüntüleyebilirsiniz.
 11. Ekranda iki faktörlü kimlik doğrulaması için kullanmakta olduğunuz kurtarma kodları görüntülenecektir, bu kodların sağ alt kısımdaki kodları yazdır butonu ile çıktısını alabilir ya da kendi istediğiniz şekilde kaydedebilir ve Facebook kodu nasıl alınır sorunuzun yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Facebook Giriş Kodu Nasıl Alınır?

 1. Mobil cihazınızdan Facebook uygulamasına giriş yapınız.
 2. Facebook uygulaması açıldığında sağ üst kısımda bulunan “3 çizgi simgesine” tıklayınız.
 3. Açılan panelde en altta mevcut olan “Ayarlar ve gizlilik” butonuna tıklayınız, yanında çark simgesi mevcuttur.
 4. Facebook kodu nasıl alınır sorusunun yanıtını bulmak ve kodunuzu alabilmek için ayarlar ve gizliliğin altında bulunan ve profil simgesine sahip olan “Ayarlar” butonuna tıklayınız.
 5. Hesap başlığının altında yer alan “Şifre ve güvenlik” bölümüne giriş yapınız.
 6. İki faktörlü kimlik doğrulaması başlığının altında yer alan “iki faktörlü kimlik doğrulaması kullan” seçeneğine tıklayınız.
  Facebook kodu nasıl alınır?
 7. Açılan ekranda teyit işlemi olarak tekrar şifreniz istenebilir. Şifrenizi girdikten sonra gelen ekrandan bir güvenlik yöntemi seçiniz. Eğer şifreniz istenmedi ise güvenlik yöntemi seçme ekranı direkt açılacaktır. İstediğiniz yöntemi seçip Facebook kodu nasıl alınır sorusuna yanıt bulmak için devam butonuna tıklayınız.
 8. Seçeceğiniz güvenlik yöntemleri üçüncü taraf kimlik doğrulama uygulaması, kısa mesaj ile doğrulama ya da güvenlik anahtarı kullanarak doğrulama seçeneklerinden biri olmalıdır.
 9. İstediğiniz seçeneği tercih ettikten sonra aşağıdaki devam butonuna tıklayarak açılan ekrandan 10 adet olan tek kullanımlık 2 faktörlü kimlik doğrulamasına ait güvenlik kodunu alabilirsiniz.

Facebook Kurtarma Giriş Kodları Nasıl Alınır?

İki faktörlü kimlik doğrulamasını Facebook hesabınızda aktif ettiyseniz telefonunuz yanında olmadığında bile kullanabileceğiniz kurtarma kodu olarak mevcut olan 10 adet giriş kodu alabilirsiniz. Facebook kodu nasıl alınır sorusuna yanıt bulmak ve kodlarınızı almak için aşağıdaki adımları izleyerek mobil cihazlarda ya da masaüstü bilgisayarlarda bu işlemi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar