Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Netflix’de Profile Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Netflix’de profile şifre koyarak aile üyelerinizin Netflix profilinize giriş yapmalarını engelleyebilirsiniz. Peki Netflix’de profile şifre koyma nasıl yapılır?

Tüm video platformları gibi Netflix de aileler için mükemmel bir seçenek olabilir. Ancak aile üyelerinin profilleri olması koşulu ile. Her aile üyesinin profili olması sayesinde, çocuklarınızın sizin izlediğiniz filmleri, dizileri izlemesini, görmesini engelleyebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Sorun şu ki her aile üyesi bir başka aile üyesinin profiline göz atabilir ve ne izlediğini görebilir. Yani çocuğunuz sizin profilinize girerek eski izlediklerinizi görebilir. Tabi Netflix geçmişini silmediyseniz. Ancak bunun önüne geçmek için Netflix profiline şifre koyabilirsiniz.

Netflix’de Profile Şifre Koyma

Netflix’de profile şifre koymak için yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde;

  • Telefonunuzda veya dizüstü bilgisayarınızda Netflix’te oturum açın.
  • Ardından, sağ üstteki Profil simgesinin üzerine gelin ve Hesap’a tıklayın.
  • Profil ve Ebeveyn Denetimleri bölümüne gidin.
  • Şifre koymak istediğiniz herhangi bir profilin hemen yanındaki aşağı ok sembolüne tıklayın.
  • Açılan alandan “Profil Kilidi” yazısına tıklayın.
  • Şifre belirleyin ve kaydedin.

Bu yöntem ile kolaylıkla Netflix profiline şifre koyabilirsiniz. Sonrasında her hangi biri giriş yapmak istediğinde aşağıdaki “Bu profile erişmek için PIN kodu girin” ekranı ile karşılaşacak.

Netflix profil alanına PIN kodu koyduktan sonra unutmamanız gerekiyor. Aksi takdirde PIN’i mi unuttunuz yazısı ile PIN kodunuzu kurtarabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar