Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Spotify Aboneliğini İptal Etmek (iOS & Android)

Spotify aboneliğini iptal etmek ister misiniz? Spotify aboneliğini iptal etmek çok basittir. Yapmanız gereken bir kaç kısa adım ile ister bilgisayarınızdan ister telefonunuzdan dilediğiniz gibi spotify aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Spotify en popüler müzik dinleme uygulamalarından biri olsa da, Spotify aboneliğimizi iptal etmek için nedenlerimiz vardır bazen. Bunların başında başka bir platforme geçmek veya da Spotify’ın ücretsiz sürümünden devam etmek istememizdir. Hazırsanız bir kaç adımda nasıl Spotify Premium üyeliğinizi iptal edip, hesabınızı ücretsiz Spotify hesabına geçirebileceğinizi göstereceğiz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Spotify Aboneliğini İptal Etmek 

Spotify aboneliğini iptal etmek için ister bilgisayar olsun isterse telefon her yerden iptal edebileceğinizi söylemiştik. Android tarafında ve İOS tarafında gelin spotify hesabınızı iptal edelim.

Spotify Aboneliğini İptal Etmek

 • Telefonunuzdan buradaki https://accounts.spotify.com adrese tıklayın.
 • Hesap ayarlarına dokunun.
 • Abonelik başlığını göreceksiniz onu seçin.
 • Karşınıza gelen alandan iptal ve yada değiştir butonu ile…
 • Spotify aboneliğinizi iptal edin.

Spotify hesabınızın abonelik sayfasında, artık ücretsiz aboneliğe geçene kadar Spotify Premium’u ne zamana kadar kullanabileceğinizi görebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz planda oluşturduğunuz çalma listelerine de erişebilirsiniz, ancak çalınacak şarkıları direk olarak seçemeyeceğiniz bir kısıtlama ile yaşamak zorundasınız – sadece karıştırabilirsiniz. Ücretsiz sürümde ayrıca sesli reklamlar ile karşılaşırsınız.

İPhone’da Spotify Premium’u Apple Kimliği ile iptal Etme

 iPhone’dan Spotify Premium’a Apple App Store üzerinden abone olduysanız, hizmeti buradan da iptal etmelisiniz. Bunu birkaç adımda rahatlıkla yapabilirsiniz:

 • Aarlar menüsünü açın ve üstteki adınıza dokunun.
 • Uygulama ve iTunes Mağazası’na gidin ve Apple Kimliğinize dokunun.
 • Ardından Apple Kimliğini Görüntüle’ye basın.
 • Abonelik alanına gidin ve Spotify’ı seçin.
 • Listedeki Spotify Premium üyeliğinize dokunun ve iptal etmek için Otomatik Yenilemeyi Kapat’ı seçin. 

Ayrıca Spotify’dan müzik nasıl indirilir isimli yazımıza da bir göz atın.

Spotify hesabımı nasıl silebilirim?

Gizliliğin önemli bir sorun haline gelmesiyle, özellikle dijital ayak izlerimiz söz konusu olduğunda, Spotify hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da bir kaç adımda kalıcı olarak Spotify hesabınızı silebilirsiniz. Ama öncelikle sildikten sonra ne gibi şeyleri yapamazsınız ona değinmek istiyorum.

Spotify hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz de artık kullanıcı adınızı Spotify’da kullanamazsınız veya oynatma listelerinize, takipçilerinize veya kitaplığınıza erişemezsiniz. Ayrıca, bir Öğrenci indirimi ile kaydolduysanız, ilk kullanımınızdan bu yana 12 ay geçene kadar başka bir hesaba uygulayamazsınız. Sonuç olarak: silmeden önce dikkatlice düşünün. Karar verdiyseniz nasıl kalıcı olarak Spotify hesabı silinir ona bir bakalım.

 • Öncelikle bu adrese girmelisin https://support.spotify.com/tr/account_payment_help/account_help/close-account/
 • Sayfada ücretli mi ücretsiz mi abone olduğun soruyor. Ücretsiz abone ise “iletişim formumuza” yazısına tıkla.
 • Giriş yap.
 • ‘Hesap yardımı’ ve ardından ‘Hesabımı kapatmak istiyorum’u seç.
 • Hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istediğinizden emin olup olmadığınız sorulacaktır. Kabul et.
 • Artık bütün verileriniz Spotify’dan silindir. Dediğimiz gibi bir indirimden yararlanıyorsan artık yararlanamayacaksın.

Spotify üyelik iptal edemiyorum

Bu durum ile karşılaşanlar genellikle İphone kullanıcıları oluyor. Bunun için yukarıdaki verdiğimiz yöntemi herfiyen uygulamalısınız.

Başka bir durumda Facebook üzerinden kaydolduysanız, Spotify hesabınıza giriş yapmak için Facebook profilinizde kullandığınız e-posta adresini ve şifreyi kullanmanız yeterlidir. Ardından aboneliğinizi iptal etmek için normal adımları uygulayın.

Hâlâ sorun yaşıyorsanız, Premium’da etkin bir başka hesabınız olabilir (yanlışlıkla açılmış veya sizin haberiniz olmadan). Hangi Spotify hesaplarının e-posta adresinize bağlı olduğunu görmek için Spotify’ın şifre sıfırlama formunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca telefondan müzik indirme isimli yazımıza da bir göz atmanızı öneririz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar