Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

YouTube Oynatma Listesi İndirme – 4 Farklı Yöntem

Youtube’da videoları indirmek için bir çok yol mevcut. Öyle ki bununla ilgili detaylı bir sürü rehber yayınladık. Sevdiğiniz serinin bir oynatma listesi varsa ve bunları tek tek indirmek istemiyorsanız, aşağıda detaylı detaylı anlatacağımız Youtube oynatma listesi indirme işlemi ile komple oynatma listesini indirebilirsiniz.

Değişen ve gelişen teknoloji çağı içerisinde video oynatma platformlarının gerek haber gerek eğlence gerek film gerek müzik alanında fazlasıyla kullanılması sebebi ile oldukça popüler olarak kullanılan YouTube üzerinden oluşturulan oynatma listelerini zahmet çekmeden indirerek keyifli anlar yaşamaya ve indirdiğiniz videoları daimî olarak izlemeye, kullanmaya devam edebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Birçok alanda mevcut içeriklere sahip olan YouTube üzerinde mevcut olan içerikleri indirmek size internet bağlantınızın olmadığı durumlarda da indirilen videolara kolayca ulaşma imkânı sağlamaktadır.

Youtube oynatma listelerini internet hızınıza ve ihtiyaç duyduğunuz kaliteye göre farklı dosya formatlarında, farklı kalitelerde ve çözünürlüklerde indirebilme imkânına sahipsiniz. Aşağıda belirtilen indirme sitelerini kullanarak YouTube üzerinden seçtiğiniz herhangi bir oynatma listesini kolaylıkla indirebilirsiniz.

Sürekli tarayıcı üzerinden indirme işlemi yapmak istemeyen ve bunu bilgisayarında dahili bir program olarak bulundurmak isteyen masaüstü kullanıcıları mevcuttur. Bu kullanıcılar için tasarlanmış olan programlara da aşağıdaki linklerden ulaşıp adımları takip ederek indirme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube Oynatma Listesi İndirme Siteleri ve Programları Nelerdir?

 • SurFast Video Downloader (Masaüstü cihazlar için indirme programı)
 • EaseUS Video Downloader (Masaüstü cihazlar için indirme programı)
 • 4K Video Downloader (Masaüstü cihazlar için indirme programıdır.)
 • BTClod (Web sitesi üzerinden indirme gerçekleştirilmektedir.)
 • YouTube Multi Downloader (Web sitesi üzerinden indirme gerçekleştirilmektedir.)
 • Media Human (Masaüstü cihazınız için youtube oynatma listesi mp3 indirme programı)
 • Videoder (Android cihazınız ile telefondan oynatma listesini indirebilirsiniz)

SurFast Video Downloader ile oynatma listesi nasıl indirilir?

SurFast Video Downloader, YouTube oynatma listesini kolaylıkla indirmenizi sağlayan bir 8K YouTube indirici programıdır. Bu araç, istediğiniz biçimlerde ve yüksek kalitelerde tam bir YouTube oynatma listesini indirme olanağı sunar. YouTube oynatma listelerini ya MP4 olarak indirebilir ya da yalnızca sesi çıkarmak için YouTube çalma listesini MP3’e dönüştürebilirsiniz. İşlem basit ve hızlıdır. Şimdi, SurFast Video Downloader ile YouTube çalma listelerini nasıl indireceğinizi görelim.

 1. SurFast Video Downloader‘ı bilgisayarınıza indirip kurun. Bu program hem Windows hem de Mac için kullanılabilir. İndirme bağlantısı buradadır.
 2. YouTube’a gidin ve YouTube çalma listesini bulun, ardından bağlantısını kopyalayın.
 3. SurFast Video Downloader’ı başlatın, ardından çalma listesi bağlantısını “Ctrl + C” ile yapıştırın.
 4. Yeni pencerede video kalitesini seçin ve kaydetmek istediğiniz yolunuzu değiştirin. “İndir” düğmesine tıklayarak çalma listesindeki tüm videoları kaydedin.
 5. İndirme işlemi tamamlandığında, kaydedilen videoları “Tamamlanan” sekmesinde kontrol edebilirsiniz.

EaseUS Video Downloader YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir?

Youtube oynatma listesini ve 1000’den farklı web sitesinden bu program ile her türlü videoyu indirebilirsiniz. Aradığınız her şeyi bir arada sunan program listemizin en başında. EaseUs video indiricisi ile hem video hem de ses dosyalarınızı indirebilir bilgisayarınızda kendi arşivlerinizi oluşturabilirsiniz. EaseUS Video Downloader’ın sunduğu bazı özellikler:

 • Video ve ses dosyalarını toplu olarak indirebilirsiniz.
 • Oynatma listelerini indirebilirsiniz.
 • Bir kanaldaki tüm videoları indirebilirsiniz.
 • Videoları 8K/4K/HD kalitesinde indirme seçeneği sunuyor.
 • YouTube sesini 320kbps, 256kbps veya 128kbps olarak kaydedebilirsiniz.
 • YouTube sesini MP3 veya WAV formatında kaydetme olanağı veriyor size.
 • Ve daha fazlası…

EaseUS Video Downloader ile oynatma listesi nasıl indirilir?

 1. EaseUS Video Downloader programını indirin.
 2. Video URL’sini kopyalayıp programdaki çubuğa yapıştırın ve “Ara”ya tıklayın.
 3. Karşınıza indirmek istediğiniz video gelecektir. Hemen alttan Download yani indir butonuna tıklayın.
 4. İşlemin bitmesini bekleyin ve videoyu kontrol edin.

BTClod ile YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir?

 1. https://btclod.com/tr/converter-2/ adresine giriş yapınız.
 2. Bağlantıyı burada arayın veya yapıştırın yazan alana oynatma listesinin linkini yapıştırınız.
 3. Ara butonuna basarak listeyi arayınız. Liste herkese açık olarak paylaşılmış ise videoların tamamı görüntülenecektir. Çıkan ekrandan müziklerin tamamını seçerek ya da içerisinden istediklerinizi seçerek yanlarındaki indirme butonuna tıklayıp indirme işletimini başlatınız.

YouTube Multi Downloader ile YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir?

Youtube playlist indirme işlemini bu web sitesi ile yapmak için şu adımları yapmalısınız:

 1. https://youtubemultidownloader.net/playlists.html adresine giriş yapınız.
 2. Oynatma listesi linki yazan alana oynatma listesinin linkini yapıştırınız.
 3. Oynatma listesindeki bütün videolar tek tek çıkacaktır.
 4. Her videonun yanındaki MP4 720P butonuna tıklayınız.
  Unutmayın: Bu MP4 720P butonu yazısı seçtiğiniz kaliteye göre değişebilir. 1080P yazabilir.

NOT: İndir butonuna tıklamadan önce videonun kalitesini, formatını ve uzantısını kalite yazısının olduğu yerden seçerek özelleştirme işlemlerini yaptıktan sonra indirme butonuna tıklayınız.

4K Video Downloader Programı ile YouTube Oynatma Listesi Nasıl İndirilir?

Oynatma listelerini indirebileceğiniz 4K Video Downlader programı Youtube playlist indirme yapmanız gerektiğinde yardımınıza koşar.

 1. 4K Video Downloader programını indiriniz. (Kendi sitesinden indirebilirsiniz. Linki: https://www.4kdownload.com/products/videodownloader/13)
 2. Programı çalıştırarak kurulumunu tamamlayınız.
 3. Herhangi bir tarayıcıdan YouTube’a giriş yapınız.
 4. YouTube üzerinden herhangi bir YouTube oynatma listesini açınız.
 5. Açtığınız oynatma listesinin linkini adres çubuğundan kopyalayınız.
 6. 4K Video Downloader programına gelerek Link Yapıştır butonuna tıklayınız. (Bu aşamada, uygulama kopyaladığınız linki otomatik olarak algılayacak şekilde tasarlanmış olduğu için ekstra olarak yapıştırmanıza gerek yoktur. Yalnızca butona tıklamanız yeterlidir.)
 7. Çalma Listesini İndir butonuna tıklayınız.
 8. İndirme butonuna tıkladıktan sonra açılacak ekranda indirmek istediğiniz YouTube oynatma listesi içerisinde yer alan videoların görüntü kalitelerini ve indirme formatlarını seçerek özelleştirme işlemini tamamlayınız.
  youtube oynatma listesi indir 4k video downloader
 9. Özelleştirmelerinizi tamamladıktan sonra indir butonuna tıklayınız.
 10. Oynatma listesi indirme işlemi tamamlandıktan sonra, program tarafından varsayılan olarak belirlenen ya da sizin seçmiş olduğunuz indirme klasörüne giderek YouTube videolarınıza ulaşabilirsiniz.

Youtube Oynatma Listesi MP3 İndirme Programı MediaHuman

Müziklerden oluşan bir oynatma listeniz var ve bu listedeki tüm videoları müzik dosyasına çevirerek indirmek istiyorsanız MediaHuman yardımınıza koşar. Program ile hemen hemen her türlü oynatma listesini indirebilirsiniz. İster gizli isterse de herkese açık oynatma listelerini mp3 formatın da indirebilirsiniz.

Not: Program ile gizli oynatma listelerini indirebilmek için program üzerinden oynatma listesinin olduğu mail adresiniz ile giriş yapıp izin vermelisiniz. Vermediğiniz takdirde sadece herkese açık oynatma listelerini mp3 formatında indirebilirsiniz.

İşte yapacaklarınız:

 1. Öncelikle MediaHuman’ı kendi web sitesinden indirin. (İşte indirme linki: https://www.mediahuman.com/tr/download.html#3)
 2. Programı kurun ve açın.
 3. İndirmek istediğiniz oynatma listesini bir tarayıcıda açın üstten adresini kopyalayın.
 4. MediaHuman programına gelin ve üstteki “Url Yapıştır” alanına tıklayın.
 5. Otomatik linki tanıyacak ve listedeki bütün videoları kendi içerisine çekecektir.
 6. Bundan sonrasında ister tek tek sağ taraflarındaki indirme simgesi ile indirirsiniz. İsterse hepsini birden en üstte sağ taraftaki indir simgesine tıklayarak indirirsiniz.
  Mediahuman youtube oynatma listesi mp3 indirme

İndirdiğiniz mp3 dosyasını; sol alttaki ayarlar çarkına ve sonasın da indirilen klasörünü aç yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gizli oynatma listesini indirmek için ise Ayarlar>Tercihler içindeki Youtube’a yetki vererek indirebilirsiniz. Yetki verdikten sonra gizli oynatma listenizin url kopyalayın ve programa yapıştırın. Videoları otomatik çekecek ve indirme başlayacaktır.

Ben bu programı toplu müzik indirmek için kullanıyorum. Bildiğiniz üzere Youtube’da her beğendiğiniz video beğendikleriniz oynatma listesine kayıt edilir. Bundan faydalanarak sevdiğim müzikleri beğeniyorum. Sonrasında bu program ile otomatik hepsini aynı anda indiriyorum.

Videoder İle Android’den Oynatma Listesi İndirme

android youtube oynatma listesi indirme

Uygulama, 4K videoların indirilmesini de destekler. Tüm YouTube oynatma listesini tek seferde indirebilir veya listeden istediğiniz videoları seçebilirsiniz. Uygulama bu yazıyı yayınladığımız itibari ile PlayStore’da mevcut değil. APK olarak uygulamayı indirmeli ve telefonunuza kurmalısınız. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Daha fazla Youtube ipucuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar