Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

YouTube Premium İptal Etme – Basit Adımlar

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Youtube kullanıcılarına özel olarak geliştirdiği ve ücretli olarak sunduğu Premium özelliği ile daha fazla tercih ediliyor. Aylık ve yıllık abonelikler sayesinde üye olunan Youtube Premium’da kesintisiz ve reklamsız video izlemekle birlikte arka planda çalışma özelliği de önemli bir artı sağlıyor.

Her ne kadar birçok avantaj sunsa da bazı durumlarda Youtube Premium özelliğinin iptal edilmesi istenebiliyor. Ayrıca bu iptal için Android, İOS ve Windows işletim sistemine sahip olan cihazlardan yapılmak istenebiliyor. Bu yüzden her biri için ayrı bir yöntemle Youtube Premium üyeliğini iptal etmek mümkün olabiliyor. Şimdi gelin hep beraber üç ana işletim sistemine sahip olan cihazlar için Youtube Premium üyeliği nasıl iptal edilir ona bakalım.

yapay zeka destekli haber sitesi

Youtube Premium İptal Etme Android

Android işletim sistemine sahip telefonlar için Youtube Premium iptal işlemi oldukça basit adımlardan oluşuyor. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. İlk olarak Android telefonunuzdan Google Play Store mağazasına giriş yapın.
 2. Play Store’ye giriş yaptıktan sonra Google hesabınız üzerinden işlem yapılacağından Google hesabınıza da giriş yapmanız gerekir.
 3. Google hesabınıza giriş yapıldıktan sonra üst köşedeki menü kısmından abonelikler butonu seçilmelidir.

 4. Burada karşınıza çıkan aboneliklerden Youtube Premium’u seçerek iptal et butonuna bastığınızda aboneliğiniz iptal edilmiş olacaktır.

Ancak burada şunu belirtmekte fayda var ki, Android telefonlarda bu adımlarla yapılan iptal etme işlemlerinden sonra kesintisiz ve arka planda video izleme özelliği devre dışı kalacaktır.

Youtube Premium İptal Etme İOS

Youtube Premium aboneliğinin İOS işletim sistemine sahip bir cihazda iptal edilmesi aynı adımları içerse de bazı farklılıklar bulunmakta. Bu adımları belirtmek gerekirse;

 1. İOS sistemli cihazınızdan öncelikle iTunes hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Bu hesaba giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafı kısmında yer alan ücretli üyelikler butonuna basmanız gerekiyor.
 3. Burada karşınıza çıkan üyeliklerden iptal etmek istediğiniz Youtube Premium aboneliğini seçmelisiniz.
 4. Daha sonra ise Apple üzerinden aboneliklerin yönetildiği panele yönlendiriliyorsunuz.


 5. Abonelikleri yönet seçildikten sonra Youtube Premium üyeliğine tıklamanız gerekiyor.
 6. Burada açılan sayfadan aboneliği iptal et butonuna basarak Youtube Premium aboneliği iptal edilmiş oluyor. Ancak burada iptal etmeden önce iptal sebebiniz sorulabiliyor. Buna cevap verdikten sonra iptal işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Youtube Premium İptal Etme PC

Youtube Premium aslında günümüzde telefonlarda daha çok kullanılsa da bilgisayarlarda da sıkça tercih ediliyor. Bu bağlamda üyeliği iptal etmek bilgisayarlarda daha kolay oluyor. Bilgisayar üzerinden iptal basamaklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. İlk olarak https://www.youtube.com/paid_memberships adresine tıklanır.
 2. Açılan sayfadan üyelikler kısmı seçilir ve üyeliği yönete tıklanır.
 3. Üyelik yönetimi ele alındıktan sonra “devre dışı bırak” butonuna tıklanır.
 4. Daha sonra “devam” butonuna tıklanarak iptal etme işlemine devam edilir.

 5. Burada açılan sayfadan aboneliği iptal etme nedeniniz sorulur. Buna dikkatli bir şekilde cevap vermeniz gerekir.
 6. Ardından “ileri” butonuna tıklanır.
 7. Bir ileri adımda açılan “evet iptal et” butonuna tıklandıktan sonra Youtube Premium üyelik iptal edilmiş olur.

Youtube Uygulaması Üzerinden Youtube Premium İptal Etme

Youtube Premium iptali için bir diğer kolay yol ise telefondaki uygulama üzerinden iptal işleminin yapılabilmesidir. Telefon üzerindeki Youtube uygulamasına girilerek sağ üst taraftaki profile gidilir. Açılan profil sayfasından ücretli üyelikler butonu seçilerek tıklanır. Açılan ekran takip edilir ve “Premium” yazan noktaya tıklanır. Yine tekrar açılan sayfadan “devre dışı bırak” butonuna tıklanır. Açılan sayfada hem “iptal et” hem de “duraklat” şeklinde iki buton görülür. “İptal et” butonu seçilerek “ileri” butonuna tıklanır. Burada Youtube iptal ile ilgili emin olup olmadığınızı sorulacak. “Evet iptal et” butonuna tıklayarak Youtube Premium aboneliğiniz tamamen iptal etmiş olursunuz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar