Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm çocuklara eğitim verdiği platforma zoom denir. Sadece eğitimlerin değil aynı zamanda home Office çalışmalarda kullanılmak üzere toplantıların de en aktif şekilde gerçekleştiği alandır. Cidco Systems ve WebEx ortaklığı ile kurulan Zoom 2013 yılından bu yana gerçek boyutta kullanılmaya başlayan bir uygulamadır. Akıllı telefondan tabletlere kadar her cihaza indirilebilen; oda sistemi ile çalışan görüntülü, sesli konferans ve yazışma imkanı sağlayan bir uygulamadır.
Zoom uygulamasını hem Google Play ile hem de App Store ile ücretsiz bir şekilde indirmek mümkündür. Bilgisayarlar için ise Zoom’un sitesine girerek yönlendirmeler ile bilgisayara indirmek de mümkündür.

Bilgisayarda Zoom Profil Resmi Yüklemek

zoom profil resmi yapma

Zoom’a bilgisayardan profil resmi yüklemek için öncelikle zooma giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra site ilk olarak sizi profil sayfanıza gönderecektir. Bu sayfadan profil resmini ekleyebilirsiniz. Bu sayfada yapacaklarınız;

 1. Profil sayfasının üst kısmında adınızı, boş bir profil fotoğrafınızı ve ‘’Change’’ yazan bir bağlantı bulunur. Profil resmi eklemek için ‘’Change’’ bağlantısına tıklayın. Eğer yazmıyorsa direk profil resmi görüntüsünün üstüne tıklayın.
 2. Yeni bir fotoğraf yüklemek için önce Choose Files’a tıklayın ve bilgisayarda bulunan fotoğraflar dosyasından istediğiniz bir fotoğrafı seçin.
 3. Eğer seçtiğiniz fotoğrafı değiştirmek isterseniz “Change” yazısına tıklayarak yeniden fotoğraf seçimi yapabilirsiniz.
 4. Fotoğrafınızı yükledikten sonra dilerseniz yakınlaştırın dilerseniz ortalayın ve ardından ‘’Save’’ seçeneğine tıklayınız.
 5. Bu sayede kolayca profil resmi yükleyebilirsiniz.

Telefon ya da Tablette Zoom Profil Resmi Yüklemek

 1. Zoom uygulamasını başlatın ve en alt sağda bulunan “Settings” sekmesine dokunun.
 2. Ayarlardan adınıza dokunun.
 3. Profil resminizin üstüne dokunun. Ekrana gelen alandan “Take Photo” seçerseniz telefon veya tabletinizden anlık fotoğraf çekmeyi sağlar. “Choose Photo” seçeneğine tıklarsanız galerinizden seçeceğiniz bir fotoğrafı eklersiniz.
 4. Dilersiniz burada toplantılara katılmadan önce videonuzu devre dışı bırakabilirsiniz ve bu sayede ekranda dümdüz adınızın görünmesi yerine fotoğrafınız görünecektir.

Zoomda Profil Resmi Nasıl Kaldırılır?

Zoom’un mobil uygulamalarından profil fotoğraflarını tamamen kaldırmak mümkün değildir. Lakin web sitesi üzerinden bunu yapabilirsiniz.

 1. Web sitesine girdikten sonra zoom hesabınıza giriş yapın ve ardından üst tarafta bulunan ‘’Profile’’ seçeneğine tıklayın . Ardından da daha önce belirlemiş olduğunuz profil resminin üstüne tıklayın.
 2. Profilin üstüne tıkladığınızda hemen altta çıkan “Delete” yazısına tıklayın.

Tüm işlemleri uygulayarak zoom profil resmi kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google Chorome’u Varsayılan Tarayıcı Yapma

Google tarafından geliştirilerek ücretsiz bir şekilde kullanılan Google Chrome 2008 Eylül aylarında Microsoft Windows sürümü ...

Domain (Alan Adı) Nedir? Nereden Sorgulanır ve Kayıt Edilir?

İster ilk web sitenizi kuruyor olun, ister mevcut web sitenizi büyütmeye çalışıyor olun, domain yani ...

Zoom’da İsim Değiştirme

Korona virüs sürecine girilmesi ile okulların uzak eğitimde en sık kullandığı program Zoom olmuştur. Programda ...

Sevgilinin Telefonunu Takip Etme Programı - 2021'in En İyileri

Bazen sevgilimizle olan ilişkimizde sorunlar çıkabilir ve iletişim sorunları yaşayabiliriz. Böyle durumlarda bir sevgili takip ...

E-ticaret Siteniz için Web Hosting Özelliklerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bir e-ticaret sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz, sorunsuz bir ticaret yapabilmek için doğru bir altyapı seçilmelidir. ...

Chrome Uzaktan Masaüstü: Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden uzaktan bilgisayarınıza yada başka birinin bilgisayarına bağlanmak çok zahmetli ve bir o kadar da ...

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...

Firefox, Opera ve Chrome'da Ebeveyn Kontrolleri Nasıl Ayarlanır

Günümüz teknoloji çağında her türlü veriye, medyaya hızlı bir şekilde ulaştığımız bu dönemlerde çocuklarımızın psikolojilerini ...