Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm çocuklara eğitim verdiği platforma zoom denir. Sadece eğitimlerin değil aynı zamanda home Office çalışmalarda kullanılmak üzere toplantıların de en aktif şekilde gerçekleştiği alandır. Cidco Systems ve WebEx ortaklığı ile kurulan Zoom 2013 yılından bu yana gerçek boyutta kullanılmaya başlayan bir uygulamadır. Akıllı telefondan tabletlere kadar her cihaza indirilebilen; oda sistemi ile çalışan görüntülü, sesli konferans ve yazışma imkanı sağlayan bir uygulamadır.
Zoom uygulamasını hem Google Play ile hem de App Store ile ücretsiz bir şekilde indirmek mümkündür. Bilgisayarlar için ise Zoom’un sitesine girerek yönlendirmeler ile bilgisayara indirmek de mümkündür.

Bilgisayarda Zoom Profil Resmi Yüklemek

zoom profil resmi yapma

Zoom’a bilgisayardan profil resmi yüklemek için öncelikle zooma giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra site ilk olarak sizi profil sayfanıza gönderecektir. Bu sayfadan profil resmini ekleyebilirsiniz. Bu sayfada yapacaklarınız;

yapay zeka destekli haber sitesi
 1. Profil sayfasının üst kısmında adınızı, boş bir profil fotoğrafınızı ve ‘’Change’’ yazan bir bağlantı bulunur. Profil resmi eklemek için ‘’Change’’ bağlantısına tıklayın. Eğer yazmıyorsa direk profil resmi görüntüsünün üstüne tıklayın.
 2. Yeni bir fotoğraf yüklemek için önce Choose Files’a tıklayın ve bilgisayarda bulunan fotoğraflar dosyasından istediğiniz bir fotoğrafı seçin.
 3. Eğer seçtiğiniz fotoğrafı değiştirmek isterseniz “Change” yazısına tıklayarak yeniden fotoğraf seçimi yapabilirsiniz.
 4. Fotoğrafınızı yükledikten sonra dilerseniz yakınlaştırın dilerseniz ortalayın ve ardından ‘’Save’’ seçeneğine tıklayınız.
 5. Bu sayede kolayca profil resmi yükleyebilirsiniz.

Telefon ya da Tablette Zoom Profil Resmi Yüklemek

 1. Zoom uygulamasını başlatın ve en alt sağda bulunan “Settings” sekmesine dokunun.
 2. Ayarlardan adınıza dokunun.
 3. Profil resminizin üstüne dokunun. Ekrana gelen alandan “Take Photo” seçerseniz telefon veya tabletinizden anlık fotoğraf çekmeyi sağlar. “Choose Photo” seçeneğine tıklarsanız galerinizden seçeceğiniz bir fotoğrafı eklersiniz.
 4. Dilersiniz burada toplantılara katılmadan önce videonuzu devre dışı bırakabilirsiniz ve bu sayede ekranda dümdüz adınızın görünmesi yerine fotoğrafınız görünecektir.

Zoomda Profil Resmi Nasıl Kaldırılır?

Zoom’un mobil uygulamalarından profil fotoğraflarını tamamen kaldırmak mümkün değildir. Lakin web sitesi üzerinden bunu yapabilirsiniz.

 1. Web sitesine girdikten sonra zoom hesabınıza giriş yapın ve ardından üst tarafta bulunan ‘’Profile’’ seçeneğine tıklayın . Ardından da daha önce belirlemiş olduğunuz profil resminin üstüne tıklayın.
 2. Profilin üstüne tıkladığınızda hemen altta çıkan “Delete” yazısına tıklayın.

Tüm işlemleri uygulayarak zoom profil resmi kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar