Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Android İçin 10 En İyi GIF Yapma Uygulaması

Gifler, insanların kendilerini ifade etmelerinin en popüler yollarından biri haline geldi. Bunun nedeni, bir video gibi değil, ama bir fotoğraftan da daha etkileyici. Eğer kendiniz bir gif yapmayı düşünüyorsanız, iki seçeneğiniz vardır. Birincisi, kısa bir video çekimini bir gif haline getiren uygulama. Diğeri, onları başka şeylerden yapmanıza yardımcı olan bir gif oluşturma uygulaması. Her iki uygulama çeşidini bu yazımızda bulabileceksiniz.

İşte Android için 10 en iyi GIF yapma uygulaması

  1. Camera MX
  2. Footej Camera
  3. GIF Maker and Editor
  4. Gif Me Camera and GIF Maker
  5. Giphy Cam
  6. GroupMe
  7. Motion Stills
  8. Pixel Animator
  9. PowerDirector
  10. Tumblr

Camera MX

Fiyat: Ücretsiz / 1,99 $

Camera MX, aynı zamanda bir kamera uygulaması ama ek olarak Gif yapmanız için kendi içerisinde özellikleri de var. Gif yapma uygulaması çektiğiniz videoları ve fotoğrafları GİF haline getirebilir.

Camera MX uygulamasını Google Play Store’dan buraya tıklayarak indirin.

Footej Camera

Fiyat: Ücretsiz / 2,99 $

Footej Camera, GIF yapan ilk kamera uygulamalarından birisidir. Aynı zamanda gerçekten iyi bir kamera uygulaması. Manuel kamera kontrolleri, entegre bir galeri uygulaması, seri çekim modu, fotoğraf histogramı ve daha fazla özelliği vardır. Birçok cihazda 4K video desteği bile vardır. Uygulama ayrıca çektiğiniz fotoğrafları veya videoları kullanarak yüksek kaliteli GIF’ler oluşturabilir. Bu GIF’ler hemen hemen her yerde paylaşabilirsiniz.

GIF Maker and Editor

Fiyat: Ücretsiz / 2,99 $

GIF Maker, en popüler GİF yapma uygulamalarından birisidir. Gif yapmak için galerinizdeki videoları kesip kırpabilirsiniz. Aynı zamanda 200’e yakın resmi birleştirerek te Gif yapabilirsiniz. Gif’lerinize çıkartmalar ve metinler ekleyebilirsiniz. Hatta önceden yaptığınız Gif’leri dahi düzenleyebilirsiniz.

GIF Maker uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gif Me Camera and GIF Maker

Fiyat: Ücretsiz / 1,49 $

Çektiklerinizden anında Gif yapmak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. 14 Saniye kadar video çekerek, bu videoyu Gif yapabilir. Daha sonra renk filtreleri, çıkartmalar, metin ve diğer şeyleri de Gif’lerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca stop motion, time lapse ve diğer çekim türlerini de destekler. Video düzenleyenlere videodan GIF’e dönüşüm desteği verir. Ücretsiz sürümünde reklam var ve GIF’inize bir filigran ekler. Pro sürümü her iki şeyi de kaldırır.

Gif Me! Camera – GIF maker uygulamasın buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Giphy Cam

Fiyat: Ücretsiz

Giphy Cam, bir başka Gif yapma uygulamalarından birisidir. GIF formatının tartışmasız şampiyonlarından biri olan Giphy web sitesinin uygulamasıdır. Bu uygulama ile özel Gif’ler yapabilirsiniz. Video çekerek videolarınızı Gif haline getirebilirsiniz. Ayrıca, video modunun yanı sıra beş çekim çekim moduna da sahiptir.

GIPHY CAM – The GIF Camera & GIF Maker uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

GroupMe

Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

Bazı mesajlaşma uygulamalarında bir GIF yapma alanı bulunur. GroupMe bunlardan biri. Hem mesajlaşma hemde gelişmiş Gif oluşturma alanı ile her iki ihtiyacınızı da görecektir.

GroupMe Gif yapma uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Motion Stills

Fiyat: Ücretsiz

Motion Stills, Google’ın bir GIF yapma uygulamasıdır. Kullanabileceğiniz iki modu vardır. Birincisi, kısa bir video çekerek GIF yapabiliyorsunuz. İkinci mod, ağır çekim video çekmenizi sağlıyor. Fotoğraflarınızı GIF olarak veya video olarak paylaşabilirsiniz. Sadece neye ihtiyacınız olduğuna bağlı. Ayrıca Gif yapma uygulaması tamamen ücretsizdir.

Motion Stills Gif yapma uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Pixel Animator

Fiyat: Ücretsiz / 3,86 $ ‘a kadar

Pixel Animator piksel piksel yapabileceğiniz bir Gif yapma uygulaması. Ayrıca çizerek Gif yapmak la kalmaz, resimlerinizden de Gif yapabilirsiniz. Uygulamanın iyi bir arayüzü var. Uygulamayı açabilir ve hemen çizmeye başlayabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümü, toplam 15 kareye kadar GIF yapmanıza olanak tanıyor. Ücretli sürümü bu kısıtlamayı kaldırıyor.

Pixel Animator:GIF Maker uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PowerDirector

Fiyat: Ücretsiz / 5,99$

PowerDirector, GIF desteği olan video düzenleme uygulamasıdır. Diğer video düzenleme uygulamalarından farkı videoyu bitirdiğinizde viddeoyu Gif olarak ta kayıt edebiliyorsunuz. Yani esasında video düzenlemesi yapıyorsunuz ve kayıt ederken Gif’i seçerek videodan Gif yapmış oluyorsunuz. Uygulamayı indirmek ücretsizdir.

PowerDirector uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Tumblr

Fiyat: Ücretsiz

Tumblr esasında bir sosyal medya uygulamasıdır. Ama içerisine yerleştirilmiş Gif yapma alanı sayesinde size özel Gif’ler oluşturabilirsiniz. Gif’lere metinler ve çıkartmalar da ekleyebilirsiniz.

Tumblr uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar