Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Android İçin En İyi 10 Çizim ve Boyama Uygulaması!

Tarihler boyunca sağa sola her bulduğumuz yeri karalamışızdır. Bu herkes için geçerli bir durumdur öyle ki Dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürlerden insanlar, en eski tarihlerden beri sürekli bir yerleri çizerek kendimizi ifade etme ve yada zaman öldürmenin peşinde olmuştur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık tabletler, telefonlar üzerinden çizimleri ve boyamaları yapar hale geldik.

Bu yazıyı okuduğuna göre sende de bir tablet ve yada telefon üzerinden çizim yapmak istiyorsun. Kesinlikle doğru yerdesin. Senin için hazırladığımız profesyonel ve her ihtiyacını karşılayacak çizim uygulamalarını bir liste haline getirdik.

yapay zeka destekli haber sitesi

İşte yaratıcılığını geliştirmek için, en iyi 10 çizim ve boyama uygulaması:

  • Adobe Illustrator Draw
  • ArtFlow
  • dotpict
  • Ibis Paint
  • InspirARTion
  • LayerPaint HD
  • MediBang Paint
  • PaperColor
  • RoughAnimator
  • Sketchbook by Autodesk

Adobe Illustrator Draw

Fiyat: Ücretsiz

Adobe Illustrator Draw ve Photoshop Sketch, Adobe’nin en iyi iki çizim uygulamasıdır. Illustrator Draw, özelleştirme özelliklerine sahip beş farklı kalem ucu vardır ve çeşitli çizim özelliklerine sahiptir. Hatta işinize daha ince ayrıntılar eklemek için 64 kat yakınlaştırabilme özelliğine sahiptir. İşiniz bittiğinde, paylaşmak için cihazınıza veya diğer Adobe ürünlerinde kullanmak üzere masaüstünüze kayıt edebilirsiniz çalışmanızı. Ayrıca bazı özelliklerinin ücretli olduğunu da söylemeden geçmemek gerek.

ArtFlow

Fiyat: Ücretsiz / 2.99$ – 4.99$

ArtFlow daha ayrıntılı resimler yapacağınız çizim uygulamalarından biridir. Resminizi en ayrıntısına kadar çizmek için 70 farklı fırça ve diğer araçlardan birini kullanabilirsiniz. Ayrıca katmanlara sahiptir ve katman karıştırma yapabilirsiniz. JPEG, PNG ve hatta PSD’yi dışa aktarabilirsiniz, böylece daha sonra Photoshop’dan tekrardan çizimlerinizi düzenleyebilirsiniz.

dotpict

Fiyat: Ücretsiz / 4,49 $

dotpict diğerlerinden biraz farklı çizim uygulamalarından biridir.  Uygulama piksel resim yapmanıza izin verir. Sizin için bir alan oluşturur ve sadece her bir pikseli boyayarak ortaya muhteşem resimler çıkarmanıza izin verir. Uygulama ayrıca otomatik kaydetme, geri alma ve yineleme işlemlerini yapmanıza izin verir ve işiniz bittiğinde çalışmanızı dışa aktarabilirsiniz. Piksellerden bir şeyler oluşturmaya bayılıyorsanız bu sizin için en iyi çizim uygulamasıdır.

Ibis Paint

Fiyat: Ücretsiz / 4,99 $

Ibis Paint, bir sürü harika özelliği bulunan boyama uygulamasıdır. Uygulama da kalemler, keçeli kalemler, gerçek boya fırçaları ve diğer şeyler de dahil olmak üzere 140’ın üzerinde farklı fırçaya sahiptir. Buna ek olarak, çiziminizin ekran görüntüsünü kayıt etme özelliği vardır. Katman desteğine sahiptir ve cihazınızın kaldırabileceği kadar katman oluşturabilirsiniz. Çalışmalarınızı bu boyama uygulaması ile profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

InspirARTion

Fiyat: Ücretsiz

InspirARTion diğer çizim uygulamalarına göre da az popüler bir uygulamadır ancak bazı insanlar bu uygulama ile gerçekten çok büyük işlere imza atmıştır. Birden çok platformdan ayrıca erişebilirsiniz. Uygulama, çeşitli fırçalar ve çizim aletleri dahil olmak üzere bir çok özellik ile birlikte geliyor. Ek olarak, bir simetri modu, mevcut görüntüleri içe aktarma özelliği vardır ve görüntü üzerinde bulunan renkleri kullanarak renk seçimi yapabilirsiniz. Listedeki en ayrıntılı çizim yapmanızı sağlayacak çizim uygulamasından biri değildir. Ancak, tamamen ücretsizdir ve hobileriniz için kesinlikle güzel bir tercihtir.

LayerPaint HD

Fiyat: 2.99 $ – 6.99 $

LayerPaint HD, listedeki daha kapsamlı çizim uygulamalarından biridir. Kalem basıncı desteği, PSD (Photoshop) desteği ve katman modu gibi bir çok özelliğe sahiptir. Katman modu ayrıca çizimlerinize çeşitli efektler eklemenizi sağlar. Özelliği fazla olduğu için ekranı büyük tabletlerde, bu uygulamayı kullanması kolaydır. Çeşitli kontroller ve seçenekler, ekranı küçük cihazlarda kullanılabilir alanın büyük bir bölümünü kaplayacaktır. Bu yüzdendir ki telefonda bu uygulamayı kullanmak istemeyebilirsiniz.

MediBang Paint

Fiyat: Ücretsiz

MediBang Paint, bir başka iyi ücretsiz çizim uygulamalarından biridir. En iyi özelliklerinden biri ise platformlar arası desteğidir. Uygulamayı mobil, Mac ve Windows’ta indirebilirsiniz. Her üçünde de çalışmanızı bir noktada başlatmanıza ve başka bir platforma taşımanıza olanak tanıyan bir bulut özelliği vardır. Bu harika bir şeydir. Ek olarak, bir çok fırça, hem ücretsiz çizim hem de çizgi roman için araçlar ve diğer çeşitli eğlenceli küçük araçlar ve eklentiler ile birlikte gelir.

PaperColor

Fiyat: Ücretsiz / 4,99 $

PaperColor (eski adıyla PaperDraw), gerçek hayatı olabildiğince yakın taklit etmeye çalışan çizim uygulamalarından biridir. İstediğiniz gibi çizim yapabilmeniz için farklı fırça türleri gibi temel özellikler ile gelir. Onu farklı kılan izleme özelliğidir. Bir fotoğrafı içe aktarabilir ve yarı saydam moda ayarlayabilirsiniz. Oradan, orijinal fotoğrafa bakarak çiziminizi yapabilirsiniz. Bu, çizmek için iyi bir yol ve ayrıca öğrenmenin iyi bir yoludur. Özellikle amatörseniz, kullanımı çok eğlencelidir. İndirmek ücretsizdir ve uygulama içi satın alımlarla ek özelliklerin kilidini açabilirsiniz.

RoughAnimator

Fiyat: 4.99 $

RoughAnimator, animasyonlar oluşturmanıza izin veren bir çizim uygulamasıdır. RoughAnimator, animasyonlarınızı dışa aktarmamıza ve paylaşmanıza izin verir. Kare kare çizebilir ve daha sonra küçük animasyonlar oluşturmak için bir araya getirebilirsiniz. Bazı basit çizim araçlarının yanı sıra kare hızını ve çözünürlüğü kontrol eden özelliklerde içerir. Tamamlanan projeler GIF, QuickTime videosu veya görüntü dizisi olarak dışa aktarılabilir.

Sketchbook by Autodesk

Fiyat: Ücretsiz

Autodesk Sketchbook uzun zamandır var. İyi çizim uygulamaları arayan sanatçılar için uzun zamandır favori olmuş bir uygulamadır. Sketchbook’da On adet farklı fırçanız var. Her fırça ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Ayrıca en fazla üç katman, altı karıştırma modu,%2500 yakınlaştırma ve simüle edilmiş basınç hassasiyeti özelliklerine sahiptir. Profesyonel olanlar, 100’den fazla fırça türü, daha fazla katman, daha fazla karıştırma seçeneği ve diğer araçlarla birlikte bunların hepsini kullanabilirsiniz. Oldukça güçlü bir uygulama ve aynı zamanda ciddi sanatçılar için tasarlanmıştır. Son güncellemeler ile birlikte ücretli olan özellikleri ücretsiz yararlanabileceksiniz. Ama yine de 7 günlük bir denemeden sonra bir Autodesk hesabı açmanız gerektiğini de unutmamak gerek.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar