Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Bildirim Geçmişinizi Android’de Nasıl Görürsünüz?

Bildirimler akıllı telefonlarda en çok kullandığımız özelliklerden birisidir. Bu nedenle yanlışlıkla kaydırdığınız bildirimleri tekrar görmek istiyoruz. Eğer telefonunuz Android 11 ise bu oldukça kolay. Ama değilse bir uygulama indirmemiz gerekecek. Durum ne olursa olsun bu yazımızda bildirim geçmişinizi Android’de nasıl görürsünüz? Anlatacağız.

Şimdi ilk olarak Android 11 ile gelen bildirim geçmişi özelliğini açacağız. Android 11 değilse telefonunuz, yazının sonlarına doğru alalım sizi.

yapay zeka destekli haber sitesi

Android 11’de Bildirim Geçmişini Görme

Android 11’de bildirim geçmişi özelliği varsayılan olarak açık değildir. Bir kez açıldıktan sonra, son 24 saat içinde kaydırılan bütün bildirimleri hafızasında saklar. Kendiliğinden kaybolan bildirimler içinde bu özellik geçerlidir.

Peki nasıl açılır bu özellik?

Bildirim geçmişi özelliğini açmanız için, ayarlara girmelisiniz. Kısa yoldan yukarıdaki çubuğu çekerek, sonra dişli simgesine dokunarak yapabilirsiniz.

bildirim geçmişini görme 1

Menüden “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğini seçin.

bildirim geçmişini görme 2

Ardından, “Bildirimler” e dokunun.

bildirim geçmişini görmek 3

Ekranın üst kısmından, “Bildirim Geçmişi” ni seçin

bildirim geçmişini görme 4

Son olarak, “Bildirim Geçmişini Kullan” ayarını açmak için ekranın üst kısmındaki anahtarı açık konuma getirin.

bildirim geçmişini görme yolları

Özelliği ilk açtığınızda hiç bir şey ile karşılaşmamış olabilirsiniz. Nedeni bundan sonraki bildirimleri kayıt etmesindendir. Bundan sonra son 24 saat içindeki bütün bildirimleri kayıt edecektir.

Bu kadardır. Peki ya Android 11 değilse telefonumuz. Ne yapmalıyız? Her ne kadar sadece Android 11’de gelen bir özellik olsa da uygulama indirerek bildirimlerinizi kaydetmeniz olası. Bunun için okumaya devam!

Bildirim geçmişini görme uygulaması

bildirim geçmişini görme uygulaması

Bildirim geçmişini görmek için illa Android 11 olmanıza gerek yok demiştik. Bunun için elinizin altında binlerce Android uygulaması mevcut. Bildirimleri kendi hafızasına kaydederek sizin yanlışlıkla sildiğiniz bildirimleri görmenizi sağlayabiliyor bu uygulamalar. Aralarından en işe yarayanlardan birisi ise
Bildirim Geçmişi ismindeki uygulamadır. İndirip kurduktan sonra artık bildirimleriniz bir yere kaçamaz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar