Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Android için En İyi 8 Ekran Görüntüsü Alma Uygulaması

Android telefonlarda ekran görüntüsü almak için bir uygulama kurmanıza gerek yoktur. Hali hazırda zaten her telefonda ekran görüntüsü alma metodları vardır. Bir kaç tuşa aynı anda basarsınız ve ekran görüntüsü alırsınız. Ama bu bazen karmaşık olabiliyor. Sürekli ekran görüntüsü kaydetmeyi seviyorsanız, bunun için geliştirilen uygulamalardan yararlanabilirsiniz. En iyi 8 ekran görüntüsü alma uygulaması listemizden her hangi bir uygulamayı seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

1. Telefonunuzdaki veya Tabletinizdeki Tuşları kullanarak Android Ekran Görüntüsü Alma

Android’de ekran görüntüsü almanın en hızlı yolu, Açıp kapama tuşu ve Sesi Kısma (veya Ana Sayfa) tuşlarına aynı anda basmaktır. Bir tık sesi duyuncaya ve ekranın küçüldüğünü görene kadar düğmeleri basılı tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bu şekilde çekilen ekran görüntüleri telefonunuza kayıt edilir. Çektiğiniz ekran görüntüsünü görmek için ise Galeriye girerek bakabilirsiniz.

2. Screen Grabber ile Ekran Görüntüsü Alma

Screen Grabber, bulduğumuz Android için en kolay ekran görüntüsü alma uygulamalarından biridir. Düzenleme özellikleri yoktur, ancak basitlik ve otomatik paylaşım için, en iyi ekran görüntüsü alma uygulamalarından birisidir.

Screen Grabber ekrana istediğiniz yere koyabileceğiniz bir düğme yerleştirir. Ekran görüntüsünü almak için düğmeye dokunduktan sonra cihazınızın titremesini bekleyerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Android için Screen Grabber uygulamasını indirin

3. Screenshot Crop & Share ile Ekran Görüntüsü Alma

Tam ekranınızın ekran görüntüsünü alacak veya ekranın belirli bölümlerini kesecek bir ekran görüntüsü kaydetme uygulamasına ihtiyacınız olduğunda, Screenshot Crop & Share uygulaması ihtiyaçlarınıza istek olacak şekilde. 

Screenshot Crop & Share ilk açtığınızda, uygulamanın ana ayarlarına yönlendirilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için cihazınızın düğmelerine basmak istemiyorsanız ekran butonunu etkinleştirmelisiniz.

Android için Screenshot Crop & Share uygulamasını indirin

4. Screenshot Capture Recorder ile Ekran Görüntüsü Alma

Düzenleme özelliklerine sahip basit bir ekran görüntüsü kaydetme uygulaması arıyorsanız, bir başka en iyi uygulama olan Screenshot Capture Recorder’ı denemelisiniz. Ekran Görüntüsü kaydetme uygulaması, cihazınızın düğmeleri ile, cihazı sallama ile veya ekranı kaydetmek için ek bir düğmeye basarak ekran kaydı yapabilirsiniz. Ayrıca, düzenleme özellikleriyle ekran görüntüsünü kırpabilir, üzerine çizim yapabilir veya metin ekleyebilirsiniz.

Screenshot Capture Recorder uygulamasını açtığınızda, uygulamayı ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir çok özelleştirmeden yararlanabilirsiniz.

Android için Ekran Görüntüsü Kaydedici’yi İndirin

5. Super Screen Recorder ile Ekran Görüntüsü Alma

Bir diğer kolay kullanımlı ekran görüntüsü alma uygulaması Super Screen Recorder. Super Screen Recorderi ekranın sol tarafına istediğiniz yere götürebileceğiniz bir buton ekler. 

Düzenleme özellikleri söz konusu olduğunda, Super Screen Recorder oldukça sınırlıdır, sadece görüntüleri kırpmanıza ve döndürmenize izin verir. Uygulama ayrıca ekran videosunu kaydeder ve video düzenleme yetenekleri; metin ekleme ve çıkartma, kırpma gibi özelliklerdir.

Android için Super Screen Recorder’i indirin

6. Screen Recorder & Video Capture ile Ekran Görüntüsü Alma

Sadece ekran görüntüleri her zaman önemli değildir; bazen tüm hikayeyi anlatmak için bir video gerekir. Ekranınızın resimlerini çekmek ve ekran işlemlerinizin videosunu kaydetmek istediğinizde, ekran görüntüleri almayı, ekran videolarını kaydetmeyi ve bu görüntüleri düzenlemeyi mümkün kılan Screen Recorder’ı deneyin.

Android için Screen Recorder’ı indirin

7. Screen Master ile Ekran Görüntüsü Alma

Kullanımı kolay ve birçok özellik içeren bir başka ekran görüntüsü alma uygulaması Screen Master’dır. Screen Master, görüntüleri kırpmak, hassas bilgileri pikselleştirmek, şekil çizmek ve görüntüleri başkalarıyla paylaşmak için ihtiyacınız olan tüm görüntü düzenleme araçlarını içerir.

Screen Master ayrıca görüntüleri şekilli şekilde kırpmayı, ekran görüntülerine emoji çıkartmaları eklemeyi, ekran görüntülerini birleştirmeyi ve çeşitli metin efektleri eklemeyi sağlayacak bir çok özellik ile birlikte gelir.

Android için Screen Master’ı indirin

8. Screenshot touch ile Ekran Görüntüsü Alma

Kullanımı kolay ve tam özellikli bir ekran görüntüsü uygulaması bulmak zordur, ancak Screenshot Touch küçük bir pakette birçok özelliği birlikte getirmeyi başarmış nadir uygulamalardandır. Screenshot Touch tüm web sayfalarını yakalayabilir, MP4 formatında video kaydedebilir, görüntüleri kesebilir, çizim araçları sayesinde ekran görüntüsünü aldığınız resimleri çizebilirsiniz.

Screen Touch’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar