Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı Çözüm

Bu yazımızda Facebook hesabı silme nasıl yapılır? Facebook hesabını kalıcı olarak nasıl silebilirsiniz? Kısa yoldan Facebook silme linki ile Facebook hesabı silme nasıl yapılır, ona bakacağız?

Facebook’un uzun zamandır verilerinizi sakladığı ve sattığı biliniyor. Bu yüzdendir ki Facebook, birçok kullanıcısının güvenini kaybetmesine neden oldu. Eğer onlardan biriyseniz – ya da sadece Facebook’ta çok fazla zaman harcamaktan bıktıysanız veya eski arkadaşlardan gelen sürekli durum güncellemelerinden sıkıldıysanız – Facebook Hesabı Silmenin zamanı gelmiştir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Facebook hesabı silme nasıl yapılır? Face silme için yapmanız gerenler nelerdir? gibi sorulara bakmadan önce Facebook dondurma ile Facebook hesabı silme arasındaki farklara bakalım istiyorum. Sonrasında ise geri dönüşü olmayan Facebook kalıcı silme işlemine bakalım.

Facebook Hesabı Silme ve Dondurma Arasındaki Fark

Hesabınızı Facebook’tan kaldırmanın iki yolu vardır. Hesabınızı dondurabilir ve yada Facebook hesabı silme işlemi yapabilirsiniz. Birincisi, geri dönmenize ve hesabınızı yeniden etkinleştirmenize izin verirken, ikincisi kalıcı bir seçenektir – geri dönüş yoktur.

Facebook hesabını dondurmak, sonradan yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan tekrar çevrimiçi olabilmeniz için bir süre kullanmamak istediğinizde kullanışlıdır. Facebook’u dondurduğunuzda, hiç kimse profilinizi göremez, ancak adınız yine de arkadaşlarınızın listelerinde görünebilir. Tüm bunlara ek olarak, hesabınız dondurulmuşken Facebook Messenger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz, bu da mesenger’ı kullanıyorsanız sadece güzel bir şeydir.

Facebook Hesabı silme kalıcı bir işlemdir. Facebook hesabı silme işlemini yaptığınızda, hesabınızı yeniden açamazsınız. Hesabınızla ilişkili tüm gönderileriniz, fotoğraflarınız, videolarınız ve her şeyiniz sonsuza kadar silinir. Facebook Messenger’ı kullanamamanın yanı sıra, kaydolmak için üçüncü taraf uygulamalarında veya web sitelerinde kullandığınız Facebook Giriş özelliğini dahi kullanamazsınız.

Arkadaşlarına gönderdiğiniz mesajlar ve gelen kutularındaki mesajların kopyaları gibi bazı bilgiler, hesabınızı sildikten sonra yine de onlar tarafından görülebilir.

Facebook Hesabı Dondurma

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeye hazır değilseniz, ancak sosyal medyaya bir mola vermek istiyorsanız, Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook hesabını dondurmak için ise sırası ile şunları yapın.

  1. Facebook hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşedeki gösterdiğimiz şekile tıklayın.
  1. Açılan pencereden ayarlar yazısına tıklayın.
  1. Sonrasında sol taraftaki Facebook bilgilerine tıklayın.
  1. Girdikten sonra sağ tarafta işaretlediğimiz alanda Hesabı Dondur ve Hesabı Kalıcı Olarak Sil yazısını göreceksiniz. Oraya tıklayın. Sonrasında gelen alanda hesabı dondur seçeneğini seçin ve aşağıdaki hesabı dondurma işlemine devam et butonuna tıklayın.

Facebook dondurma işlemi çok uzun geldiyse aşağıdaki Facebook dondurma linkine tıklayarak ta Facebook hesabını dondurabilirsiniz.

Facebook hesabı dondurma linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Facebook Hesabı Silme ve Facebook silme linki

Facebook hesabını silmek için iki tane yol sunacağız size. Bu yollardan birisi aşağıdaki adımları uygulayarak Facebook hesabını silmektir. İkincisi ise Facebook silme linkine tıklayarak kısa yoldan Facebook hesabını silmektir.Ama öncesinde ne gibi Hazırsanız #deletefacebook diyerekten Facebook hesabınızı silelim.

Facebook Hesabını Silmeden Önce Bunlara Dikkat Edin!

Tüm verilerinizin Facebook’tan silinmesi 90 günü bulacaktır. Bu zaman aşağıda vereceğimiz 2 haftalık Facebook Hesap Silme işleminden bağımsız ilerleyecektir.

Facebook hesabı silme işlemine başlamadan önce Facebook’unuza bağlı bütün uygulamaları kaldırmalısınız, aksi takdirde Facebook hesabınız kalıcı olarak silinmez. Uygulamalar alanına erişmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.facebook.com/settings?tab=applications

Sonrasında Uygulamalar alanındaki bütün uygulamaları, yanlarına bulunan x işareti ile kaldırın. Sonrasında Facebook hesabı silme adımlarına geçin.

Facebook Hesabı Silme

Facebook hesabı silmek için sırası ile aşağıdaki adımların uygulayın:

  1. Öncelikle Facebook hesabına giriş yapın ve göstermiş olduğumuz sembole tıklayın.

2. Açılan penceren ayarlara tıklayın.

  1. Sonrasında sol tarafta bulunan menü alanından Facebook Bilgilerin menüsüne tıklayın.
  1. Menüye tıkladıktan sonra sağ tarafta en aşağıda Dondurma ve Silme yazısını göreceksiniz. Ona tıklayın ve Aşağıda da gösterdiğimiz Hesabı kalıcı olarak silme yazısına tıklayın ve aşağıdan hesabı silme işlemine devam et butonuna tıklayın.

Sonrasında aşağıdaki gibi bir alan gelecek en alttan hesabı sil butonuna basın. Sonrasında Facebook şifrenizi girmenizi isteyecek.

Sonrasında 30 gün boyunca bilgilerinizi saklayacaklarına dair bir bilgilendirme göreceksiniz. Ona da Hesabı sil dediğinizde Facebook hesabınız silinecektir.

Önemli: 30 gün boyunca hesabına girmeyi denememelisiniz. Denerseniz Facebook hesabınız tekrardan aktif olacaktır.

Facebook Silme Linki İle Facebook Hesabı Silme

Yukarıdaki adımları takip etmeden kısa yoldan Facebook silme linki ile Facebook hesabı silme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.facebook.com/help/delete_account

Sonrasında açılan popupa şifrenizi girin ve Facebook hesabı silme işlemini bitirin.

30 Gün boyunca hesabınıza girmeyin. Ortalama 90 gün sonunda Facebook’taki bütün verileriniz silinecektir.

Umarım Facebook silme işlemini başarı ile yapmışsınızdır. Ya da vazgeçip sadece yukarıda anlattığımız Facebook dondurma işlemini yapmışsınızdır.

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar