Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Facebook Hesap Kısıtlama Nasıl Kaldırılır?

Değişmekte ve sürekli gelişmekte olan günümüz çağında teknoloji oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu önem doğrultusunda farklı şehirlerde yaşayan ya da aynı şehirde olsa bile iş ve öğrenim hayatı sebebiyle görüşme fırsatı çok fazla olmayan ancak birbirleriyle olan iletişimlerini de kesmek istemeyen kişiler için üretilmiş tasarlanmış ve kullanıma sunulmuş olan Facebook uygulaması oldukça aktif kullanılan bir sosyal medya platformudur. Önemi iletişimin devamlılığı için oldukça yüksek olan ve sosyal ağ olarak önemli bir konumda olan Facebook uygulaması, arkadaşlarınızla ya da sevdiğiniz diğer insanlarla düşüncelerinizi fotoğraflarınızı videolarınızı paylaşmanızı sağlayan, kişilerle özel olarak ya da grup sohbeti şeklinde iletişim kurmanızı sağlayan bir sosyal ağ platformudur.

Facebook uygulamasında yaşanabilen bazı şikâyet ya da işlem ihlali gibi durumlarda Facebook hesap kısıtlama durumu ortaya çıkabilmektedir. Herhangi bir paylaşımınızın ya da beğeninizin yaratabileceği Facebook hesap kısıtlama durumundan kurtulmak için erişim adımları ile ilgili sunulmuş olan aşağıdaki işlemleri yapabilir ve Facebook hesap kısıtlama nasıl kaldırılacağını öğrenebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Facebook Hesap Kısıtlama Nedir?

Facebook hesap kısıtlama, hesabınızda yapmış olduğunuz bir paylaşımdan kaynaklı olabildiği gibi başka bir paylaşıma yapmış olduğunuz yorumlardan ya da paylaşımları beğenmiş olmanızdan da kaynaklı olabilmektedir. Facebook hesap kısıtlama, bir erişim engeli ile karşılaştığınız durumda paylaşım yapmanızı paylaşılan farklı durumları ya da gönderileri beğenmenizi ya da bunlara yorum yapmanızı engelleyebilmektedir.

Eğer böyle bir durumdan dolayı Facebook hesap kısıtlaması problemi ile karşılaştıysanız aşağıdaki adımları uygulayabilir, Facebook hesap kısıtlamasının nasıl kaldırılacağını öğrenebilirsiniz.

Facebook Hesap Kısıtlama Ne Gibi Durumlarda Uygulanmaktadır?

 • Facebook hesabınızda paylaşmış olduğunuz bir içerik Facebook güvenlik sistemleri tarafından kontrol edildiğinde şüpheli ya da kötü amaçlı bir içerik olarak görülürse,
 • Göndermiş olduğunuz şahsi ya da grup mesajları istenmeyen bir mesaj olarak işaretlenir ise,
 • Bir kişiye göndermiş olduğunuz arkadaşlık isteği istenmeyen bir arkadaşlık isteği olarak işaretlenirse,
 • Facebook’un topluluk standartları olarak belirlemiş olduğu standartları ihlal eden bir işlem yaptıysanız Facebook hesap kısıtlaması yani erişim engeli ile karşılaşabilirsiniz.
 • Erişim engelleri yapmış olduğunuz ihlallerin ya da istenmeyen eylemlerin ciddiyet durumuna ve Facebook hesabınızdaki geçmişinize ya da önceki şikayetlerinizin yoğunluğuna bağlıdır.

Facebook Hesabınızda Herhangi Bir Kısıtlama Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsiniz?

 • Facebook hesabınızda kısıtlama nasıl kaldırılır ya da kısıtlama olup olmadığını nasıl öğrenirsiniz ile ilgili sorunlar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 • Arkadaşlarınız, takip etmiş olduğunuz sayfalar ya da üye olduğunuz gruplar içerisinde paylaşılmış olan gönderilere yorum yapamıyorsanız hesabınızda geçici bir kısıtlama olabilir.
 • Facebook hesabınızda kısıtlama olduğunda belirli bazı işlemleri gerçekleştiremezsiniz. Tanıdığınız ya da listenize ekli olan birine mesaj gönderemiyorsanız hesabınızda kısıtlama işlemi yapılmış olabilir.
 • Bu gibi durumlarda hesabınızda bir kısıtlama olup olmadığını kontrol etmek için Facebook profilinize giriniz.
 • Facebook profilinize giriş yaptığınızda oturum açmışsanız hesabınızın sol üst kısmında kısıtlanmış hesap şeklinde bir uyarı görüntülenecektir.
 • Eğer böyle bir uyarı var ise hesabınız kısıtlanmıştır.
 • Hemen yanında mevcut olan butona tıklayarak kısıtlama işleminin sebeplerini öğrenebilirsiniz.

Facebook Hesap Kısıtlama Nasıl Kaldırılır?

Yukarıdaki maddelerden herhangi birindeki durumu yaşamınız halinde erişim engeli ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda Facebook hesap kısıtlama nasıl kaldırılacağı ile ilgili yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Eğer tekrar herhangi bir erişim engeli ile karşılaşmak istemiyorsanız Facebook hesap kısıtlama nasıl kaldırılacağına dair bilgileri edindikten sonra bu adımlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

 • Gün içerisinde Facebook hesabınızda ana sayfada ya da kişilerin profilinde paylaşılmış olan gönderiler üzerinde çok fazla beğeni işlemi gerçekleştirmeyiniz.
 • Facebook hesap kısıtlamasının nasıl kaldırılacağına dair yapacaklarınız arasında, mevcut olarak takip etmiş olduğunuz Facebook sayfalarında farklı alanlarla ilgili ya da aynı alanda çok fazla yorum yapmamak oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu durum spam olarak kabul edilebildiği için Facebook hesabınızın kısıtlanmasına yol açabilir.
 • Yeni üyesi olduğunuz ya da paylaşımlara açık olan gruplar üzerinde paylaşımlar ya da yorumlar yapmadan önce sayfaları inceleyiniz. Eğer güvenilir görünmüyorsa ya da tanımıyorsanız bu alanda paylaşım yapmayınız.
 • Facebook topluluk standartlarını okuyunuz ve bu alanlara ve kurallara aykırı olacak herhangi bir yorumda ya da paylaşımda bulunmayınız.
 • Facebook hesap kısıtlama nasıl kaldırılacağına dair yapacağınız işlemler içerisinde tanıdığınız kişiler dışında herhangi birine mesaj göndermeme adımı oldukça önemlidir. Tanımadığınız kişilere mesaj göndermeyiniz.
 • Tanımadığınız kişilere herhangi bir sayfa ya da link paylaşımında bulunmayınız.
 • Yasalara uygun gönderiler paylaşınız. Eğer yasa dışı bir paylaşım yaparsanız hesabınız kısıtlanmaktan daha fazla bir problemle karşılaşabilir ve tamamı ile kapanabilir.
 • Facebook hesap kısıtlama nasıl kaldırılacağına dair yapacağınız işlemler içerisinde, eğer gönderilerinizde ya da yorumlarınızda herhangi bir sorun yok ise, ancak yine de bir şikâyet ile karşılaşıyorsanız sizi şikâyet ettiğiniz kişilerin paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı görmemesi için bu kişiyi listenizden çıkartabilir ya da engelleyebilirsiniz.
 • Şikâyet almış olabilecek gönderinizi ya da yorumunuzu kaldırabilirsiniz.

Facebook hesap kısıtlama nasıl kaldırılacağına dair bu adımları takip ederek ve dikkat ederek hesabınızda yaşadığınız problemlerden belirlenen engelleme süresinin sonunda kurtulabilirsiniz.

18 Yorum

 1. Hesabındaki kısıtlamalı lütfen kaldırmanız rica ederim

 2. Ayıptır bu ne böyle kafanıza göre ceza veriyorsunuz hemde yargısız bir sekilde bu fesbuk nasil bir kurum hiç anlamadım ne adil ne şeffaf nede bir düzeni var

 3. Sayfamdaki kl paylaşim her ye @ de var kısıtlama adil değil burası sosyal platform yazdiğim yanliş bir şey değil kisitlamanin kaldirilmasini istiyorum saygilar

 4. Lutfen hesabıdaki kısıtlamanın kaldırılmasını rica ediyorum bir hata olmuşsa tarafimdan òzúr dilerim

 5. Sayfamdaki kısıtlama adil de il benzer yorum ve paylaşimlar var

 6. Facebook hesabim kısıtlandı sma hastası bir bebek için reklam veriyorum bebeğin kampanyası şuan durdu resmen kısıtlama kalmaz ise bu kampanya yürümez binlerce insana ulaşmaya çalışıyoruz burada yanlışlık nerede bunun bebek için bukadar seferber olunmuşken adaletli bu ilacına kavuşmaz ise nefes alamaz yaşayamaz bu bebek bir an önce ilacını alması gerek acill. Kısıtlamanın kaldırılması gerek yardımcı olun bize zaman çok önemli

 7. Hesap kısıtlandı diyor ama ne bilmiyorum. Gösterin o neyse bilelim. Cinsel içerik diyor . iyide yüzlerce, aile ve kendi ailemde olan sayfamda ne cüret ki böyle bir şey yapayım .inandırıcı değil .. Gösterin yada şu diyin bilelim. Bilmediğim görmediğim şey ne kadar suç yada kötü olduğunu bilmiyoruz .. Maç sonuçları paylaştım bunu erotik yada,cinsel suç. Belkide başkaları kıskanıyor şikayet ediyor sizde inceleniyor kısıtlıyorsunuz.

 8. Kısitlama süreleri bir hafta geçtiği halde hesabım hala kısıtlı görünüyor

 9. Facebook hesabım sebebsiz yere kısıtlandı oysaki hiçbir ihlalli video paylasmadım paylaşdıgımda gelin akımıyla alakalı aile videosuydu gereğinin yapılmasını arz ve talep ediyorum

 10. Bir ikon yüzünden yorumdan dolayı fesabımı kısıtlandı kısıtlaması kaldırın

 11. Facebook hesabım 29 gün kısıtlandı
  Aslında hiç bir şekilde nefret söylemi paylaşmadım.ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde paylaşılan bir karikatüre insani bir yorumda bulundum.sarfettiğim “köpekler”kelimesi nefret kapsamına alındı.takdir edersinizki bu zor günlerde belki amacı aşan bir kelime kullanmış olabilirim.yetkililerden ricam bu kadar uzun süreli kısıtlamanın kaldırılması veyahutta kısıtlama süresinin kısaltılmasını rica ediyorum.

 12. Facebook bu yüzden tüm üyelerini kybediyor artık kimse kullanmiyor sacmalıyorlar kişinin zaten engelleme secenegi var sanane sen neden kisitliyorsun cok sacmaladilar

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar