Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Facebook Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook uygulaması eskiden tanıdığınız ya da güncel olarak Yeni arkadaşlık kurduğunuz kişilerle görüşebilmenizi ve samimi bağlarınızın daima sıkı kalmasını sağlamak için kullanılmakta olan bir sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinde mevcut olan birçok güvenlik önlemi ve kullanıcılar tarafından kullanılabilecek birçok uygulama özelliği vardır. Kullanılmakta olan güvenlik önlemlerinden biri kullanıcıların bazı durumlarda Facebook şifre değiştirme işlemini yapmak istiyor olması şeklindeki bazı işlemler olmaktadır. Facebook şifre değiştirme işlemini yapabilmek için Facebook uygulaması tarafından birçok kolaylık sunulmuştur ve işlemler kısa süreler içerisinde yapabilecek kadar kolay bir süreç içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek ve ilgili başlıkları okuyarak Facebook şifre değiştirme işlemini Facebook uygulamasından ve hesabınızdan gerçekleştirebilir ve güvenli bir şekilde kullanmaya ya da hatırlayacağınız bir şifre ile kolaylıkla kullanım sağlamaya devam edebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bilgisayarlar Üzerinden Facebook Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Günümüz teknoloji çağı içerisinde bilgisayarlar ve telefonlar oldukça önemli bir yer tutmakta ve hayatımızın her alanında aktif bir şekilde rol oynamaktadır. Bu durumda Facebook şifre değiştirme işlemini Facebook uygulaması üzerinden hem telefonlarınızdan hem bilgisayarlarınızdan kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz adına uygulama tasarımcıları ve kodlayıcıları tarafından sunulmuş kolay işlemler mevcuttur. Bilgisayarlar üzerinden Facebook şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilmek için bu adımları takip ederek kolaylıkla işlem sağlayabilirsiniz.

 1. Facebook hesabınıza giriş yapınız.
 2. Sağ üst kısmında yer alan profil resminize tıklayınız.
 3. Açılan ekrandan ayarlar ve gizlilik seçeneğine giriniz.
  ayarkar ve gizlilik Facebook Şifre Değiştirme
 4. Tekrar ayarlar seçeneğine tıklayınız. Yanında mevcut bir çark simgesi olacaktır.
 5. Sol menüden Güvenlik ve giriş seçeneğine geliniz.
 6. Açılan ekranda giriş seçeneğinin hemen altında yer alan ve yanında anahtar işareti mevcut olan şifreyi değiştir seçeneğine tıklayınız.
  şifre değiştir Facebook Şifre Değiştirme
 7. Bu ekranda 3 adet şifre girme alanı mevcut olacaktır.
 8. Mevcutta kullanmış olduğunuz şifreyi mevcut kutucuğunun yanına yazınız.
 9. Ardından değiştirmek istediğiniz yeni şifreyi belirleyerek diğer iki kutucuğa aynı olacak şekilde yeni şifrenizi yazınız ve kaydet butonuna tıklayınız.
 10. Facebook şifre değiştirme işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

Facebook Oturumum Açık, Şifremi Değiştirmek İstiyorum. Ancak Şifremi Hatırlamıyorum. Ne Yapmalıyım?

Eğer bilgisayarınızda Facebook hesabınız açıksa ve şifre değiştirmek istiyorsanız ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız;

 1. Facebook hesabınıza giriş yapınız.
 2. Sağ üst kısımda yer alan seçenekler butonuna tıklayarak ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıklayınız.
 3. Yine yanında çark simgesi mevcut olan ayarlar butonuna tıklayınız.
 4. Güvenlik ve giriş seçeneğine tıklayınız.
 5. Facebook şifre değiştirme ya da şifre sıfırlama işlemi için açılan ekranda giriş seçeneğinin hemen altında yer alan ve simge olarak yanında anahtar simgesi mevcut olan şifreyi değiştir yazısına tıklayınız.
 6. Açılan şifre girme kutucuklarının hemen alt kısımda yer alan şifreni mi unuttun seçeneğine tıklayınız.
 7. Açılan ekrandan kurtarma kodunu e-posta hesabınıza ya da telefonunuza olacak şekilde iki farklı seçenekle alabilirsiniz.
 8. Gelecek olan şifre sıfırlama bağlantısını ve kurtarma kodunu kullanarak Facebook şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonlar Üzerinden Facebook Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

android - iphone Facebook Şifre Değiştirme

Telefonlarda (Android – iPhone) Facebook şifre değiştirme işlemini yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilir ve güncel olarak kullanmış olduğunuz sosyal medya hesabınız olan Facebook uygulamasındaki şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 1. Telefonlarınızdan Facebook uygulamasına giriş yapınız.
 2. Facebook ekranı yüklendiğinde sağ üst kısımda yer alan üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayarak ayarlar ve gizlilik butonuna giriniz.
 3. Açılan ekrandan yine yanında çark simgesi mevcut olan ayarlar butonuna tekrar tıklayınız.
 4. Hesap seçeneğinin hemen alt kısmında yer alan şifre ve güvenlik seçeneğine tıklayınız.
 5. Açılmış olan ekranda giriş şeklinde bir başlık mevcuttur. Facebook şifre değiştirme işlemini tamamlamak için giriş başlığının hemen altında yer alan başında anahtar simgesi bulunan şifreyi değiştir butonuna tıklayınız.
 6. Açılacak olan ekranda öncelikle mevcut şifrenizi giriniz.
 7. Hemen altına yeni şifrenizi ve yeni şifrenizin teyidi olarak tekrar yeni şifrenizi giriniz.
 8. Şifreni güncelle butonuna tıklayınız.
 9. Şifreniz başarıyla değiştirilmiş olacaktır.

NOT: Eğer telefonlarınızda Facebook uygulamasında Facebook hesabınız açıksa ancak Facebook şifre değiştirme işlemini yapabilmek için mevcut olan şifrenizi hatırlamıyorsanız bu ekranda hemen alt kısımda yer alan şifreni mi unuttun seçeneğini tıklayarak kurtarma seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilir ve şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Şifre sıfırlama işlemi e-posta ya da sms ile yapılabilmektedir bunlardan hangisini güncel olarak kullanıyorsanız ya da hangisi sizin için daha kolay olacaksa onu tercih edebilir ve şifre sıfırlama linkini alabilirsiniz.

Facebook Şifremi Değiştirmek İstiyorum Ancak Oturumum Açık Değil. Ne Yapmalıyım?

 1. https://www.facebook.com/login/identify linkinden Facebook Hesabımı Bul sayfasına giriş yapınız.
 2. Açılan ekranda e-posta adresinizi girip devam seçeneğine tıklayınız.
 3. Şifrenizi yenilemek için görmüş olduğunuz ekranda şifre kurtarma kodunu e-posta ya da sms ile alabileceğiniz bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandan hangi şekilde kurtarma kodunu almak istiyorsanız onu seçerek devam butonuna tıklayınız.
 4. Gelen sıfırlama linkine tıklayarak Facebook şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Eğer bu iletişim seçeneklerinden herhangi birine erişiminiz yok ise şifreni yenile seçeneğinin hemen alt kısmında yer alan bunları artık erişimin yok mu butonuna tıklayınız.
 6. Açılan ekrandan e-postamı erişemiyorum seçeneğine tıklayarak ya da bu telefon numarasını artık kullanmıyorum seçeneğine tıklayarak Facebook şifre değiştirme işlemi için Facebook uygulamasını size vermiş olduğu özel kodları kullanabilir ve gerekli bilgileri verdikten sonra şifre değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.
 7. Eğer cep telefonlarınızda oturumunuz açık değil iken Facebook şifre değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız Facebook giriş ekranının hemen altında yer alan şifreni mi unuttun seçeneğine tıklayınız.
 8. Açılan ekrandan kurtarma kodunu almak istediğiniz iletişim seçeneklerini seçerek kurtarma linkini ve kodlarını alabilir ve yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar