Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Fotoğraflarınızı İnternetten Satmak için En iyi 14 Fotoğraf Satma Sitesi

İnternetten fotoğraf satarak hobinizi işinize çevirebilirsiniz. Bunun için bir çok fotoğraf satma sitesi vardır. İnsanların fotoğraflarınızı satın alacağını düşünüyorsanız, kesinlikle zaman kaybetmeden bu web sitelerine fotoğraflarınızı yerleştirerek tonlarca para kazanabilirsiniz. Ki bir çok insan bu yolla para kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Fotoğraf satarak para kazanabileceğiniz 14 en iyi fotoğraf satma sitesi listemiz…

1. Alamy

Fotoğraf satma sitesi Alamy’de 160 milyondan fazla video ve fotoğrafın satılmasının bir nedeni vardır. Web sitesi fotoğrafçılara, satılan her fotoğrafa yüzde 50 telif hakkı ödemesi sunar. Site ayrıca fotoğrafçıların fotoğraflarını başka bir yere satmalarına izin veriyor, ancak bunlar için yalnızca yüzde 40 komisyon alabiliyorsunuz.

2. Shutterstock

Lansmanından bu yana, Shutterstock fotoğraf satanlara 500 milyon doların üzerinde ödeme yaptı. Ayrıca, resminizin boyutuna bağlı olarak fotoğraflarınızın satış fiyatının yüzde 30’una kadar kazanabilirsiniz. Şu anda, ödeme her bir satış için 0,25 dolardan başlıyor ve özel resimler için 120 ABD dolarına kadar çıkabiliyor.

3. iStock Photo

Bir diğer en iyi fotoğraf satma sitesi ise İStock Photo’dur.

Fotoğraflarınızı satmaya başlamadan önce İStock Photo’ya başvurmanız gerekir. Başvuru sürecinde, çektiğiniz fotoğrafların birkaç örneğini göndererek yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğraflar kabul edilirse, İStock Photos ve Getty Images ortak olduğundan, her iki platforma da kabul edilirsiniz. Bu her iki platformdan da satış yapabileceğiniz anlamına gelir.

Site, ne kadar ödeme alabileceğinizle ilgili herhangi bir ayrıntı sağlamaz, ancak sattığınız her fotoğraftan yüzde kazanacağınızı belirtiyor.

4. PhotoShelter

Fotoğraflarınızı internetten satmak istiyorsanız, ancak bu satışları kendi siteniz üzerinden yapmak istiyorsanız, PhotoShelter bunun için harika bir araçtır.

Özünde, neredeyse tüm web sitelerine entegre edebileceğiniz fotoğraf odaklı bir e-ticaret platformudur. Bu, fotoğraflarınız için bulut depolama alanı, yerleşik bir alışveriş sepeti, sürükle ve bırak web sitesi şablonları, sezgisel bir arayüz, iyi SEO (arama motoru optimizasyonu) ve çeşitli sosyal medya entegrasyonlarını ile birlikte gelir.

Bu seçeneğin avantajları arasında, fotoğraflarınızın nasıl görüntüleneceği üzerinde tam kontrol sahibi olmak, rakiplerinizin fotoğraflarının kendi yanında görünmemesi ve satış fiyatından çok daha fazla kazanma yeteneği bulunmaktadır.

Maalesef, bu hizmet için bir abonelik ücreti ödemeniz gerekecek. Temel plan ayda 10 $ ‘dan başlıyor ve minimum sayıda özellik ile geliyor.

5. Adobe Stock

Adobe Stock, normal fotoğraflar için yüzde 33, vektör tarzı fotoğraflar için yüzde 35 telif hakkı size ücret ödeyen güzel bir sitedir. 25 $ sınırına ulaştıktan sonra bu kazandığınız paraları banka hesabınıza yatırabilirsiniz. Adobe Stock, Adobe uygulamalarına entegre edilmiştir ve bu da fotoğrafınızın fark edilmesini sağlar.

6. SmugMug

SmugMug Pro paketi PhotoShelter’a bir alternatiftir. Yani kendi siteniz üzerinden bu platformu kullanarak fotoğraf satışları yapabilirsiniz. Platform, fotoğrafınızı büyük ölçüde özelleştirilebilir bir mağazada oluşturmanızı ve siparişlerinizi yıllık abonelik ücreti karşılığında yönetmenizi sağlar.

Ana ayırt edici özellik, SmugMug’un baskı hizmetini anlık görüntülerden baskılar, kitaplar ve tebrik kartları oluşturmak için kullanma yeteneğidir. Kuponlar, fotoğraf paketleri ve yerleşik analitik oluşturma gibi bazı ek özellikler de vardır. Ayrıca gelirinizin yüzde 85’ini koruyacaksınız.

7. Can Stock Photo

Fotoğraflarınızı internetten satmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, Can Stock Photo en iyi seçimlerden birisidir. Sitenin editörlerine üç resim gönderdikten sonra, satışa başlamak için 24 saat içinde bir onay gelmesini bekliyorsunuz.

Siteye fotoğraf yüklerken, Can Stock Photo da çalışmalarınızı en büyük stok görüntü veritabanlarından biri olan Fotosearch’e gönderecektir. Sitede telif ücretlerinden yüzde 50’ye kadar kazanabilir ve bakiyeniz 50 ABD dolarına ulaştığında paranızı PayPal ile çekebilirsiniz. E-postayla gönderilen bir çek istiyorsanız, 100 $ kazanana kadar beklemeniz gerekir.

8. 123RF

Bu sitede 110 milyondan fazla dosya var ve her gün yaklaşık 100.000 dosya daha ekleniyor. Ödenecek hak bedelleri, katkı derecenize bağlı olarak yüzde 30 ile yüzde 60 arasında değişmektedir. Bu, ne kadar çok fotoğraf yüklerseniz ödemenizin o kadar yüksek olduğu anlamına gelir.

Siteye 999’dan daha az resim yüklerseniz, yüzde 30 kazanırsınız, bu da indirme başına 0,216 ABD dolarına eşittir. 1 milyondan fazla resim yüklerseniz, yüzde 60 alırsınız; bu, indirme başına 0,432 ABD dolarına eşittir.

9. Dreamstime

Dreamstime’da fotoğraflarınız onaylandıktan sonra yüzde 25-50 oranında telif hakkı alabilirsiniz. Bununla birlikte, bir sözleşmesi imzalarsanız, tüm fotoğraflarda bu yüzde 60’a çıkabilir.

10. FineArtAmerica

FineArtAmerica çekici bir portföy oluşturmak ve çekimlerinizin fiziksel baskılarını satmak için mükemmel bir yerdir. Her fotoğrafı tuval baskısı, poster, çerçeveli baskı, metal baskı, akrilik baskı, tebrik kartı, telefon kılıfı ve daha fazlası olarak satabilirsiniz.

Bir satış yaptığınızda, sipariş (baskı dahil) şirketin kendi baskı servisi tarafından yerine getirilir. Üretim için taban fiyatı ödemek zorunda kalırsınız ancak nihai ürünün fiyatını yükselterek kar edebilirsiniz.

Başka bir deyişle, bir tuval baskısının FineArtAmerica’nın üretimi için 50 $ ‘a mal olması durumunda, fiyatı 75 $’ a yükseltebilirsiniz – bu şekilde bir siparişten 25 $ kazanabilirsiniz.

11. Snapped4U

Etkinliklerde (partiler, konserler, düğünler) fotoğraf çeken bir fotoğrafçıysanız, Snapped4U’nun bu resimleri internetten kolayca satabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı buraya yükleyip satarak, sipariş işleme, baskı ve posta kabusuyla uğraşmanıza gerek yoktur. Snapped4U sizin adınıza tüm bunlarla ilgilenir. Satılan her fotoğraf için 5 ABD doları veya daha azına, 0,50 ABD doları ücret ödemeniz gerekir. Fotoğraf 5 dolardan fazla satılıyorsa, Snapped4U yüzde 10 komisyon alacaktır.

12. Fotomoto

Zaten bir web sitesi olan, ancak fiziksel baskılar satmak isteyen fotoğrafçılar için Fotomoto güzel bir alternatiftir. Bu site tüm baskı, paketleme ve nakliye işlemlerini gerçekleştirir, böylece fotoğraf çekmeye konsantre olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Fotomoto’nun kodunu kopyalayıp web sitenize yapıştırmaktır ve fotoğrafınızı internetten satmaya başlayabilirsiniz.

En temel abonelik planı ücretsizdir, ancak işlem ücretlerinde yüzde 22 ödemek zorundasınız.

13. Stocksy

Stocksy’e fotoğraf yükleyenler için en yüksek telif ücretlerinden bazılarını öder ve internettten fotoğraf satmak için en iyi sitelerden biridir. Başvurmak için, kendinizle ilgili bazı bilgilerin yanı sıra en az 25 fotoğraf göndermeniz gerekir. Kabul edilmeyi başarırsanız, yüzde 50-75 satılan fotoğraflardan komisyon alırsınız.

14. EyeEm

EyeEm, internete fotoğraf yüklemenize ve satmanıza izin verirken kendi telif haklarınızı korumanıza izin veren yaratıcı bir topluluk uygulamasıdır. Daha da iyisi, birisi fotoğraflarınızdan birini satın aldığında yüzde 50 komisyon kazanırsınız.

Bu site, diğer resim pazarlarıyla da anlaşarak resimlerinize tonlarca gösterim sağlıyor. Daha fazla görüntülenme ile, daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ayrıca “En Kolay İnternetten Para Kazanma Yöntemleri!! 18 Denenmiş Kanıtlanmış Yöntem” isimli yazımıza da inceleyerek, başka yollardan internetten para kazanabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar