Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Instagram Gönderi Planlama Nasıl Yapılır?

Instagram’da gönderi planlamak için uzun zamandır farklı farklı araçlar kullandık. Kullanmaya da devam ediyoruz. Bu gönderi planlama araçları zaman zaman bize büyük sıkıntılar çıkardı. Sadece biz Donanım Plus olarak, kullandığımız araç yüzünden 2 hafta boyunca Instagram’da engellediğimizi biliriz.

Facebook bizim gibi sayfa sahiplerinin sesini duyacak olacak ki, yeni bir aracı – içerik paylaşma ortamını biz sayfa sahipleri için geliştirdi. İsmine de Facebook İçerik Stüdyosu dedi. ( Facebook ne alaka diyenler olabilir, bilmeyenlere istinaden İnstagram’ın sahibi Facebook’tur)

yapay zeka destekli haber sitesi

Facebook İçerik Stüdyosunda ister Facebook, isterse İnstagram hesabınızı yönetebiliyorsunuz. Gönderiler paylaşabiliyor, hatta bunları zamanlayarak istediğiniz bir zamanda, sizin seçtiğiniz bir günde, paylaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Hemde ilerde instagram size spam diye engeli basamayacak. Sonuçta Instagram’ın bir özelliği, ne kadar Instagram üzerinden erişemesekte.

Instagram Gönderi Planlama Nasıl Yapılır? Ona bir bakalım…

Instagram Gönderi Planlama

İnstagram gönderi planlama yapmadan önce yapmanız gereken bir kaç şey vardır. Bunları sırası ile yerine getirmelisiniz.

  • Instagram’da gönderi planlamak için öncelikle işletme hesabına geçiş yapın.
  • İnstagram hesabınıza bir Facebook sayfasına bağlayın.
  • Facebook sayfasını oluşturduğunuz hesabınızın şifresini bildiğinizden emin olun. (Çünkü bu hesap ile instagram gönderilerinizi yöneteceksiniz)

Instagram Gönderi Planlama Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabınızı bir Faceebok sayfasına bağlayıp bir işletme hesabı oluşturduğunuza göre, tek yapmanız gereken Facebook içerik stüdyosuna girmektir. Bunun için Google’a Facebook içerik stüdyosu yazabilir ve yada buraya tıklayarak içerik stüdyosuna gidebilirsiniz.

Girdikten sonra sağ alt tarafta bir “Şimdi Dene” yazısı göreceksiniz. Buraya tıklıyoruz. Sonrasında sizden, İnstagram hesabınıza bağlı facebook sayfasının yöneticisi olduğunuz hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki alan bizi karşılıyor olacak. Bu alan Facebook sayfamızı yönetmek için hazırlanmış bir alan, bu alandan Facebook sayfanızı yönetebilir gönderilerinizin ne kadar etkileşim aldığına kadar her şeye bakabilirsiniz. Ama biz bu yazıda İnstagram’ı anlattığımız için, yukarıda ok ile gösterdiğim İnstagram logosuna tıklayarak, instagram alanına geçiş yapıyoruz.

Geçiş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekrandan instagram gönderilerinizi görebilir istatistiklerinizi inceleyebilirsiniz.

İnstagram’da planlı paylaşım yapmak için ise, sol üst köşedeki “Gönderi Oluştur” butonunu kullanıyoruz. Butona bastıktan sonra aşağıdaki görsel sizi karşılıyor olacak.

  • 1 ile işaretlediğim alandan fotoğrafınızın altına birşeyler yazdığınız alan.
  • 2 ile işaretlediğim alana ise fotoğrafımızı ekliyoruz. Video’da ekleyebilirsiniz.
  • 3 ‘de ki buton bunları yaptıktan sonra başta paylaş yazacaktır sonra sağ köşesindeki simgeye tıklayınca planlama yapabileceğiniz yada taslak olarak kaydedebileceğiniz özellikler açılacaktır.
  • Buradan 4 ile gösterdiğim “Plan” yazısına tıklayarak 5 deki alanı açabilir ve gönderinin ne zaman paylaşılacağını seçebilirsiniz. Sonrada planla diyerek İnstagram gönderisini zamanlayabilir – planlayabilirsiniz.

Ayrıca İnstagram hesabımızda bir sürü ipucu ve Donanım Plus’da yayınlanan yazıları paylaşıyoruz. Bir göz atmanızı öneririz. İnstagram hesabımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar