Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Instagram Hesap Silme – Kısa Yöntem

Instagram hesap silme adına yapılacak en kısa yöntemi vereceğiz. Aynı zamanda detaylı bir şekilde yapmanız gereken her adımı anlatacağız. Kolaylıkla Instagram hesabınızı silebileceksiniz. Hazırsanız lafı fazla uzatmadan Instagram hesabı nasıl silinir bir görelim.

Instagram Hesap Silme

Başlıkta da belirttiğimiz gibi bu yazımızda kısa yoldan instagram hesabı nasıl silinir göstereceğimizi belirtmiştik. Bunun için yapmanız gerekenleri adım adım anlattık.

yapay zeka destekli haber sitesi

1. Adım: İnstagram hesabınızı silmek için öncelikle Instagram silme sayfasına gitmelisiniz. Uzun uzun bu sayfaya gitmeyi anlatmayacağız. Buraya tıklayarak Instagram silme sayfasına gidebilirsiniz.

2. Adım: Sayfaya gittiğinizde tarayıcınızda Instagram hesabınız açıksa direk silme alanına gidecektir. Açık değilse sizden hesabınıza girmenizi isteyecektir.

3. Adım: Oturum açtıktan sonra, açılır menüden hesabınızı neden silmek istediğinize dair bir neden seçin.

Instagram hesap silme adımları

4. Adım: Hesabınızı silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girin ve ardından “Hesabımı kalıcı olarak sil” e tıklayın.

Hepsi bu kadar. Instagram’ınız artık silindi.

Instagramı Dondurmalı Mı? Silmeli Mi?

Tercihinize bağlı olarak Instagram hesabınızı hem dondurabilir hem de kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hesabınızı dondurmak geçicidir, ancak silme gibi etkisi vardır. Takipçileriniz artık sizi Instagram’da bulamaz yada mesaj atamazlar. Hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile girdiğinizde hesabınız aktif olur. Instagram dondurma yapmak istiyorsanız ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz. (Bkz: Instagram hesap dondurma)

Instagram hesabınızı silmek ise geri alınamaz  – silinmiş bir hesaba artık ulaşamazsınız. Instagram hesabınızı sildiğiniz de fotoğraflar, takipçiler, beğeniler vb. Dahil tüm verileriniz de silinir. Gelecekte, Instagram’a tekrar kaydolmayı düşünürseniz, aynı kullanıcı adını bir daha kullanamazsınız ve başka hiç kimse de kullanamaz.

Instagram Fotoğraf ve Videoları Toplu İndirin

Instagram hesabınızı sildikten sonra bütün fotoğraf ve videolar kalıcı olarak silinecektir. Instagram hesabını silmeden önce bütün fotoğrafları toplu olarak indirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla toplu fotoğraf indirme yapabilirsiniz. Bu yöntem ile aynı zamanda yorumları takipçilerinizi dahi indirebilirsiniz.

  • Öncelikle verileri indir sayfasına gitmelisiniz. Buraya tıklayarak kolaylıkla gidebilirsiniz.
  • Sonrasında giriş yapmanız istenecektir. Giriş yaptıktan sonra gelen sayfadan mail adresinizi girmeniz istenecek.
  • Mail adresinizi girdikten sonra şifrenizi girerek “İndirme Talep Et” butonuna tıklayın.
  • 48 saat içinde verilerinizi indirebileceğiniz bir link olan bir e-posta alacaksınız, Mailde bulunan ‘Verileri İndir’ butonu ile instagram’daki her şeyi indirebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar