Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Dakikalar İçinde Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagramda kullanıcı adın değiştirmek çok basittir. Bunu ister tarayıcınız üzerinden yapın, isterse instagram uygulamasını kullanarak, hiç fark etmez. Dakikalar içinde instagram kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

Bazı sosyal medya platformları kullanıcı adınızı kaç kez değiştirebileceğinizi sınırlarken diğerleri bunu yapmanıza dahi izin vermez. Instagram’da ise istediğiniz kadar kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Ama sadece instagram’da kayıtlı olamayan kullanıcı adları arasından kullanıcı adınızı alabilirsiniz. Kullanıcı adınızı başka birisi kullanıyorsa bunu sizde kullanamazsınız.

yapay zeka destekli haber sitesi

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Instagram kullanıcı adı değiştirirken dikkat etmeniz noktaların başında bir başkasının kullanıcı adını alamıyor olmanızdır. İkinci olarak kullanıcı adında Türkçe’de olan ama İngilizce’de olmayan kelimeleri kullanamazsınız. Örn: i, ö, ü, ğ, ş vb. bir diğer husus ise kullanıcı adınız birden fazla kelime ise arasına boşluk koyamazsınız. Bunun yerine – işareti koyabilirsiniz.

Bunları anladığımıza göre dilerseniz İnstagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır? Bir görelim.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme

İnstagram kullanıcı adını değiştirmek için iki tane yol olduğunu söylemiştik. Biz her iki yolu da anlatacağız. Siz size uygun olanı seçerek dakikalar içinde Instagram kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

Uygulama İle İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Eğer uygulama ile instagrama giriyorsanız, uygulama üzerinden kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için ise şu adımları uygulayabilirsiniz;

  1. İnstagram uygulamasını açın,
  2. Sağ en altta bulunan adam simgesine dokunun.
  3. Ekranın ortalarında Profili Düzenle yazısını göreceksiniz. Ona dokunun.
  4. Resmin altındaki username (kullanıcı adı) yazan alandan kullanıcı adınızı değiştirin. Sonrasında sağ üst köşedeki ✓ tik işaretine dokunun.

İnstagram Web ile İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme

İnstagram kullanıcı adı değiştirmek için tarayıcınız ile Instagram Web’e girerek de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle buraya tıklayın. Açılan Instagram’ın web sitesine kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın. Sonrasında sağ üst köşeden profilinize tıklayın. (Telefondan giriyorsanız sağ en alt köşedeki profil simgesine tıklayın) Profili düzenleye tıklayın. Kullanıcı adı bölümünden istediğiniz kullanıcı adını yazın. En alta inerek gönder’e tıklayın. Böylelikle instagram kullanıcı adını değiştirmiş oldunuz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar