Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram profil fotoğrafı indirme işlemini yapmanıza izin vermez; tek yapabildiğiniz, kullanıcı profillerinin sol üst köşesindeki küçük bir fotoğrafa bakmaktır. Birçok kişi Instagram profil fotoğrafını yakınlaştırmak veya orijinal sürümünü meraktan veya başka nedenlerden indirmek için pratik bir yol arıyor. Eğer onlardan biri iseniz, o zaman doğru yerdesiniz.

Telefonunuz üzerinden uygulama ile Instagrama giriyorsanız, profil resminizi basılı tuttuğunuzda mevcut profil resminizi değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz, ancak indirme seçeneğini göremezsiniz. Öte yandan, PC’de, kendi profil fotoğrafınıza sağ tıkladıktan sonra küçük versiyonu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ama orjinal kaliteli halini indirmek istiyorsak başka bir yöntem denememiz gerekir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bu yazımızda Instagram profil fotoğrafı indirme nasıl yapılır? Instagram profil fotoğrafını büyütme işlemlerini göstereceğiz.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Profil fotoğrafını indirmek için, bu iş için tasarlanmış bir web sitesinden yada bir uygulamadan yardım almalısınız. Bu işlem için bir dünya web sitesi ve uygulama vardır. Size en pratik uygulama ve web sitelerini tanıtacak, sonrasında yapmanız gerekenleri adım adım göstereceğiz.

İnstatakipci

İnstatakipci, Türkiye genelinde oldukça ünlü web sitelerinden birisidir. Bir çok Instagram aracı ile birlikte, Instagram profil fotoğrafı indirme aracıda vardır. Türkçe olup da bu kadar iyi çalışan ender sitelerden birisidir. İnstatakipci’yi kullanmak için yapmanız gerekenler sırası ile şu şekildedir;

instagram profil fotoğrafı indirme İnstatakipci
 1. instatakipci.com web sitesinden Instagram profil fotoğrafı indirme aracına gidin. Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
 2. Biraz aşağıdan ‘Instagram Kullanıcı Adı‘ kısmına kullanıcı adınızı girin ve sorgula butonuna tıklayın.
 3. Aşağıda bulunan ‘indir‘ butonuna tıklayın.
 4. Profil fotoğrafınızın büyük halini göreceksiniz, indirmek için; telefondan giriyorsanız fotoğrafın üstüne basılı tutun ve “resmi indir“e dokunun. Bilgisayardan giriyorsanız; fotoğrafa sağ tıklayın ve “resmi farklı kaydet“e tıklayın.

Instadp

Yukarıda ki web sitesine alternatif olarak Instadp’de oldukça güzel bir araçtır. Tek kötü yanı İngilizce’dir. Instagram profil fotoğrafını indirmek için yapmanız gerekenler;

instadp ile instagram profil fotoğrafı indirme
 1. Tarayıcınızdan İnstadp.com’a gidin.
 2. En üstteki alana profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını girin.
 3. Biraz aşağı inin ve “Full Size“bölümüne tıklayın.
 4. Profil fotoğrafının orjinal halini göreceksiniz. Hemen altındaki “Download” yazısına tıklayın.
 5. Yeni sekmede profil fotoğrafınızın büyük halini göreceksiniz, indirmek için; telefondan giriyorsanız; fotoğrafın üstüne basılı tutun ve “resmi indir“e dokunun. Bilgisayardan giriyorsanız; fotoğrafa sağ tıklayın ve “resmi farklı kaydet“e tıklayın.

Android’de Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Android de instagram profil fotoğrafı indirme

Android işletim sistemini kullanıyorsanız uygulama indirerek de Instagram profil fotoğrafı indirme yapabilirsiniz. Bunun için önerimiz; InstaProfile isimli uygulamadır.

Uygulamanın kullanımı çok basittir. Uygulamayı indirin. Kullanıcı adını yazın ve profil fotoğrafını kolaylıkla indirin. Tek yapmanız gereken bu.

Bu uygulamada sevdiğimiz en iyi şey; kesinlikle profil fotoğrafını çok kaliteli indirmesi.

İOS’ta Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

ios'da instagram profil fotoğrafı indirme

Aynı şekilde bir iPhone’unuz varsa uygulama indirerek rahatlıkla dilediğiniz kişinin profil fotoğrafını indirebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. App store’a gidin ve Instagram için IGProfile gibi ücretsiz bir profil fotoğraf indiricisi indirin.
 2. Uygulamayı açın.
 3. Açıldığında gerekli alana profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Ve indirin.

Ayrıca instagramdan video indirebilir ve instagram hikayelerini indirebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Sayenizde instagram profil fotoğrafını değiştirdim. Bu site bir numara

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar