Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir? – Kolay Instagram Şifre Yenileme

Instagram, günümüz teknolojik çağı içerisinde hemen hemen herkesin kullanmakta olduğu, içerisinde sevdiklerimizle haberleşmekten onlarla fotoğraf ve video paylaşmaya kadar birçok özelliği barındırmakta olan ve bizlere yalnızca kayıt olarak ücretsiz bir kullanım imkânı sağlayan sosyal ağ platformudur. Sosyal medya üzerinde oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan fotoğraf filtreleri, emojiler, videolar gibi birçok özelliği kullanıma sunmaktadır.

Instagram‘ın Sunduğu Özellikler Nelerdir?

 • Instagram, bir e posta adresi ile kayıt olan kullanıcılarına fotoğraflar paylaşma imkânı ve video yükleme özelliğini kullanma şansı sunmaktadır. Paylaşılacak olan fotoğraflar ve videolar paylaşım ve düzenleme ekranına gelindiğinde çeşitli efektler ile düzenlenebilir ve estetik bir görüntüye sahip olacak şekilde paylaşılabilir.
 • Paylaşılmakta olan videoların ya da fotoğrafların üzerinde konum paylaşma özelliği sunmaktadır. Bu sayede tanıdığınız ya da sevdiğiniz kişiler sizin ziyaret ettiğiniz yerleri bilebilir ve sizinle buralardan irtibata geçebilir.
 • Paylaşımlara etiket ekleyebilirsiniz, bu etiketler paylaşım ile ilgili olan yerlerin, bilgilerin, düşüncelerin ve birçok konunun yer aldığı etiketler olabilir. Bu etiketler hashtag (#) olarak adlandırılmaktadır.
 • Paylaşmış olduğumuz fotoğrafların ve videoların üzerine müzikler ekleyebilir, fotoğraflarda ve videolarda yer alan kişileri etiketleyebilirsiniz. Böylelikle paylaşıma uygun olan müzikleri şiirleri ya da herhangi bir ses kaydını seçebilirsiniz.
 • Kişileri etiketleyerek yanınızda bulunan ya da onu da hatırladığınızı belli etmek için yanınızda olduğunu ifade eden kişileri belirtebilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz paylaşımların altında instagram fotoğraf açıklaması ya da gönderi açıklaması olarak açıklamalar yazabilir düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
 • Keşfet bölümünde yer alan birçok farklı sayfanın ve hesabım paylaşmış olduğu gönderileri görebilir, yeni alanlarda bilgiler edinebilir, yeni kişileri takip edebilirsiniz. Burada görmüş olduğunuz ve beğenmiş olduğunuz gönderiler, instagram algoritması tarafından tanınıp sizlere alakalı birçok gönderi keşfet kısmında sunulmaktadır. Bu yüzden ilgi alanlarınıza uygun olan gönderileri beğenip hesapları takip ederseniz bu konuyla ilgili daha fazla içeriğe keşfet kısmından ulaşabilirsiniz.
 • Direkt mesaj yani DM olarak bilinen mesajlaşma bölümünü kullanarak listenizde yer alan ya da almayan arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz. Mesaj gönderme özelliği listesinde yer almayan kişilere de açık olan tanıdıklarınıza ulaşabilir, onlarla irtibata geçebilirsiniz. Ancak herhangi bir ortak arkadaşınız yok ise ve birbiriniz ile takipleşmiyorsanız mesajlarınız karşıdaki kişinin mesaj istekleri ya da filtrelenenler kısmına düşebilir.
 • Hikâye kısmından sevdiklerinizle yalnızca 24 saat görüntülenecek günlük hikayeler paylaşabilir ve onlarla anlık konumunuzu düşüncelerinizi ve duygularınızı paylaşabilirsiniz.
 • Paylaşmış olduğunuz hikayeleri arşiv kısmından görebilir profilinize sabitleyebilirsiniz.
 • Yalnız ya da sevdiklerinizle beraber canlı yayınlar açarak bu yayınlarda sevdiklerinizle ya da takipçilerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Android ya da iOS İşletim Sistemine Sahip Telefonlardan Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

 1. Android ya da iOS işletim sistemine sahip cep telefonlarınızdan instagram uygulamasını açınız.
 2. Sağ alt kısımda bulunan fotoğrafınıza tıklayarak profilinize giriniz. Eğer instagram şifresini değiştirmek istediğiniz hesabınız, telefonunuzda açık olan farklı bir instagram ise sağ alt kısımda bulunan profil resmine çift tıklayarak hesaplar arasında geçiş yapabilirsiniz.
 3. Profilinize girdikten sonra sağ üst kısımda bulunan 3 çizgi şeklindeki butona tıklayınız.
 4. Ayarlar seçeneğine giriş yapınız.
 5. Güvenlik seçeneğine tıklayınız.
 6. Açılan ekrandan şifre bölümüne giriniz.


 7. Buradan mevcut şifrenizi girdikten sonra yeni bir instagram şifresi belirleyip ardından şifreyi tekrar girerek teyit işlemini gerçekleştiriniz.
 8. Altında bulunan şifreni değiştir butonuna ya da sağ üst kısımda bulunan mavi tik işaretine tıklayınız.
 9. Eğer hesabınız mobil cihazınızda uzun zamandır açık ise ve şifrenizi hatırlamıyorsanız şifre ekranının hemen alt kısmında bulunan “şifreni mi unuttun” butonuna tıklayınız. Bu bölüm sizi şifrenizi e-posta kullanıcı adı ya da telefon numarası ile güncelleyebileceğiniz ekrana yönlendirecektir, gerekli işlemleri tamamlayıp şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

 1. Bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden instagram’a giriş yapınız.
 2. Instagram şifresini değiştirmek istediğiniz hesabınızın sağ üst kısımda beğeniler ve keşfet kısmının hemen sağ tarafında yer alan profil simgenize tıklayınız.
 3. Açılan menü barında ayarlar sekmesine giriş yapınız.
 4. Sol bölümde yer alan profili düzenle seçeneğinin hemen alt kısmında bulunan şifreyi değiştir butonuna tıklayınız.


 5. Açılan ekranda en üst kısımda kullanıcı adınız görünecektir. Instagram şifresini değiştirmek istediğiniz hesabınız bu ise, öncelikle eski şifreyi girip ardından yeni şifreyi girdikten sonra yeni şifreyi tekrar girerek teyit işlemini gerçekleştiriniz.
 6. Şifreyi değiştir butonuna tıklayarak güncel şifrenizi kullanabilirsiniz.
 7. Eğer Instagram hesabınız tarayıcı üzerinde uzun zamandır açık ise ve instagram şifrenizi hatırlamıyorsanız şifreyi değiştir butonunun hemen altında bulunan “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıklayınız. Butona tıkladığınız zaman ekranda e-posta adresinizi telefon numaranızı ya da kullanıcı adınızı isteyen bir bölüm çıkacaktır. Bu bölüme bunlardan herhangi birini girdikten sonra giriş bağlantısını gönder butonuna tıklayınız ve gelen giriş bağlantısı linkine tıklayarak yeni şifrenizi giriniz.

Instagram Hesabıma Giremiyorum ve Şifremi Hatırlamıyorum. Instagram Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

 1. Eğer instagram hesabınız telefonunuzda ya da bilgisayarınızda açık değilse ve şifre değiştirme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz.
 2. Şifre değiştirme işlemini bilgisayardan yapacaksanız, tarayıcınızdan instagram sitesine giriş yapınız.
 3. Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre girme bölümü yer alacaktır. Hemen altında bulunan şifreni mi unuttun seçeneğine tıklayınız.
 4. Açılan ekrana e-posta adresinizi, telefon numaranızı ya da kullanıcı adınızı giriniz.
 5. Ardından giriş bağlantısını gönder seçeneğine tıklayınız.
 6. Girmiş olduğunuz giriş bağlantısı hangi kullanım alanına gönderildiyse o alana gelen giriş bağlantısına tıklayarak açılan ekrandan yeni instagram şifrenizi belirleyebilirsiniz. (E-posta adresinize gönderilmiş olan instagram şifre değiştirme linkine ulaşamıyorsanız, spam klasörünüzü kontrol edebilirsiniz. Bazı durumlarda instagram tarafından gönderilen bağlantılar e-posta tercihlerinize ve güvenlik adımlarınıza göre spam klasörüne düşebilir. Aynı işlem, telefonlarınız için de geçerlidir. Eğer sms ile şifre değiştirme linkini alamıyorsanız telefonunuzun sms bölümünde yer alan spam klasörünü kontrol edebilirsiniz.)

Instagram Şifresi Değiştirmek Neden Önemlidir?

Instagram sizlere kayıt olurken bir e-posta adresi ve e-postanıza gelen onaylar doğrultusunda belirlediğiniz şifreler ile beraber bir kayıt işlemi imkânı sunmaktadır. Ancak e-posta şifrenizin bilinmesi, çalıntı olmasından ya da çalınmış olmasından şüphelenmeniz, hesabınıza bir başkasının eriştiğini düşünüyor olmanız gibi birçok sebepten ve kuşkudan dolayı instagram tarafından şifrenizi güncel tutabilme ve istediğiniz sıklıkta instagram şifresini değiştirme özelliği sunmaktadır. Bu özelliği kullanarak gerekli güvenlik ve gizlilik önlemlerini gerçekleştirebilir, telefon numaranıza da onay kodu göndererek kayıt işlemlerinizi bu şekilde tamamlayabilir ve şifrenizi güncel tutabilirsiniz. Bu işlem, instagram hesabınızı gerekli güvenlik önlemleri içerisinde kullanmanıza fayda sağlayacaktır.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar