Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

İnternetten Herhangi Bir Videoyu İndirmenin 17 Yolu

İnternetten video indirmek ister misiniz? Facebook, YouTube, Vimeo veya diğer önde gelen video sitelerinde beğendiğiniz bir video gördüğünüzde, bilgisayarınızda yada telefonunuzda saklayabilmek için indirmek isteyebilirsiniz.

Netflix gibi platformlardan video indiremeseniz de internette gördüğünüz Youtube, Facebook gibi diğer bütün sosyal ağlardan rahatlıkla video indirebilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken bazı programlar ve online web siteleri vardır. 17 Ücretsiz yol ile internetten video indirme nasıl yapılır? Yakından bakalım. Bu listeyi bölümlere ayırdık. Bu bölümler;

yapay zeka destekli haber sitesi
  • Sosyal Medya Ağlarından Video İndirme
  • Bütün Web Sitelerinden Online Olarak Video İndirme
  • Programlar ile İnternetten Video İndirme
  • Ekran Kaydediciler

Sosyal Medya Ağlarından Video İndirme

İlerleyen kısımlarda bilgisayarlar için programlara geçmeden önce sosyal medya hesaplarından, pratik bir şekilde internetten video indirme nasıl yapılır ona bakalım.

1. SaveFrom

SaveFrom bir YouTube video indirme sitesidir, ancak bir farkı vardır. Youtube’dan bir şey izliyorsanız ve indirmek istiyorsanız URL’ye “YouTube” dan önce “ss” yazmanız yeterlidir. İnternetten video indirmek için pratik bir yol.

Örneğin:

  • https://www.youtube.com/watch?v=aS01LwpC23g

Olan linkin başına ss eklerseniz. Yani şunun gibi;

  • https://www.ssyoutube.com/watch?v=aS01LwpC23g

Karşınıza indirme butonu gelir ve direk videoyu indirmeye başlarsınız.

2. FastestTube

Youtube’dan video indirmek için tartışmasız en kolay yollarından biridir. Sadece Youtube’dan video indirmek istiyorsanız bu tarayıcı eklentisi fazlasıyla işinizi görecektir. Resimde gördüğünüz gibi Youtube’a bir buton ekler. Bu sayede internetten video indirme rahatlıkla yapabilirsiniz. https://kwizzu.com/ web sitesinden indirebilirsiniz.

3. DownloadTwitterVideo

İlginizi sadece Twitter’dan video indirmek çekiyorsa. Bu web sitesi ile kopyaladığınız Twitter video url’sini yapıştırarak yapabilirsiniz. Dakikalar içinde istediğiniz videoları indirebilirsiniz.

4. Instagram Video İndirme

İnstagramdan hızlı bir şekilde video indirmek istiyorsanız. Bu servisten yararlanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan indirmek istediğiniz videonun URL adresi. Sonrasında siteye linki yapıştırarak internetten video indirebilirsiniz.

Ayrıca instagram video indirme yazımızı okuyarak daha fazla yöntem öğrenebilirsiniz.

5. FB Down

Facebook’tan video indirmek istiyorsanız bu web sitesini kullanabilirsiniz. Diğer web siteleri gibi bu siteyede video linkini yapıştırarak dakikalar içinde indirebilirsiniz. Ayrıca Chrome uzantısı da vardır. Bu sayede Facebook’tan ayrılmadan Facebook videolarını indirebilirsiniz.

Bütün Web Sitelerinden Online Olarak Video İndirme

Listemizin bu kısmında bütün web sitelerinden herhangi bir videoyu indirmenize izin veren servisleri inceleyeceğiz. Bu servislere yapıştırdığınız herhangi bir platformun video linki ile rahatlıkla internetten video indirebilirsiniz.

7. download4.cc

Ücretsiz ve kaliteli bir indirme sitesi arıyorsanız download4.cc işinizi görecektir. download4.cc hemen hemen her siteyi destekler ve kolayca video indirebilirsiniz. download4.cc 1000 web siteyi destekler. Yani hemen hemen her sitede çalışacaktır. İhtiyacınız olan sadece videonun linki. Sonrasını site halledecektir.

8. KeepVid

KeepVid 28 siteyi destekler. Bunun içinde bütün sosyal ağlar vardır. Vimeo, twitch imgur, dailmotion gibi bir çok web sitesinden video indirebilirsiniz. Ne zaman internetten video indirmek istediğinizde her zaman yanınızda olacaktır.

9. YooDownload

YooDownload, KeepVid gibi her platformdan video indiren sitelere alternatiftir. Tıpkı diğer online video indireme siteleri gibi YooDownload’ı da indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırarak kullanabilirsiniz.

10. ClipConverter

ClipConverter aklınıza gelebilecek hemen hemen her web sitesi ile çalışır. Hatta MySpace’den dahi video indirebilir.

Chrome, Firefox ve Safari için bir tarayıcı eklentisi vardır.

11. OnlineVideoConverter

OnlineVideoConverter, YouTube, LiveLeak, TeacherTube, VK, College Humor ve daha fazla web sitesinden video indirebileceğiniz bir başka internetten video indirme servisidir.

Programlar ile İnternetten Video İndirme

Online web siteleri ile uğraşmak istemiyorsanız, bu durumda bilgisayarınıza internetten video indirmek için bir program indirmek en iyisidir.

12. İnternet Download Manager

En popüler indirme yöneticisidir. Sadece internetten video indirme adına kullanılmaz, aynı zamanda oldukça hızlı indirmeler de bu program sayesinde yapabilirsiniz. Her web sitesinde rahatlıkla video indirebilir. Videoların yanına “bu video dosyasını indir” butonu ekler, bu sayede kolaylıkla her web sitesinden video indirebilirsiniz.

13. Video Grabber

Video Grabber’ın üç temel özelliği vardır; video indirme, video dönüştürme ve ekranınızı kaydetme. Başlangıçta bir online bir servis gibi görünse de, aslında bir programdır.

Ekran kayıt özelliği bazı durumlarda gerçekten yararlı olabilir. 

14. Any Video Converter

İnternetten video indirmek için pratik bir başka programda Any Video Converter’dır. Youtube video platformlarından aldığınız linkleri programa yapıştırarak dakikalar içinde video indirebilirsiniz.

15. FLVTO

FLVTO online video indirme sitesidir. Ama aynı zamanda programı da vardır. Bir çok web sitesinden video indirmenize izin verir.

Ekran Kaydediciler

Her ne kadar video indirmek için kullanılmasa da ekranınızda oynatılan her videoyu kayıt edebileceğiniz programlarda vardır. Listemizde bunlara değinmeden geçmek istemedik. Bu yüzden en iyi ücretsiz iki tanesini seçtik.

16. Open Broadcaster Software OBS

OBS tartışmasın en iyi ekran kaydetme programıdır. Üstelik tamamen ücretsizdir. Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilir, ve bir çok özellik ile birlikte gelir.

17. CamStudio

CamStudio, OBS kadar şık bir tasarıma sahip olmasa da ekran videolarını kaydetme adına işinizi görecektir. Ayrıca programsız ekran videosu kaydetme isimli yazımıza da bir göz atın.

Önemli!

Lütfen bu yazıda listelediğimiz tüm araçları kişisel kullanım için kullanın. İnternette dağıtmanın, bu videolardan para kazanmanın suç olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Telif hakkıyla korunan videoları kaydetmek ve dağıtmak için kullanmamalısınız.

2 Yorum

  1. Bugüne kadar gördüğüm en iyi program, video octopus programı

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar