Programsız Ekran Videosu Kaydetme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda ekran videosu kaydetme adına şimdiye kadar bir çok program indirmiş ve kurmuşuzdur. Kimisini kurduğumuz anda kaldırmış, kimisini ise halen kullanmaya devam etmekteyiz. İşin gerçeği sadece ekran videosu çekmek için bu programları kullanıyorsanız, bilgisayarınızı boşu boşuna yoruyor ve yavaşlatıyorsunuz. Programsız bir şekilde ekran videosu kaydetme varken neden programlar ile uğraşasınız ki! Eğer işletim sisteminiz Windows 10 ise programsız ekran videosu kaydetme yapabilirsiniz.

Peki programsız ekran video kaydetme nasıl yapılıyor?

Programsız Ekran Videosu Kaydetme

Windows 10’da programsız ekran videosu kaydetme yapmak aşırı derecede kolaydır. Bunun için ise Windows tuşu + G tuşu kombinasyonunu kullanmamız gerekiyor.

Sonrasında aşağıdaki gibi bir pencere bizi karşılıyor olacak. Bu pencereden; ekran görüntüsü, ekran video kaydetme, bilgisayar performansı izleme ve ses ayarları gibi bir çok ayarı bulacaksınız.

Buradaki sol tarafta açılan menülerden büyük bir nokta gibi görünen alandan ekran videosu kayıt edebilirsiniz. Ama unutmayın kayıt yapabilmeniz için bir uygulamanın açık olması gerekir. Örn: Google Chrome ekranında ekran videosu kayıt edebilirsiniz. Yada oyunları kayıt edebilirsiniz. Masaüstünü ve klasörlerinizi bu yöntem ile kayıt edemezsiniz.

Ekran video kaydetme işlemini yaptıktan sonra kayıt ettiğiniz ekran kayıt videosunu Bu bilgisayar > Videolar > Yakalamalar içerisinde bulabilirsiniz.

Ayrıca ekran video kaydetme programı arıyorsanız da “En iyi Ücretsiz Ekran Kaydetme Programı” listemize de bir gözatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.