Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

iPhone Arama Bekletme Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone arama bekletme özelliğini kullanabilmek için iPhone’da ilgili ayarı açmanız gerekir. Bu sayede biri ile konuştuğunuz anda arayan kişiyi görürsünüz ve dilerseniz konuştuğunuz kişiyi bekletmeye alarak arayan kişi ile konuşabilirsiniz. Tek bununla da kalmayıp konuşmayı konferans konuşmasına çevirebilirsiniz. Yani yeni arayan kişiyi de konuşmanıza ortak edebilirsiniz.

Dediğimiz gibi bu özelliği kullanabilmeniz için bazı ayarları iPhone’dan açmanız gerekir. Arama bekletme ismindeki bu özelliği açmak için ise şu adımları uygulamalısınız.

iphone arama bekletme
  • Ayarlara girin.
  • Telefon seçeneğine dokunun.
  • Arama Bekletme‘ye dokunun ve Arama beklemeyi açın.

Bu adımları izleyerek kolayca arama bekleme özelliğiniz açabileceğiniz gibi arama alanına *43# yazarak da kısa yoldan arama bekletme özelliğini açabilirsiniz.

Arama bekletmeyi açtıktan sonra örneğin siz biri ile görüşürken biri sizi aradığında “aradığınız kişi şuan başka bir kişiyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” sesli mesajı karşı tarafa dinletilecektir. Tabi aynı şekilde size de farklı birinin aradığının bildirin bir minik ses gelecektir ve ekranınızda o kişinin rehberinizdeki adı yazacaktır. Dilerseniz o kişinin çağrısını kabul edebilir, konuşmakta olduğunuz kişinin çağrısını ise beklemeye alabilirsiniz. Aynı şekilde yeni arayan kişiyi de konuşmanıza dahil edebilirsiniz. Yani konferans modunu kullanabilirsiniz.

Bazı İpuçlar

Diyelim birisi ile görüşüyorsunuz ve bir başkası sizi aradı, bu arayanı konferans modu ile görüşmenize dahil etmek istiyorsunuz. Bunu yapabilmek için karşı tarafında arama modu özelliğinin açık olması gerekir. Aksi halde konferans moduna geçemezsiniz.

Arama modun da konferans haricinde iki adet seçeneğiniz olur. İlki bitir ve Kabul Et, ikincisi ise Tut ve Kabul Et seçeneği. İlk seçenekte görüşme yaptığınız kişi ile görüşmenizi bitirir ve yeni arayan kişiyi cevaplarsınız. İkinci seçenekte ise konuştuğunuz kişiyi beklemeye alır, yeni kişi ile konuşmaya başlarsınız.

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar