İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma – En Hızlı Yollar

İphone’dan bilgisayara fotoğraf atmak için bir çok yol mevcuttur. Şu kolay bir yol desek de, bu hepimiz için aynı olmamaktadır. Bunun için iphone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma, adına bir yol değil bir çok yoldan bahsedeceğiz.

Şuan bir İphone kullanıcı olmasam da eskiden bir iphone 5S’im vardı. Fotoğraflarımı atmak için bir çok yol dener, internet de araştırırdım. Ondan beridir ki, İphone’dan bilgisayara fotoğraf atmak için bir çok yol keşfettim. Lafı uzatmadan hep beraber fotoğraflarımızı bilgisayarımıza atalım.

Usb Kablosu İle İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma – Atma (Windows)

Bilinen en kolay yollardan birisidir. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir usb kablosudur. Bilgisayarı söylemiyorum bile 😀 İphone’dan bilgisayara fotoğraf atmak için yapılacak adımlar sırası ile şu şekildedir.

 1. Öncelikle usb kablosu aracılı ile telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz. (Usb kablosunun diğer adı şarj kablosudur)
 2. Sonrasında İphone’un ekranını açın.
 3. Açıldığında aşağıdaki ekranı görmeniz gerekir. Böyle bir ekran gelmez ise Usb kablomuz da sorun var demektir. Başka kablo ile denemelisiniz.
 1. Bu pencerede güven diyerek. Sonraki adıma geçiyoruz.
 2. Sonrasında bilgisayarımıza döndüğümüzde, bilgisayarım klasörünün içinde İphone cihazınızı görmeniz gerekir.
 3. İphone cihazımızı gördükten sonra ona 2 kere tıklayarak içine girin. Burada İphone’unuzun klasörleri ile karşılaşacaksınız.
 4. Klasörler içerisinde gezerek fotoğraflarınızı bulduktan sonra sağ tıklayıp kopyala diyoruz.
 5. Kopyaladıktan sonra atmak istediğimiz yere geliyoruz ve boş bir alana tekrardan sağ tıklayarak yapıştır diyoruz. Sonrasında İphone’dan bilgisayara fotoğraf atma işlemi başlayacaktır.

Usb Kablosu ile İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma Yöntemi İçin Çıkacak Olası Sorunlar

 • Fotoğraflarınızı indiremiyorsanız, bunun bir çok nedeni vardır. Bunlardan en yaygın olanı telefonunuzda iCloud’un etkin olmasıdır. Fotoğraflarınız iCloud’da bulunur ancak cihazınızda yoktur. Bunun için Windows iCloud masaüstü uygulamasını kurarak fotoğraflarınıza erişebilir. Hatta indirebilirsiniz.
 • Telefonunuzu bağladınız ama telefon bilgisayarım klasörün de görünmüyor ise ya usb kablosunda bir sorun vardır, yada bilgisayarınız iphone’u tanımıyordur. İphone’u bilgisayarınız tanımıyor ise Windows için itunes programını indirmelisiniz. Bu program gerekli driver’ları kurarak telefonunuzu bilgisayarın tanımasını sağlayacaktır.

Kablosuz Olarak İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma (Windows – Mac)

Çevrenizde bir usb kablonuz yok ise internet bağlantınız sayesinde resimleri bilgisayara atabilirsiniz. Bunun için yapacaklarınız sırası ile şu şekildedir.

 • Iphone’unuzda iCloud ayarlarını aktif etmek için ayarlara tıklayın.
 • Ayarlar içinde hemen alttan iCloud ‘a tıklayın.
 • Sonrasında iCloud yedekleme alanını aktif edin ve hemen altından şimdi yedekleye seçeneğine basın. (Hali hazırda zaten açıksa yapmanıza gerek yok)
 • Verilerimiz, yani fotoğraflarımız iCloud’a yedekledikten sonra,
 • Bilgisayarımızın başına geçiyoruz.

Windows Kullanıyorsanız bu adımı uyguluyoruz.

 • Windows işletim sistemi kullanıyorsanız eğer buraya tıklayarak iCloud programını indiriyoruz.
 • İndirdikten ve kurduktan sonra iCloud programını açıyoruz.
 • Apple Kimliğini yazdıktan sonra ileri diyoruz.
 • Karşınıza aşağıda ki alan gelecektir. Sonra ister hepsini, isterseniz de sadece fotoğraflar uygulamasının başına tik atarak uygula diyoruz.
 • Bilgisayarım klasörüne sonrasında ise resimler klasörüne giriyoruz.
 • Buradan telefonunuzda ki resimlere ulaşabilirsiniz.

Mac kullanıyorsanız bu adımı uyguluyorsunuz.

 • Apple menüsünden Sistem Tercihleri içinde iCloud’a Apple Kimliğiniz ile giriyoruz.
 • Girdikten sonra Sistem tercihlerine sonrasında ise iCloud’a tıklıyoruz.

Buradan önceden yedeklediğiniz fotoğrafları bilgisayara aktarabilirsiniz.

Windows 10 Fotoğraflar İle İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

Basit bir şekilde iphone’dan fotoğraflarınızı almak için kullanılacak bir başka yöntem, Windows fotoğrafları kullanmaktır. Bunun için tek ihtiyacınız olan bir Usb kablosudur. Fotoğrafları aktarmak için yapacaklarımız sırası ile şu şekildedir.

 • Iphone’u bilgisayara bağlayın.
 • Iphone’un ekranını açın.
 • Iphone’un ekranı açıldığında bir pencere gelecektir. Gelirse Güven yazısına tıklayın.
 • Bilgisayarımıza gelirsek, sol en alt köşeden Windows logosuna tıklayın.
 • Menüden Fotoğraflar uygulamasına tıklayın. Yoksa arama yerinden arayın.

Fotoğraflara girdikten sonra en üst sağ köşeden önce içe aktar yazısına.

Sonra USB cihazdan yazısına tıklayarak bir sonraki pencereye geçin. Buradan resimlerinizin hepsini veya da aktarmak istediklerinizi seçerek, içerik aktarma seçildi butonu ile iphone’dan bilgisayara fotoğraf atma işlemini tamamlayabilirsiniz.

iTunes ile iPhone’dan PC’ye Fotoğraf Atma

İtunes ile iphone’dan bilgisayara fotoğraf atmak sizin için başka bir alternatif yol olabilir. Bunun için iTunes programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. İndirmek için Google’a iTunes indir yazarak indirebilir ve sonrasında telefonunuz ve bilgisayarınızı bir birine bağlayarak, eş zamanlama özelliği sayesinde iTunes ile iPhone’dan PC’ye fotoğraf atabilirsiniz.

Wifi ile Kablosuz Olarak İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

İster bir Mac isterse bir Windows işletim sisteminiz olsun hiç fark etmez. Documents by Readdle uygulaması ile Iphone’dan bilgisayara, bilgisayardan da Iphone’a fotoğraflarınızı Wifi ile aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımları şu şekilde:

 • Buradan öncelikle Iphone’a Documents by Readdle uygulamasını indirin.
 • Bilgisayarınızı ve iphone’unuzu aynı Wifi ağına bağlayın.
 • Bilgisayardan tarayıcı yardımı ile docstransfer.com/ adresine gidin.
 • Aşağıdaki ekran karşılayacak sizi. Buradan sonra iphone ile bilgisayarı bağlamak için 2 tane yol var ister birincisini yapın ister ikincisini.

Birinci yol: İphone’da uygulamayı açın. Servisler alanını bulun ve içine girin. En üstte bilgisayara bağlan alanını göreceksiniz. Buraya tıklayın. Ve verilen kodu bilgisayarda açtığınız tarayıcı yazın.

İkinci yol: İphone’da uygulamayı açın ve QR kod kamera alanını bulun. Sonra bilgisayarınıza gelin ve Show QR-Code to Scan yazısına tıklayın. (Yukarıdaki resimde kare içerisine aldım). Buradaki kodu İphone’dan tarayıcıyı tarayarak bilgisayar ile iphone’u bir birine bağlayın.

Uygulamanın resmi videosunu da ayrıca izleyebilirsiniz.

Bağlandıktan sonra bilgisayarınızdan İphone’a erişiminiz açılacak ve İphone’dan bilgisayara fotoğraf atma işlemine geçebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.