Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Pinterest Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sizde benim gibi zamanının çoğunu Pinterest’te geçiriyor, hoşunuza giden resimleri paylaşıyor, beğeniyor, yorum yapıyor diğer kullanıcıların paylaştıklarını kaydediyorsanız bir zaman sonra sizin için Pinterest vaz geçilmez olduğunun farkına varmış ve var olan hesabınızı silerek kurtulmaya çalışıyor olabilirsiniz. Yada gizlilik endişeleriniz vardır ve Pinterest sizi korkutuyordur.

Şahsen ben kısa bir süre önce kişisel hesabımı silerek bu yola çıkanlardanım. Zamanımın çoğunu aynı Instagram gibi bu sosyal medyada geçirmek beni herşeyden soyutluyordu. Bunun için Pinterest’ti silmek gerekiyordu ve bende sildim. Sizde benim gibi hesabı silme peşindeyseniz, aşağıda nasıl yapacağınızı bir bir anlattım.

yapay zeka destekli haber sitesi

Pinterest’i silmek mi yoksa dondurmak mı?

Hesabınızı silmeye koyulmadan önce bu iki şeyi çok iyi biliyor olmalısınız. Aksi halde hesabınızın başına hiç olmadık şeyler gelebilir.

Pinterest’i silmek demek, geri dönüşü olmayan hesap sonu demektir. Yani hesabınız sonsuza dek silinir ve artık bunun bir geri dönüşü olmaz. Silinen hesabınız ile birlikte beğenileriniz, panolarınız, resimleriniz ve her şey de birlikte silinir.

Pinterest’i dondurmak demek ise geri dönüşü olan bir yolculuktur. Aynı Facebook dondurma gibi hesabınız siz açana kadar gizlenir ve kimse hesabınız ile etkileşime giremez. Ta ki siz açana kadar… Yani kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapana kadar.

Pinterest Hesabı Bilgisayarda Nasıl Dondurulur?

Pinterest hesabını dondurmak demek kısa süre içinde tekrar döndüğümde kullanmak istiyorum demektir. Eğer bunu istiyorsanız aşağıda adımları uygulayarak hesabınızı nasıl donduracağınızı öğrenebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda, Pinterest hesabınız ile oturum açın ve ekranın sağ üst kısmındaki profil simgenizin yanında bulunan aşağı ok simgesine tıklayın.
 2. Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 3. Sol menüden hesap ayarlarına tıklayın.
 4. Hesabı devre dışı bırak‘a alanına gelin ve Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın.
 5. Gelen alandan Devam’a tıklayın.

Bu kadar artık sizi Pinterest’ten çıkış yaptıracaktır. Hesabınızı tekrar etkinleştirmek istediğinizde giriş yapmanız yeterlidir.

Pinterest Hesap Silme Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Hesabınızı sonsuza kadar silinmesini istiyor ve artık Pinterest ile işinizin kalmadığını düşünüyorsanız hesap silme zamanı sizin için gelmiştir. Yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. Öncelikle Pinterest hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil resminizin hemen yanındaki aşağı ok simgesine tıklayın.
 3. Açılan menüden Ayarlar’a tıklayın.
 4. Sol menüden Hesap ayarlarına tıklayın.
 5. En aşağıda Hesabı kapat bölümünü göreceksiniz. Hesabı Kapat butonuna tıklayın.
 6. Şimdi size son adım için gerekli bir e-posta gönderilecek, e-postayı göndermek için devam butonuna tıklayın.

Epostayı onayladıktan sonra hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için 12 gün geçmesi gereklidir. Bu 12 gün içinde eğer hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız kalıcı olarak silinmez. Ama eğer giriş yapmazsanız 12. Gün sonunda hesabınız silinir.

Telefonda Pinterest Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdan Pinterest hesabını dondurmak istiyorsanız aşağıda adımları sırası ile uygulamalısınız:

 1. Uygulamayı açın profil resminize dokunun.
 2. Sağ üst köşedeki çark simgesine dokunun.
 3. Hesap ayarları seçeneğine dokunun.
 4. En aşağı inin ve Hesabı Devre Dışı Bırak yazısına dokunun.
 5. Çıkan alandan da aynı şekilde Hesabı Devre Dışı Bırak yazısına tıklayarak hesabınızı devre dışı bırakın.

Telefonda Pinterest Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Eğer telefonunuzdan Pinterest hesabınızı silmek istiyorsanız, şu adımları uygulamalısınız:

 1. Uygulamayı açın, oturum açın ve profil simgenize dokunun. Ayarlar’ı açmak için sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun.
 2. Hesap Ayarları’na dokunun.
 3. Aşağı kaydırın ve Hesabı kapat’a dokunun.
 4. Karşınıza emin misiniz tarzında bir pencere açılacaktır. Bu pencerede kararlıysanız hesabı kapat butonuna dokunun.
 5. Hesabı kapatmaya hazır olduğunuzu onaylamak için son adımı içeren bir e-posta alacaksınız. Kapattığınızda, profiliniz hemen devre dışı bırakılacak ve 14 gün içinde silinecektir. 14 gün dolmadan önce istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bunun için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Pinterest İşletme Hesabı Nasıl Silinir

Bir çok üzerinde çalıştığınız işletme hesabı varsa ve artık bir kaçını silmek istiyorsanız yapmanız gereken öncelikle bir kaç şey vardır;  bu hesaplardaki tüm pin ve panoları silin ve hesap ayrıntılarını, özellikle de işletme hesabınıza bağlı e-posta adresini kontrol edin. Sonrasında aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın:

 1. Bilgisayarınızda Pinterest’i açın ve önce aşağı ok a tıklayın sonra Ayarlar sayfasına gidin. Sol menüden Hesap ayarlarına tıklayın. Kişisel hesaba geçiş yap butonuna tıklayın.
 2. Ardından, Hesap Ayarları > Hesabı kapat’a tıklayın. Hesabı kapatma nedeninizi seçin. Eğer emin değilseniz, sadece seçim Diğer , ve e-posta adresine bir onay mesajı alırsınız. 
 3. Son olarak, işletme hesabını kalıcı olarak silmek için onay e-postasındaki Evet, hesabı kapatın’a tıklayın. Fikrinizi değiştirirseniz veya hesabı farklı bir proje için tekrar kullanmak isterseniz, hesabınızı yeniden etkinleştirmek için 14 günlük bekleme süresi dolmadan tekrar oturum açabilirsiniz.

Yukarıda kişisel ve ticari yani işletme hesabınızı nasıl sileceğinizi gösterdik.  Hesabınızı silmeyi başardıysanız veya hala sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum alanına sorununuzu yazmakta lütfen çekinmeyin.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar