Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Samsung A32 Ekran Görüntüsü Alma – Kolay Adımlar

Ünlü bir telefon markası olan Samsung, Ocak 2021’de A32 modelini piyasaya sürdü. Samsung A32 üstün özellikleri ile herkesin dikkatini çeken bir telefon oldu. Yeni tasarım ve özellikleri ile alan kişilerin kullanmasını biraz zorlaştırdı. Özellikle bir çok kişinin kullandığı ekran görüntüsü alma diğer bir adı ile SS alma yolları değişti. A32 ekran görüntüsü alma bir kaç adım ile kolayca yapılabiliyor. Samsung A32 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızdan hızlıca öğrenebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma konusunda özellikle yeni cihaz alan kişiler sorun yaşamaktadır. Hemen hemen herkesin akıllı telefon kullandığı bir gerçek ancak yeni modellerde ekran görüntüsü alma yöntemleri değişebilmektedir. Haliyle aldığınız telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır merak ediyorsunuz. Bu gibi durumlarda kurtarıcı olarak internetten yardım alarak hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Aşağıda sizin için göstermiş olduğumuz adımlar yeni çıkan Samsung modellerinin genelinde geçerli yöntemlerdir. Eğer farklı bir model almış ve yazımızı okuyorsanız merak etmeyin aşağıdaki adımları uygulayarak Samsung cihazında ekran görüntüsü alabilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

A32 Ekran Görüntüsü Alma 1.Yöntem

Ekran görüntüsü almak için kullanılan en bilindik yöntem tuş kombinasyonlarıdır. Birçok kişi tuşları kullanarak kolay ve hızlı yoldan ekran görüntüsü almaktadır. Sizde ekran görüntüsünü tuşları kullanarak alanlardansanız aşağıdaki adımları uygulayarak a32 ekran görüntüsü alabilirsiniz.

 1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfayı açın.
 2. Güç ve Ses Kısma tuşlarına aynı anda kısa bir şekilde basılı tutun. Yani parmaklarınızı bir kere basıp hemen kaldırmanız yeterli olacaktır. Önemli nokta tuşlara aynı anda basmanızdır.


 3. Ekran görüntüsü alırken ekranda görüntü aldığınıza dair bazı hareketlenmeler olacaktır ya da telefonunuz seslide ise kamera deklanşör sesi gelecektir.
 4. Almış olduğunuz ekran görüntüsü üst menü kısmında bildirim şeklinde “Ekran Görüntüsü” ismi ile görünecektir. Ayrıca telefonunuzun galerinde ekran görüntünüzü görebilirsiniz.

Ekran görüntüsü galerinizde görünmüyor veya bildirim olarak üst menü kısmına gelmemiş ise Ekran görüntüsünü sağlıklı bir şekilde alamadığınız anlamına gelir. Tekrardan ekran görüntüsü alma adımlarını uygulamanız gerekmektedir.

Aldığınız ekran görüntülerini istediğiniz kişiye gönderebilir veya telefonunuzun herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca telefonlarınızda ekran görüntülerinin uzantılarını da değiştirme özelliği bulunmaktadır. Ekran görüntüsü uzantısını değiştirmek isterseniz aşağıdaki adımları kısaca uygulamanız yeterli olacaktır.

Ekran Görüntüsü Uzantı Değiştirme

 1. “Ayarlar”ı açın.
 2. “Gelişmiş Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 3. Gelen ekrandan “Ekran Görüntüleri” seçeneğine tıklayın.
 4. “Ekran alıntısı biçimi” yazısına tıklayın.


 5. “jpg” veya “png” seçeneklerinden birini seçin.

Hangi uzantıyı seçerseniz telefonunuzda ekran görüntüsü seçtiğiniz uzantı ile kaydedilecektir.

A32 Ekran Görüntüsü Alma 2.Yöntem

İkinci ekran görüntüsü alma yöntemi ise Avuç içi kaydırma diğer bir adı ile Palm Swipe. Bu özelliği kullanabilmeniz için öncelikle telefonunuzdan aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Çok fazla tercih edilmese de kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanırken ekranda bazı uygulamaları yanlışlıkla açma veya kapatma gibi durumlar olabilir. Elinizi ekrana koyduğunuzda dikkatli olmanızda fayda var. Gerekli uyarılardan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

 1. Avuç içi kaydırma özelliğini aktif hale getirmek için telefonunuzdan “Ayarlar”ı açın.
 2. “Gelişmiş Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 3. Gelen ekrandan “Hareketler ve işaretler” seçeneğine tıklayın.


 4. “Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın” yazının yanındaki butona basarak aktif hale getirin.
 5. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfayı açın.
 6. Elinizin kenarı ile ekran sağdan sola veya soldan sağa çekin.


 7. Ekran görüntüsü aldığınıza dair bildirim ve sesi duyacaksınız. Galerinize veya üst menü kısmını kontrol edebilirsiniz.

A32 ekran görüntüsü almak için farklı 2 yöntem daha bulunuyor ancak sizi uğraştırmamak adına bu 2 yöntemi yeterli bulduk. Telefonunuzda bu adımları uygulayarak kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar