Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Telefon Bağımlılığınızı Yok Edecek En İyi 10 Uygulama

Bu yazıda sizlere telefon bağımlılığını yok edecek en iyi uygulamaları tanıtıyoruz. Yazıyı yazmadaki sebep ise gün geçtikçe telefona olan bağımlılığın artmasıdır. Peki telefon bağımlılığını nasıl yok edebiliriz?

Teknoloji ilerledikçe insanların telefonlara olan ilgisi artmıştır. Şuan telefon kullanımı 7’den 70’e kadar ulaşmış, hatta yeni nesilde yetişen 3 yaşındaki çocuk bile telefonla saatlerce oynamaktadır. Buda yeterli gelmeyip telefon elinden alındığında ağlamaya başlamaktadır. Yani bu da bizlere bebekten yaşlıya herkes artık telefon bağımlısı olduğunu gösteriyor.

yapay zeka destekli haber sitesi

Her noktada imdadımıza koşan mobil uygulamalar keşfedilmektedir. Bu defada telefon bağımlılığımızı yok edecek uygulamaların kullanımına başlanılmıştır. Telefon bağımlılığından kurtulmak çok zor bir süreç çünkü yaşadığımız dönemde bütün önemli işlemlerimizi telefondan halleder hale geldik. Faturalar, iş görüşmeleri, alışverişler vb. aklınıza gelebilecek daha bir çok şey. Telefonlar bir anda hayatımızdan çıksa bir çok insan afallayıp ne yapacağını bilemeyecektir. İşte bu yüzden telefon bağımlılığı diyoruz, bir kere eline aldın mı bırakamıyorsun. Şimdi uygulamalara bir göz atalım:

1- Forest:

Bu telefon bağımlılığını yok etme uygulaması gerçekten çok ilginç ve bir o kadar da anlamlı. Gün başlarken uygulamada bir fidan dikiyorsunuz. O fidan siz telefonda sosyal ağlara veya vakit harcayacak boş bilgilere bakıyorsanız zamanla kurumaya başlıyor.Ama vaktinizi bu şekilde harcamazsanız gün sonunda o fidan kocaman bir ağaca dönüşüyor. Eğer ki kendinizi alı koyamayıp gün boyu telefona bakarsanız da o gün ki ağacınız bitiyor ve tekrardan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Telefon bağımlılığından kurtulmanız açısından çok özel bir uygulama olmasına karşın insanın doğa ile bir imtihanı haline gelmiş yani vicdanınız rahat ederse o ağacı yok edin.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayınız.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı iOS’tan indirmek için buraya tıklayınız

2- AppDetox:

Telefon bağımlılığını yok etme uygulaması olan AppDetox diğer uygulamalardan farklı olarak sizin istekleriniz doğrultusunda bir kısıtlama yapıyor. Mesela siz bugün İnstagramda 15 dakika vakit geçireceğim diyorsunuz telefon uygulaması bunu kontrol ediyor ve siz daha fazla vakit geçirmek isterseniz İnstagram girişinizi kısıtlıyor. Tabi isterseniz uygulamaları kilit altına da alabiliyorsunuz.

Telefon bağımlılığınız yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3- QualityTime:

Bu telefon bağımlılığını yok etmeye yarayan uygulama QualityTimedır. Uygulamanın görevi günlük ve haftalık analizler yaparak, kişiyi telefonda her alanda gözlem altında tutar. Kişi telefonda kaç saat duruyor, hangi uygulamaya daha çok bakıyor bütün bunları analiz ederek gün sonunda hepsini size bildirir. Bir uygulamada fazla durduğunuzda sizi uyarmaya başlar. Aynı zamanda uygulamalara kısıtlamalarda getirebilirsiniz. QualityTime bildirimleri engellemeniz, telefon aramalarını otomatik cevaplamanız ve aramalarınızı mesajla reddetmeniz için seçenekler sunar. Ayrıca, önemli kişilerden gelen aramalara izin vermek ve bu sınırlı süreler boyunca belirli uygulamalara erişime izin vermek için istisnalar tanımlayabilirsiniz.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4- Flipd:

Bu uygulama, telefonda yaptıklarınızı takip ediyor. Telefonda çok fazla vakit geçirirseniz sizi uyarıyor. Uygulama kısa bildirimler halinde zamandan ne kadar tasarruf ettiğinizi söylüyor. Zamanınızı değerlendirmeniz için sizi motive ediyor. Ders çalışırken üretkenliğinizi artırmak için güzel bir telefon uygulaması.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı Adroid’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5- AppBlock:

Telefon bağımlılığınızdan kurtulmanız için bir seçenek de AppBlock. Uygulama sizin dikkatinizi dağıtacak web sitelerini ve uygulamaları geçici olarak engellemenize yardımcı olur. Belli bir zaman dilimi belirlenir o süreden sonra uygulamaların engeli kalkarak tekrardan kullanabilirsiniz.

Telefon bağımlılığınızı yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

6- Activity Bubbles:

Telefon uygulaması tam olarak size bir uyarı vermiyor. Ancak siz telefonunuzun ekran kilidini açtığınızda duvar kağıdınızda bir kabarcık oluşuyor ve siz ne kadar süre telefonda aktif kalırsanız o kabarcık büyüyor. Gün sonunda bütün ekranı kaplayan sinir bozucu bir sürü kabarcık görüyorsunuz.

7- App Usage :

Telefon bağımlılığını engellemeyi amaçlayan uygulama App Usagedir. Kullandığınız uygulamaların kullanım sürelerini, telefon ekranınızı ne kadar açıp kapattığınızı, alınan bildirim sayınızı hesaplar. Aynı zamanda uygulamaları açtığınız zamanları ve pil kullanım grafiğini görüntüler. Tüm kurulan ve kaldırılan uygulamaları takibini yapar, bir uygulama yüklediğiniz zaman uyarır. Ayrıca günlük kurulu uygulamaların özetini size bildirir. Uygulamaları kaldırır, uygulamaları çeşitli seçeneklere göre sıralar. Tek olumsuz yanı Android kısıtlaması nedeniyle, kullanımı yalnızca uygulamayı kullanırken ekran açık olduğunda izlenebilir.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

8- Offtime:

Offtime’ın ana görevi telefonunuzun hayatınızı kontrol etmesini engellemektir. Bu uygulama diğer uygulamalarınızı ve çağrılarınızı sizin istediğiniz zamana göre engeller o süre geçince engel kalkar. Aslında bu uygulama ders çalışan öğrenciler için kullanılması harika olur.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

9- Space:

Telefon uygulaması, kullanım alışkanlıklarınızı ve kişisel tercihlerinizi baz alan kişiselleştirilmiş bir uygulamadır. Telefonda geçirdiğiniz süre, kaç defa kilit ekranını açtığınız gibi bilgileri kontrol eder. Hangi uygulamayı ne kadar kullandığınız hakkında bilgi verir. Telefonu fazla kullanmamanız açısından ekran karartma, bildirim engelleme araçları kullanır. Çoğu insan bu uygulamayı kendini engellemek istemese de günlük kullanım istatistiklerine bakmak içinde kullanabiliyor.

Telefon bağımlılığını yok edecek uygulamayı Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

10- Moment:

Bu uygulamanın amacı ise insanların telefonu bırakıp ailesi ile iletişim kurmalarını sağlamaktır. Uygulamayı açmanıza gerek kalmadan arka planda sessizce çalışır. Telefonu ne kadar kullandığınızı, en çok kullandığınız uygulamaları, telefonun kilit ekranını ne kadar açtığınızı vb. günlük işlemlerinizi takip eder.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar