Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Telefon İçin En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulaması

Bu yazıda sizlere telefon için en iyi 10 görüntülü sohbet uygulamasını tanıtacağım. Yazıyı yazmamdaki sebep bir çok görüntülü sohbet uygulamasının olduğu şu dönemde yüklediğiniz uygulamalarda sorunlar yaşamanızdır. Bu sorunları en aza indirgemek için sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Peki nelerdir bu görüntülü sohbet uygulamaları? Hadi bir göz atalım.

Günümüzde telefondan görüntülü sohbet etmek oldukça kolaydır. Hatta çoğu kişinin kurtarıcısı haline gelmiştir. Yakından uzağa artık herkes birbirini görüntülü arayarak sohbet etmektedir. Görüntülü sohbetleri bilgisayardan, tabletten ve hatta telefondan kolayca sağlayabilirsiniz. Arkadaşlarıyla veya ailesiyle görüntülü sohbet etmek isteyenler için çok fazla uygulama var. Aynı zamanda bu uygulamalar yabancılar ile de görüntülü konuşmanıza olanak tanıyor.

yapay zeka destekli haber sitesi

Android ve iOS İçin En İyi Görüntülü Sohbet Uygulamaları:

1- WhatsApp Messenger (Android-iOS) :

WhatsApp şimdiye kadar ki en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. İlk piyasaya sunulma tarihi 3 Mayıs 2009’dur. Ocak 2010’da da kullanılmaya başlanmıştır. WhatsApp’ın kurucu Facebook’tur. Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilen hem mesajlaşma hemde görüntülü sohbet sağlayan uygulamadır. WhatsApp internet aracılığı ile kullanılan mesaj, sesli arama, görüntülü arama, belge, fotoğraf, video, sesli mesaj gönderebildiğiniz bir platformdur. Uygulamayı Facebook satın almadan önce mesajlaşma servisi olarak kullanılıyordu. O zamandan bu yana, uygulama sesli arama, görüntülü arama gibi birçok özellik daha eklendi. WhatsApp’da görüntülü arama oldukça iyi çalışıyor. Görüntü kalitesi, ses olarak diğer uygulamalara göre gayet güzel. WhatsApp hemen hemen her telefonda bulunan hoş bir uygulamadır.

WhatsApp Messenger görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Messenger görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2-Facebook Messenger (Android-iOS):

İlk piyasa sunulma tarihi 9 Ağustos 2011’dir. Son günlerde eski etkileşimini kaybetmiş olsa da herkesin telefonunda bulunan uygulamalardan biri de Facebook Messenger’dir. Bir çok kişi messenger uygulamasını beğenmediğini belirtiyor ancak hala çok fazla messenger uygulaması kullanan var. Telefonlarda bulunan messenger uygulaması ücretsiz kullanım sağlatmaktadır. WhatsApp gibi Messenger’da mesajlaşma, görüntülü sohbet, sesli arama gibi olanaklara sahiptir. Aslında WhatsApp’da bulunan bütün özellikler Messenger’da da bulunmaktadır. Sadece aralarında kalite farkı vardır.

Facebook Messenger görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook Messenger görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3-Skype (Android-iOS):

Skype Ağustos 2003 tarihinde piyasaya sürülmüştür. 29 Ağustos 2003’den beri de kullanıma açıktır. Skype bir çok görüntülü sohbet uygulaması çıksa da hala kullanımını devam ettirmektedir. Hemen hemen bütün cihazlarda kullanıma açıktır. Skype özel olarak en fazla 25 kişi ile birlikte görüntülü grup görüşmesi yapmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda skype sesli arama, mesajlaşma, video ve fotoğraf gönderimi de sağlar. Artık çok fazla kullanılmasa telefonlarda bulunabilecek bir uygulama.

Skype görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Skype görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4-Azar (Android-iOS):

Azar 13 Haziran 2001’de piyasaya sürülmüştür. Uygulama 190’dan fazla ülkedeki insanlarla görüntülü konuşmanıza olanak sağlar. Azar ile dilediğin cinsiyette ve bölgedeki insanlarla konuşabilirsiniz. Çoğu insan Azar uygulamasını kendini dil açısından geliştirmek için kullanıyor. Yabancılar ile dil bilmeden nasıl konuşacağım diyorsan da Azar bunu da düşünmüş ve anlık çeviri özelliği eklemiş. Azar kullanmak isteyenler için eğlenceli bir uygulama olabilir.

Azar görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Azar görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Line (Android-iOS):

Line 23 Haziran 2011’de piyasaya sürmüştür. Uygulama dünyanın neresinde olursanız olun sesli ve görüntülü sohbet etmenizi sağlar. Line aynı anda 200 kişi ile grup sohbeti yapmanıza olanak tanıyor. Diğer uygulamalar gibi mesaj, fotoğraf, video gönderebileceğiniz tamamen ücretsiz bir uygulama. Line’ı diğer uygulamalardan ayıran yönü çok çeşitli çıkartmalar kullanılabilmesidir.

Line görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Line görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

6-WeChat(Android-iOS):

Telefonlarda kullanılan uygulama WeChat 21 Ocak 2011’de piyasaya sürülmüştür. Dünya genelinde kullanılan çok yönlü bir uygulamadır. Arkadaşlarınızla sohbet edebilir, haber okuyabilir, sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz. Diğer bütün uygulamalar gibi mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, fotoğraf ve video gönderme, konum paylaşma gibi özellikler bulunur. Line gibi WeChat’de de çıkartmalar bulunmaktadır. Eğer değerlendirmek isterseniz her yönü ile bol özellikli kullanılabilecek bir uygulama.

WeChat görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

WeChat görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

7- Bip (Android-iOS):

Bip uygulaması Turkcell iletişim hizmetleri tarafından 2013 yılında geliştirilen bir programdır. Tüm operatör abonelerinin de kullanabileceği mesajlaşma platformudur. Bip uygulamasını Android veya iOS’ta ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bip, 106 dilde çeviriyle mesajlaşma, sesli ve görüntü konuşma, fotoğraf, video veya konum paylaşma ve sevdiklerine para gönderme imkanı sağlar. Aynı zamanda günlük hava durumu ve döviz kuru sorgulamada yapabilirsiniz. Turkcell Bip uygulamasında çok fazla konuşup, mesajlaşan kullanıcılara hediye internet fırsatları da sunuyor.

Bip görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bip görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

8- Google Duo (Android-iOS):

İlk olarak 18 Mayıs 2016 yılında piyasaya sürülmüş, 16 Ağustos 2016’da da kullanıma açılmıştır. Google Duo telefonda, tablette, Google Nest’te ve web’de çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu uygulama ile 8 kişilik görüntülü, grup görüşmesi yapabilirsiniz. Google Duo’nun farklı bir özelliği ise arkadaşlarınıza video mesajları gönderebilir ve sesli görüşmelerde bulunabilirsiniz.

Google Duo görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Google Duo görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz

9-Hangouts (Android-iOS):

İlk olarak 15 Mayıs 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Hangouts uygulaması ücretsiz sesli ve görüntülü konuşma, mesajlaşma uygulamasıdır. 150 kişilik grup sohbetleri oluşturabilir ve 10 kişiden oluşan görüntülü grup görüşmeleri de yapabilirsiniz. Hangouts kullanıcıları, birbirlerini farklı ülkelerden aradıklarında ücret ödemesinde bulunmazlar. Tabi ki Hangouts diğer uygulamalardan ayıran en belirgin özelliği, internetiniz olmasa bile uygulama kullanıcıları ile mesajlaşa bilirsiniz.

Hangouts görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hangouts görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

10-Tango (Android-iOS):

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Tango canlı sohbet uygulamasıdır. Tango uygulaması dünyanın dört bir yanındaki insanları tanımanıza olanak sağlar. Tango daha çok yeteneklerinizi sergilemeye yönelik bir uygulama. Arkadaşlarınızla oyunlar oynayabilir ve hediyeler verebilirsiniz. Uygulamada farklı olarak hayat hikayelerinizi paylaşarak para kazanabilirsiniz. Tango tamamen ücretsiz geniş kitlelere sahip eğlenceli bir uygulama.

Tango görüntülü sohbet uygulamasını Android’ten indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tango görüntülü sohbet uygulamasını iOS’tan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar