Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Topluluk Siteleri için 21+ En İyi BuddyPress Eklentisi

Eğer bir WordPress alt yapısını kullanıyorsanız oradan buradan illaki bir yerden Buddypress eklentisini görmüşsünüzdür. Worpdpress sitenizde bir topluluk, bir sosyal medya benzeri bir sistem oluşturmak için wordpress’in tartışılmaz en iyi topluluk oluşturma eklentisidir. Buddypress sayesinde kullanıcılarınıza profil alanları, facebook benzeri zaman tünelleri (Etkinlik akışı) bildirim alanları gibi bir çok özellik sunabilirsiniz.

Ama bir sorun vardır ! Buddypress ne kadar gelişmiş bir sistem olsa da zaman zaman farklı isteklerle daha fazla özellik ve tasarımın sahibi olmak, sitemizi dahada çok geliştirmek isteriz. Tam bir topluluk – sosyal medya sitesi oluşturmak için bazı yardımcı eklentiler bizim çağrımıza koşarlar, bu yüzden bu yazıda, BuddyPress kullanarak WordPress’te tam bir topluluk sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız en iyi BuddyPress eklentilerini topladık.

yapay zeka destekli haber sitesi

Yani daha fazla uzatmadan, işte En İyi BuddyPress Eklentileri

En İyi BuddyPress Eklentileri

Youzer ( Ücretli )

Youzer , BuddyPress sitelerinde kullanıcı profilleri oluşturmak için en iyi eklentidir. Bu eklenti, profil sayfalarınız için size tonlarca seçenek sunar: 14 başlık stili, 16 renk şeması, sınırsız özel sekme ve sınırsız özel alan vardır. Sayfalarınızın tam olarak görünmelerini ve çalışmalarını istediğiniz gibi görünmesini ve çalışmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

BuddyBoss Wall ( Ücretli )

BuddyBoss Wall, BuddyPress sitesine Facebook benzeri bir duvar ekler. Kullanıcıların, arkadaşlarının yayınlarına mesaj ekleme, beğenme ve yorum yapma olanağı sağlar. BuddyBoss Wall ayrıca, bir kullanıcının arkadaş listesine ya da tüm sitedeki gruplara olanların bir haber kaynağını da ekler. Ve tıpkı Facebook gibi, birçok gizlilik seçeneği de var.

BuddyPress User Blog (Ücretli )

Para kazanmak adına sitenize çok fazla sayıda insan çekmelisiniz. Bunun içinde yazdınız yazılara önem vermeli sürekli güncel olmalısınız. Tabi ki bu o kadar da kolay bir olay değil. Sizde içeriklerinizi ziyaretçilerinize yazdırarak onların üzerinden para kazanabilir. Hatta bu yazan insanlara ödeme de yapabilirsiniz. Şık görünümü ve estetik tasarımı ile buddypres eklentisi tam sizlik.

Location Autocomplete ( Ücretli )

Kullanıcı konumu, herhangi bir kullanıcı topluluğu sitesinin çok önemli bir yönüdür ve bu eklenti, konum güncellemesini sorunsuz ve kolay hale getirmenize yardımcı olacaktır. Bu eklenti, kullanıcılar için kolaylaştırmak için aranabilir ve yapılandırılmış konum verilerini getirir.

Adres biçimini ve konum otomatik tamamlama özelliğini özelleştirmenizi sağlar.

UserPro (Ücretli )

UserPro, kullanıcıların sosyal profilleriyle topluluk sitenize giriş yapmalarını ve sitenizde ayrıntılarını yönetmelerini kolaylaştıracak WordPress için en iyi premium sosyal giriş eklentilerinden biridir .

Tam bir topluluk sitesi oluşturmanıza yardımcı olmak için hepsi bir arada bir eklentidir. UserPro , WordPress için güzel ön uç profilleri, giriş ve kayıt özellikleri sunar . Bunların yanı sıra, UserPro, sosyal bağlantı ve entegrasyon, viral pazarlama, kullanıcı rozetleri, doğrulanmış hesaplar, içerik kısıtlaması, işletme / özel etkinlik beslemesi ve daha fazlası gibi birçok özelliğe sahiptir.

BuddyBoss Inbox ( Ücretli )

BuddyPress mesajlar bölümünü daha önce kullandıysanız, bunun oldukça sınırlı olduğunu muhtemelen fark etmişsinizdir. Bu eklenti, üyeleriniz arasında mesajlaşma bölümünü daha kullanışlı hale getirmek için istediğiniz özellikleri verecektir size.

Görüntü önizlemeli ekler, WYSIWYG metin biçimlendirme, Taslaklar ve yazarken otomatik kaydetme, ayrıca etiketler, bu eklentinin tabloya getirdiği ana özelliklerdir. Bu eklenti, BuddyPress’teki harika bir mesajlaşma deneyimi için eksik parçaları giderme konusunda harika bir iş çıkarır.

BuddyBoss Reply by Email ( Ücretli )

BuddyPress’te ve diğer tüm topluluk platformlarında üyeler arasındaki iletişim sürekli gerçekleşir. BuddyPress siteleri söz konusu olduğunda mesajlar, profil etkinliği beslemesi, yorum gönderme ve forum konuları ve cevapları aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Bunların her biri için biri size mesaj gönderdiğinde, konunuzu yanıtladığınız da veya yorumunuzda vb. Bildirim alırsınız. Bu eklenti, üyelerinizin bu bildirimleri doğrudan e-postalarından yanıtlamalarına izin vermek için tasarlanmış.

Yanıtlanan yazı, ait olduğu yere otomatik olarak siteye gönderilir ve eklenir. Üyelerinizin yapmaları gereken her cevap için siteye giriş yapmaları gerekmez.

Her ne kadar sitenize giriş sayısını azaltacağını düşünsem de denemekte fayda var.

BuddyPress Member Types ( Ücretli )

Birden fazla üye türüne sahip bir topluluk sitesi çalıştırıyorsanız, bu eklenti tam size göre. Örnek olarak, bir frelancer web sitesi yapmaya çalışıyor ve mesleklere göre ayırmak istiyorsunuz.

Bu eklenti, üye türlerinizi doğrudan wp-admin arayüzünden yönetmenizi sağlar. Ayrıca, her üye türü için farklı kayıt formları ve profil alanları görüntülemenizi sağlar. Üyenin indeks sayfasında, farklı türleri ayırmak için sekmeler ekleyebilirsiniz.

BuddyPress Öne Çıkan Üyeler ( Ücretsiz )

Sitenizde bazı üyeler düzenli olarak etkinse, bu eklentinin yardımıyla temayı özellikli üyeler olarak gösterebilirsiniz. Topluluk sitenizin yöneticisi olarak, herhangi bir üyeyi sitenizde öne çıkan bir üye olarak işaretleme seçeneğini size sunar. İsteğinize göre birden fazla kullanıcıyı özellikli üyeler olarak etiketleme seçeneğiniz vardır. Mesela yazarlarımız diye bir alan da bu elenti sayesinde yapabilirsiniz.

Kullanıcıları işaretledikten sonra, bu özellikli üyeleri sitenizde bir widget’ta gösterme veya kısa kodu kullanma gibi seçenekler sunar eklenti.

WordPress Social Login ( Ücretsiz )

WordPress web siteniz için giriş ve kayıt ol alanına sosyal medya ile giriş yap bağlantısı ekleminiz, web sitenize olan üye sayısını artıracaktır. Neden mi? Biz Türk milleti olarak acayip erinen insanlarız, yani kim iki saat bilgileri yazacak onaylayacak felan filan… ohoo insanlara çile çektirmemek için bu eklenti sayesinde, tek bir tuşla kayıt ve giriş işlemlerini halledebilecekleri bir ortam oluşturmuş olursunuz.

iFlyChat – WordPress Sohbet Eklentisi ( Ücretsiz )

Bir sohbet sistemi, herhangi bir topluluk sitesinin çok önemli bir unsurudur. Bu eklenti ile gelişmiş bir sohbet sistemine sahip olabilirsiniz. Facebook benzeri bir mesajlaşma sistemi eklemek isterseniz aradığınız eklenti diyebilirim.

BuddyPress Default Data ( Ücretsiz )

Buddypress’i ilk etkinleştirdiğinizde verisi olmayan boş sayfalar görürsünüz. Siteyi test etme adına; kullanıcıları, mesajları ve daha bir çok veriyi bir tık ile içeri aktarabilirsiniz.

rtMedia for WordPress, BuddyPress and bbPress ( Ücretsiz )

rtMedia, WordPress, BuddyPress ve bbPress web siteleri için eksiksiz bir medya çözümüdür. Bu eklenti BuddyPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir, eklentiyi etkinleştirdiğinizde, Profiller ve Gruplar altına yeni bir medya sekmesi ekler. Bir nevi facebook galerisine benzer bir galeri eklersiniz.

BuddyStream ( Ücretsiz )

BuddyStream, tüm favori Sosyal Ağlarınızı BuddyPress aktivite akışına senkronize edecek bir BuddyPress eklentisidir. Bir nevi kullanıcıların sosyal medya paylaşımlarını web siteniz üzerinden de etkinlik akışında paylaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Eklentinin şu anda desteklediği sosyal medyalar:

  • Instagram
  • Twitter
  • Flickr
  • Youtube
  • Last.fm
  • Location

BuddyPress Etkinlik Gizliliği (Ücretsiz)

Gizlilik, herhangi bir sosyal topluluk sitesi için başka bir önemli faktördür ve sitenin yöneticisi olarak, sosyal topluluk sitenizi kullanan tüm üyelerin gizliliğini korumalısınız.

Bu Etkinlik Gizlilik eklentisi, tüm üyelerinizin gizliliğinin korunmasında etkili olabilir. Bu eklenti aktivite akışı bileşenine bir gizlilik seviyesi ekler.

BuddyPress Quick Activity (Ücretli)

BuddyPress Hızlı Etkinlik, sitenizin BuddyPress üyelerine, sitenizdeki herhangi bir yerden varolan sayfalarınızdan herhangi birinden etkinlik duvarına hızlı bir şekilde bir şey göndermesini sağlar.

BuddyPress ile varsayılan olarak, etkinliğe gönderme yalnızca üye profili sayfasının Etkinlik sekmesinden yapılabilir. Ancak, Buddypress Quick Activity eklentisi posta, sayfa veya şablon dosyalarınızın herhangi birine “Hızlı Etkinlik” düğmeleri eklemenizi sağlar.

BuddyPress Avatar From Web Cam ( Ücretli )

Çevrimiçi topluluğunuzu geliştirmek için bir başka faydalı eklenti olan profil resimleri, sosyal paylaşım sitelerinin çok önemli bir parçasıdır. Bu eklenti, kullanıcıların bir web kamerası kullanarak resim çekmelerine ve onu profil resim olarak kullanmalarına yardımcı olur.

BuddyPress Küresel Arama ( Ücretli )

Çevrimiçi topluluk siteniz için çok kullanışlı ve gelişmiş bir arama eklentisi olan bu eklenti, üyelerin her BuddyPress bileşeninde, sayfalarda, yayınlarda ve seçtiğiniz özel yazı türlerinde arama yapmasına yardımcı olur.

Üyelerinizin her BuddyPress bileşeninde, sayfalarda ve yayınlarda ve seçtiğiniz özel gönderi türlerinde arama yapmasını sağlayın, hepsi de sonuçları canlı bir şekilde açılan tek bir birleşik arama çubuğunda yapın.

Reactions WordPress Plugin ( Ücretli )

WordPress etkinlik akışınıza yeni yeni özellikler mi arıyorsunuz? Bu emoji eklentisi ile etkinlik akışına yeni bir soluk getirebilirsiniz.

SimplyChat ( Ücretli )

Yukarıda ücretsiz bir mesajlaşma eklentisi vermiştik. Bu eklenti ise onun ücretli ve daha gelişmiş hali.

SimplyChat, özellikle BuddyPress için geliştirilen, gruplar oluşturmanıza ve kişisel mesajlar göndermenize olanak sağlayan anlık bir mesajlaşma eklentisidir.

ARMember ( Ücretli )

ARMember, WordPress içeriklerinizi ücretli olarak satmanıza yarayan güzel bir eklentidir. Bu sayede içeriklerinizden para kazanabileceksiniz.

İçeriğini tamamen veya kısmen gizleyebilen bir dizi araca sahiptir.

Umarım ‘Topluluk Siteleri için 21+ En İyi BuddyPress Eklentisi‘ yazımı beğenmişsinizdir. Yukarıdaki eklentilerden her hangi birini kullandıysanız eğer buradan yorum atarak deneyimlerinizi dinlemek isteriz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar