Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Netflix Dizileri: En İyi 36 IMDb’si Yüksek Netflix Dizi Tavsiyesi

Uzun bir araştırma ve titiz bir çalışmanın sonucunda sizler için en iyi Netflix dizilerini listeledik. Bu listede en yeni Netflix dizilerinden, ödül almış en iyi Netflix dizilerine kadar aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. Ayrıca listemize Netflix Türkiye‘nin de en iyi dizilerine de yer ayırmayı ihmal etmedik.

Umarım Tüm zamanların En İyi 36 IMDb’si Yüksek Netflix Dizileri listemizde yer verdiğimiz Netflix dizi tavsiyeleri hoşunuza gider.

Listemize isterseniz aşağıdaki içindekiler kısmından tek bir tıkla gidebilirsiniz.

House of Cards

House of Cards / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 9.0 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür: Politik Diziler, Kitaplardan Uyarlanan Diziler, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
6
Yayım Tarihi: 2013

Oyuncular: Robin Wright, Michael Kelly, Diane Lane …

En iyi Netflix dizileri isimli listemizin ilki dizimiz, House of Cards. İçerisinde çok iyi entrikalar bulunan bir politika dizisidir. House of Cards, bir İngiliz yazarın kitabından uyarlanmış ve Amerika’daki başkanlık yarışı ve devamında gelişen süreçleri çarpıcı yönleriyle aktarmıştır.

Stranger Things

Stranger Things / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 9.0 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür: Gençlik Dizileri, Gerilim Dizileri, Amerikan Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2016 –

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard …

İzleyeciler ile buluştuğu ilk günden Netflix’in en beğenilen yapımlarından biri olmayı başarmış bir dizi. Bugüne kadar yapılmış en iyi Netflix dizilerinden biri olarak gösterilen Stranger Things; Will adında 12 yaşında hayat dolu bir çocuğun, bir anda ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Sonrasında gizemli bir kızın ortaya çıkışı her-şeyi karıştırıyor. Netflix dizi önerilerimizin ikinci dizisi sizi bilim kurgunun doruklarına çıkarabilir.

Black Mirror

Black Miror / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür: Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 4
Yayım Tarihi: 2011 –
Oyuncular:
Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson …

Sıkılmadan bir solukta bitirebileceğiniz bir başka en iyi Netflix dizisi. İngiltere Başbakanı’nın Beaumont Düşesi Prenses Susannah’ın kaçırıldığının öğrenilmesiyle başlıyor hikaye. Prensesin kaçırılma haberini youtube üzerinden öğrenen hükümet ne yaparsa yapsın, olayın twitter, facebook vb. platformlarda yayılmasını engelleyemiyorlar. İşin en can alıcı kısmı ise Susannah’nın hayatı karşılığında fidyecinin ne istediği? Netflix dizisi Black Miror dizisinin bir diğer dikkat çekici yanı ise, her bir bölümün bir birlerinde farklı oluşu, her bir bölümün bir kısa film edasında olması.
Black Mirror, takipçisi olduğumuz teknolojinin ilerledikçe başımıza açabileceği belaları, yüzümüze tokat gibi çarpıyor.

Mindhunter

Mindhunter / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür: Suç, Drama Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1
Yayım Tarihi: 2017 –
Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv …

Netflix original dizisi olan Mindhunter, John Douglas ve Mark Olshaker tarafından kaleme alınmış ve Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlanmıştır. FBI’ın özel bir biriminde görevli ajan Holden Ford ve ortağı Bill Tench kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlar. Acımasız olayları soruşturdukça yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler. En iyi Netflix dizi önerilerimizin den
Mindhunter, 8.9 IMDb ile seyircisini ekrana kilitlemeyi başarmıştır.

Narcos

Narcos / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür: Suç, Drama Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 2015
Oyuncular: Wagner Moura, Pedro Pascal, Boyd Holbrook …

2015’de yayınlanan Netflix dizi draması. Kolombiya’lı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar‘ın hayatını konu alıyor. Şöhreti Kolombiya topraklarını aşıp, dünyanın dört bir yanına ulaşan Pablo Escobar’ın etkileyici hikayesinden esinlenilen Narcos dizisi, bu meşhur uyuşturucu baronunun, gerçek bir Robin Hood mu ya da para için kolayca adam öldürebilecek bir katil mi olduğunun cevabına ulaşmamızı sağlıyor. Tarihin en bilindik suçlularından olan, adına kitaplar yazılıp, filmler çekile Pablo Escobar, şimdi ise Narcos dizisiyle huzurlarnıza geliyor.

Sacred Games (Kutsal Oyunlar)

Sacred Games (Kutsal Oyunlar) / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür: Hintçe Diziler, Kitaplardan Uyarlanan Diziler, Hint Dizileri, Gizem Dizileri, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1
Yayım Tarihi: 2018
Oyuncular: Saif Ali Khan, Nawazuddin Siddiqui, Radhika Apte …

En iyi Netflix dizi önerilerimizin bir diğer dizisi, kesinlikle bu dizi olacaktır.
Hintli yazar Vikram Chandra’nın çok satanlar listesine giren romanına dayanıyor dizi. Hindistan’da çekilen dizi, İngilice-Hintçe dillerinde. Bombay‘da geçen hikaye, şehrin ekonomik rönesansının ardındaki organize suç ağı, yozlaşma, politika ve ihbar dünyasına sokuyor bizleri. İmtiyaz sahiplerinin, ünlülerin, sefillerin ve kana susamışların hayatlarının zenginlik ve güç ile dokunmasına tanık olacaksınız.

Dizi önerileri almışken Netflix film önerileri yazımıza bir göz atabilirsiniz.

The Crown

The Crown / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.8 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür:
Politik Diziler, Dönem Filmleri, Britanya Yapımı Diziler, Drama Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular:
Claire Foy, John Lithgow, Matt Smith …

The Crown, Peter Morgan tarafından hazırlanan, Left Bank Pictures ve Netflix için Sony Pictures Television tarafından üretilen, tarihi bir televizyon dizisidir. Dizi, Kraliçe II. Elizabeth’in saltanat dönemini anlatan bir biyografi hikâyesidir. 

Marvel’s Daredevil

Marvel’s Daredevil / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.7 / Fragman
Devam Ediyor Mu: H
ayır
Tür:
Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
3
Yayım Tarihi: 2015

Oyuncular:
Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson …

En iyi Netflix dizi listemizin Netflix original serisinde Marvel’s Daredevil 8.7 IMDb yakalayarak kalitesini kanıtlıyor. Matt Murdock radyoaktif bir patlama sonucu kör olur. Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir. Sürükleyici bir Netflix dizisi arayanlardansanız bu dizi sizlik.

Bodyguard

Bodyguard / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.7 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür:
Politik Diziler, Britanya Yapımı Diziler, Gizem Dizileri, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
Yayım Tarihi: 2018

Oyuncular: Richard Madden, Keeley Hawes, Gina McKee

En iyi Netflix dizilerinden biri olan Bodyguard, isminin fikir verebileceği gibi merkezinde özel koruma olarak görev yapan bir adam ve onun koruduğu bir kadın üzerine kurulu. David Budd, polis çavuşu olarak çalışan iki çocuk babası bir adam. Asker olarak görev aldığı dönemden kalma üstüne gitmediği bazı psikolojik sorunları var. Olaylar durur mu aksiyon tam gaz devam ediyor, David içişleri bakanlığına veriliyor. Buraya kadar her şey normal gibi dursa da aslında pek de öyle değil. Çünkü İçişleri Bakanı Julia Montague, David’in inandığı veya savunduğu değerlerin aksine giden birisi. Savaş karşıtı olan David’in aksine Julia’nın ülkesinin girdiği savaşları desteklemesi bu noktalardan sadece birisi. Eğer bir aksiyon sever iseniz izlemeniz gereken bir dizi.

Dark

Dark / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.7 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür:
Alman Dizileri, Gizem Dizileri, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
Yayım Tarihi: 2017

Oyuncular:
Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel …

Bir diğer en iyi Netflix dizisi olan Dark, Almanya’daki Winden isimli küçük bir kasabada kaybolan iki çocuğun hikayesini konu alıyor. Dizi ekibinin yaptığı bir röportaja göre, insan ilişkilerinin karanlıkta kalan yönünü konu edindiği için `dark` ismi verilmiş diziye. Ve ayrıca Netflix’de yayınlanan ilk Alman dizisidir.

13 Reason Why

13 Reason Why / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür:
Kitaplardan Uyarlanan Diziler, Gençlik Dizileri, Gizem Dizileri, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
Yayım Tarihi: 2017-
Oyuncular:
Dylan Minnette, Katherine Langford, Kate Walsh

İsmin tükçesi “Ölmek için 13 sebeb” Konusu ise; 17 yaşındaki lise öğrencisi Hannah Baker intihar etmiştir. Lisenin parlak öğrencilerinden Clay Jensen bir süre sonra kapısının önünde bir kutu bulur. Bu kutuda eski kasetler vardır. Hannah’ın sesiyle kaydedilen bu kasetler onu ölüme adım adım götüren sebepleri sıralamaktadır. Ayrıca dizi bir kitap uyarlaması.

La Casa De Papel

La Casa De Papel / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür:
İspanyol Dizileri, Gerilim Dizileri, Suç Temalı Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2017-
Oyuncular:
Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte …

Ülkemizde oldukça ses getiren bir başka en iyi Netflix dizisi La Caste Papel, Konusunu açıklar isek; Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir. Bir Donanım Plus editörü olarak izledim ve 10 üzerinden 9 verdiğim bir dizi kesinlikle izlemelisiniz.

The Get Down

The Get Down / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.5 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür: Drama Dizileri, Amerikan Dizileri, Müzik ve Müzikaller, Hip Hop
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular:
Justice Smith, Shameik Moore, Herizen Guardiola

Bir Netflix müzikal 70’ler draması. 1960’ların sonu ve 1970’lerin başının işlendiği dizide bu zaman dilimindeki New York ve şehirdeki yaşam stili konu edinilmiştir. Büyük düzensizliklerin bulunduğu, soygunların, şiddetin, ölümlerin yaşandığı şehirde yaşayan birkaç genç, bu karambol de kendi hayatlarını kurtarmanın peşindedir. Bu dönemde yavaş yavaş yükselmeye başlayan rap müziği ve yaşam felsefesiyle kendilerini bulan ekip ise bu yolda ilerleyecek ve bu şekilde kendilerini büyüteceklerdir.

Ozark

Ozark / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.5 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür: Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2017

Oyuncular:
Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz …

Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir ailenin, aile babası Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ve işlerin sarpa sarmasının ardından, ailesini korumak adına eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki ergen çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor. Byrde Ailesi için elbette bu kaçış bir son değil, maceralı bir hayatın başlangıcı olacaktır.

BoJack Horseman

BoJack Horseman / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.4 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet

Tür: Durum Komedileri, Komedi Dizileri, Amerikan Diziler
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayım Tarihi: 2014

Oyuncular:
Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris

Bojack Horseman; 90’larda ünlü bir televizyon oyuncusu iken şimdilerde yıldızı sönmüş bir atın, Hollywood’da tekrar üne kavuşma çabalarını ve çevresiyle etkileşimini konu alıyor. Bojack’i Arrested Development dizisinden tanıdığımız Will Arnett seslendiriyor.
Bojack Horseman, Netflix’in en iyi orijinal yapımlarından biri olmakla beraber, maalesef ülkemizde henüz Stranger Things ve Narcos gibi yapımların eriştiği popülariteye erişememiştir.

Orange is the New Black

Orange İs The New Black / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.4 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet

Tür: Kitaplardan Uyarlanan Diziler, Drama Dizileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayım Tarihi: 2013

Oyuncular:
Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Laura Prepon …

Primetime Emmy Ödülleri’nde 12 adaylığı bulunan komedi dram türündeki Orange Is the New Black dizisi konusu, Piper Chapman nişanlı bir kadındır. 10 yıl önce üniversite yıllarında tanıştığı Alex Vause yüzünden uyuşturucu taşıdığı gerekçesiyle tutuklanır ve birkaç yıllık hapse düşer. Hapse düşmeden önce nişanlısı Larry ile lüks ve konforlu bir hayat süren Piper tüm bunlardan vazgeçerek kendi rızasıyla teslim olur. Hapishane hayatında dünyanın aslında çok farklı olduğuna tanık olacaktır. Hayata olanları sorgulamaya başlar. 

Sense8

Sense8 / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.3 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür: Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Amerikan Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2015

Oyuncular: Tuppence Middleton, Brian J. Smith, Bae Doona
Wachowski Kardeşler’in 10 bölüm olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alan bir dizi. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak. 8 farklı ruh 8 farklı beden bir arada.

Big Mouth

Big Mouth / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.3 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür: Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 2017

Oyuncular: Nick Kroll, John Mulaney, Jessi Klein

Komik ve yetişkin çizgi filmi olarak karşımıza çıkıyor Big Mouth, ergenliğe geçiş safhasını anlatan en iyi Netflix dizilerinden biri.

Altered Carbon

Altered Carbon / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.3 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür: Kitaplardan Uyarlanan Diziler, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler, Siberpunk
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 1
Oyuncular: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda …

Teknoloji sayesinde sonsuza kadar yaşaya bildiğinizi düşünün. Dünyanın en çok bütçe ayrılan dizisine bakıyorsunuz şuanda, dizide teknoloji sayesinde bilincinizi taşıya bildiğinizi görüyorsunuz, bu sayede sürekli beden değiştirerek sonsuza kadar yaşıyorsunuz. Tabi ki dizinin konusu bundan ibaret değil dizede bu şekilde beden değiştiren bir zengin iş adamının öldürülmesi ve bu adamın katilini bulmasını anlatıyor. Görsel efektleri ile büyüleneceğiniz bir film.

Marvel’s Jessica Jones

Marvel’s Jessica Jones / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür: Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri
Y
ayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Oyuncular: Krysten Ritter, David Tennant, Rachael Taylor …

En iyi Netflix dizilerinden Marvel’s Jessica Jones 8.2 IMDb ile kalitesini kanıtladı. Dizinin konusu ise şu şekilde; Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Daredevil’in kardeş dizisi olacak Jessica Jones, tıpkı 13 bölüm halinde çekildi ve 1. sezonu 2015’te yayınlandı.

Grace and Frankie

Grace and Frankie / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür:
Durum Komedileri, Drama Dizileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
5
Yayım Tarihi: 2015

Oyuncular:
Jane Fonda, Lily Tomlin, Martin Sheen

Netflix’in en iyi komedi dizilerinden biri olan Grace and Frankie 8.2 IMDb ile karşımıza çıkıyor. Konusu ise şu şekilde dizinin; Tamamen ters iki karakterin dostluğu klişesini eğlenceli bir konu ve pek alışkın olmadığımız yaş aralığında ele alıyor Grace (Jane Fonda) ve Frankie (Lily Tomlin). 70’lerinde tekrar arkadaşlık, aşk, seks, ilişkiler konusunda kafa yorarken buluyor iki ev arkadaşı kendilerini. Hem yalnızlık korkusu hem de bir şeyler için geç kalmış olma, alışkanlıklarının tamamını kaybetmeyle baş etmeye çalışıyorlar. Kişiliklerini evliliğin dışında tanımlama çabasına giren bir nevi büyüme öyküsü de anlatıyor.

Master of None

Master of None / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür:
Durum Komedileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
Yayım Tarihi: 2015
Oyuncular:
Aziz Ansari, Noël Wells, Eric Wareheim …

Dizinin belli bir ana konusu yok. Her bölüm farklı konuları işliyor. Bu konularda genellikle Aziz Ansari‘nin hayata bakış açısı, fikirleri, kafa karışıklıklarını yansıtıyor ve bunu bölümlere çok güzel yediriyor. Karşımızdaki komedi dizisi olsa da eğer başına deli gibi gülme beklentisiyle oturursanız diziden hiç zevk alamazsınız. Ama eğer beklentinizi düşürüp de izlerseniz oldukça keyifli bir dizi ile tanışmış olursunuz

Bloodline

Bloodline / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür:
Drama, Gerilim
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
3
Yayım Tarihi: 2015
Oyuncular:
Kyle Chandler , Ben Mendelsohn , Linda Cardellini …

Sırlarla dolu bir aile draması olan Bloodline konusu; Florida’da bir otel işleten Rayburnler, yaşadıkları bölgenin halkı tarafından saygı duyulan, çağdaş bir Amerikan ailesidir. Ailenin yüz karası olan büyük oğul Danny, yıllar sonra geri dönünce; onlar için sıkıntılı günler başlayacaktır. Zira Danny ailenin en karanlık sırlarını ve utanç verici geçmişini ortaya dökmekle tehdit eder. Aşağıda bulabileceğiniz ilk posterde aile fertleri, “Biz kötü insanlar değiliz, ama kötü bir şey yaptık” diyor.

Travelers

Travelers / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür:
Kanada Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
3
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular: Eric McCormack, MacKenzie Porter, Nesta Cooper …

Netflix’in en iyi dizilerinden Travelers’ın ilginç bir konusu var konusu ise şu şekilde. İlerleyen yıllarda Dünya’nın nüfusu önemli ölçüde azalmıştır. O zaman kadar hayatta kalan ve tesadüf eseri birbirlerini tanıma fırsatı bulan bir grup insan zaman makinesi keşfeder. Bu keşiften sonra “travelers” adını verdikleri bir grup kurarlar. Grubun amacı zaman makinesi ile gelecekten geçmişe yönelik yolculuklar yaparak Dünya’nın bu hale gelmesinin sebebini bulmak ve bunu engellemeye çalışmak olacaktır. Grup bireyleri arasında her bireyin kendine has birtakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler dizinin gidişatını belirleyen en temel unsurdur. Kısacası, zaman makinesi bulunduktan sonra, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; hem Dünya’yı hem de kahramanlarımızı onlarca macera bekliyor olacaktır.

Marco Polo

Marco Polo / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 8.1 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Dönem Filmleri, Drama Dizileri, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2014

Oyuncular: Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Chin Han …

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte… Bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların ortasında kalan kahramanımız, Kubilay Han’ın imparatorluğunu korumaya çalışıyor. İtalyan aktör Lorenzo Richelmy’nin başrolde olduğu Netflix yapımı; Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde çekildi.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Unbreakable Kimmy Schmidt / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Durum Komedileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
4
Yayım Tarihi: 2015

Oyuncular: Ellie Kemper, Jane Krakowski, Tituss Burgess

Karşınızda en iyi bir başka Netflix komedi dizisi, eğer sizde komedi sever biri iseniz bu diziyi incelemenizde fayda var. Birbirinden farklı 4 bayan, bir papaz tarafından “kıyamet koptu ve dünyada kimse kalmadı”diye kandırılarak bir yeraltı mahzenine kapatılıyorlar. Dizimiz bu olaydan 15 sene sonra yapılan bir polis baskını ile başlıyor. Tutsak olan 4 kadın, polis tarafından kurtarılıyorlar ve dünyada kıyamet kopmadığını anlıyorlar. Bu 4 kadından Kimmy Schmidt karakterimiz baş rolde.
Kadınlar dizinin ilk bölümünde New York’ta bir talk-show programına katılıyorlar ve bu şovda onlara yardım amacı ile para toplanıyor. Kimmy yardım parasını alması ile New York’ta kalmak istiyor. Bulduğu bir ev ilanı ve tesadüf eseri bulduğu bir iş ile 15 yıl geri kaldığı hayatına devam etmeye karar veriyor.

Designated Survivor

Designated Survivor / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Politik Diziler, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular: Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Maggie Q

Designated Survivor, politik bir dizi. David Guggenheim tarafından yazılan; Sean Callery ve Robert Lydecker tarafından da yönetilen dizi; Washington’a yapılan bir saldırının hükümetin çoğunluğunu öldürmesinin ardından, alt düzeyde bir görevlinin başkan olmasını ve kriz ortamını anlatıyor.

Maniac

Maniac / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür:
Drama Dizileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
Yayım Tarihi: 2018

Oyuncular: Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux

Netflix yapımı dizi Maniac, Emma Stone ve Jonah Hill’i bir araya getiren dizi olarak karşımıza çıkıyor. Yaşadığı psikolojik sorunlardan dolayı akıl hastanesinde kalan bir adamın gerçeklikten kaçmak için kendi hayalinde yarattığı bir dünyada yaşaması konu ediliyor.

The OA

The OA / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.9 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Evet
Tür:
Gizem Dizileri, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Amerikan Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
1
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular: Brit Marling, Jason Isaacs, Emory Cohen

Başrollerinde Brit Marling ve Zal Batmanglij’i buluşturan The OA, yedi sene önce kaybolduğunda gözleri görmeyen, kör bir kadın olan Prairie Johnson’ın, yıllar sonra gözleri düzelmiş bir şekilde ortaya çıkışının gizemli hikayesini anlatıyor.

F is for Family

F is for Family / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.8 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Durum Komedileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 2015
Oyuncular:
Bill Burr, Laura Dern, Justin Long …

70’lerdeyiz. Öyle bir zaman ki; renkli televizyonlar yeni çıkmış, kapalı alanlarda sigara içilebiliyor ve havaalanına silah ile girilebiliyor. İşte böyle bir zamanda Murphy ailesine konuk oluyoruz. Tıpkı The Simpsons ve Family Guy’da olduğu gibi bu animasyonun merkezinde de bir aile var. Bu orta gelirli aile anne, baba, 3 çocuk ve bir köpekten oluşuyor.

Love

Love / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.8 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Durum Komedileri, Komedi Dizileri, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular: Gillian Jacobs, Paul Rust, Claudia O’Doherty

Enter the Void’in ardından uzun süreli bir sessizliğe gömülen Gaspar Noe, nihayet dördüncü uzun metrajlı filmiyle izleyiciyi selamlıyor. Yeni filmini erotik melodram olarak tanımlatan Noe, coşkulu bir şekilde buram buram erotizm kokan bir ilişkinin kucağında kendisini bulan bir erkek ve iki genç kadının öyküsünü perdeye taşıyor.

The Defenders

The Defenders / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.7 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1
Yayım Tarihi: 2017
Oyuncular:
Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter …

Marvel Sinematik Evreni’nin beyaz ekrana yaptığı sıçramanın son mahsulü olan The Defenders’ta solo dizilerinden aşina olduğumuz karakterler Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist, mistik terör örgütü El’e karşı güçlerini birleştirerek aksiyon dolu bir mücadeleye girişiyorlar. Netflix’in Yenilmezler’in televizyon versiyonu olarak tanıttığı The Defenders’ta, Marvel’ın diğer süper kahramanları dünyayı kurtarırken biraz daha yerel davranarak şehirlerini kötülerin istilasından korumaya çalışır. “Kara Gök” adlı ne olduğu bilinmeyen ancak dünyanın sonunu getireceğine inanılan silahı eline geçirmeyi başaran örgüt “El”, eskisinden çok daha güçlü bir halde New York’ta terör estiriyordu.

Luke Cage

Marvel Luke Cage / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.7 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Hayır
Tür:
Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular: Mike Colter, Alfre Woodard, Rosario Dawson …

Hapishanede geçirdiği günlerde üzerinde uygulanan deneyler sonucu Luke Cage; her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı dayanıklı bir deri, iyileşme yeteneği ile süper insan gücüne sahip bir karakterdir. Daredevil’ın bir başka kardeşi dizisi olacak Luke Cage, en iyi Netflix dizileri arasında listemizde yerini alıyor.

Hakan: Muhafız

Hakan: Muhafız / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür:
Kitaplardan Uyarlanan Diziler, Gerilim Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler, Romantik Diziler
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1
Yayım Tarihi: 2018
Oyuncular:
Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü

Genç bir adam olan Hakan’ın İstanbul’da sıradan yaşantısı vardır. Fakat ona verilen görev Hakan’ı 15 milyonluk şehirde yaşayan herkesten daha farklı bir konuma getirir. Şehir tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altındadır. Hakan hiç hazır olmasa da ölümsüzleri durdurup şehri kurtarmak zorundadır. İstanbul’un son muhafızı olma vazifesini üstlenen Hakan görevini yerine getirebilecek midir? 

Hakan karakterini Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı Netflix Türkiye dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor.

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Tür:
Komedi Dizileri, Korku Temalı Diziler, Amerikan Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı:
2
Yayım Tarihi: 2017
Oyuncular:
Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson

Dizi dünyasında efsane yapımlara imza atmayı başaran Netflix’ten bu kez komedi korku tarzında bir yapım ekranlara geldi. Santa Clarita konusu incelendiğinde yapımın farklı içeriğe sahip olduğu görülmektedir. Kara komedi adı verilen tarza sahip olan Santa Clarita Diet daha ilk bölümünden itibaren dikkat çekmiştir. Bir dizi düşünün ki insan etiyle beslenen zombiyi yüzünüzde tebessümle takip edeceksiniz. İlk bölümü 3 Şubat 2017 tarihinde ekranlara gelen yapımın ilk sezonundaki 10 bölüm hızlı bir şekilde yayınlanmıştır.

Önemli bir kitle tarafından takip edilen Santa Clarita Diet konusu incelendiğinde Sheila Hammond isminde bir kadının yaşayan ölü olması anlatılmaktadır. Sheila Hammond, ölü ama ölü olmayan yani hiçbir şey hissetmeyen biridir. En büyük yardımcısı ise kocası Joel Hammond’dır. Artık bu aile için en önemli amaç, ölümü hak eden kötü insanları öldürmek ve bu sayede Sheila’ya yemek bulmaktır. Bu noktadan sonra komediyle korkunun iç içe geçtiği bir hikaye izleyicileri beklemektedir. Özellikle Sheila’nın canı yemek istediğinde içinde bulunduğu durum komik anlar yaşanmasını sağlamaktadır.

Marvel’s Iron Fist

Marvel’s Iron Fist / En İyi Netflix Dizileri

IMDb Puanı: 7.1 / Fragman
Devam Ediyor Mu:
Hayır
Tür:
Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Amerikan Dizileri, Aksiyon ve Macera Dizileri
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2017
Oyuncular:
Finn Jones, Jessica Henwick, David Wenham

Gücünü nerede ve ne zaman kullanması gerektiğini konusunda profesyonel olan Iron Fist, dövüş sanatları konusunda uzmandır. Gücünü bir ejderhadan aldığı darbeyle kazanmıştır. Netflix’in Marvel imzalı kardeş dizilerinden dördüncüsü de, Iron Fist karakterini merkeze alacak.

Listemizi beğendiysen Netflix Filmleri yazımıza da bir bak istersen.

Kullanılan Bazı Kaynaklar:
https://www.netflix.com
http://www.beyazperde.com/
http://www.listefilm.com
https://22dakika.org
https://eksisozluk.com
https://www.sinemalar.com

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar