Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Netflix Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Filmler

Netflix Filmleri arasından en iyisini bulmak biraz yorucu olabilir. Sizlere bu yorucu görev de destek olmak istedik ve IMDb puanına göre en iyi Netflix filmlerini sıraladık.

En İyi Netflix Filmleri:

En iyi Netflix filmi denildiği zaman akıllara tabi ki IMDb puanı geliyor. Peki herkesin bu ısrarla IMDb puanı yüksek olan filmleri izlemesinin sebebi nedir?

IMDb dedikleri aslında bir web sitesidir. IMDb sitesi tüm dünyada ki filmlere izleyicilerin puan vermesi ile oluşan bir tablodur. 10 üzerinden verilen puanlar bu şekilde tüm filmlere özel bir seçenek katıyor. Tabi ki IMDb puanının yüksek olması bazen sizi yanıltabilir. Çünkü filme oy veren kişi sayısı az olursa puan değeri farklı sonuçlar verebilir.

Netflix filmlerini incelemeden öncede bilmeyenler için kısa bir bilgi verelim. İzlemek istediğiniz film veya diziye üye olarak ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken Netflix uygulaması veya Netflix sitesinden üye olmaktır. Üyeliğiniz karşılığında sizden belirli bir ücret istenecek ve ödeme yapıldığı andan itibaren izlemeye başlayabileceksiniz.

En iyi Netflix filmlerini izlemek için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.

Netflix Filmleri Listesi:

1- The Irishman – İrlandalı

IMDb puanı: 7.9

27 Eylül 2019’da yayınlanan The Irishman filminin yazarı Steven Zaillian‘dır. ABD yapımı olan filmin yönetmeni ise Martin Scorsese‘dir. Bu Netflix filminin başrol oyuncuları Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci‘dir. The Irishman dram, biyografi ve suç türündedir. 209 dakikalık bu film gözünüzü korkutmasın çünkü Netflix’te izleyebileceğiniz en mükemmel filmlerden biridir. IMDb puanından da anlaşıldığı gibi izleyicileri hayran bıraktığı kesin.

Film Eleştirmenleri En İyi Oyuncu Kadrosu Ödülü, New York Film Eleştirmenleri Birliği En İyi Film Ödülü, New York Film Eleştirmenleri Birliği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü aldığı ödüller arasındadır. Adaylıkları ise En İyi Film Oscar’ı, Altın Küre En İyi Yönetmen Ödülü…

En iyi Netflix filmleri- The Irishman

The Irishman’ın konusu da aldığı ödüller gibi iddialı. 2. Dünya Savaşı gazisi olan Frank Sheeran adında bir adımın hayatını ele alıyor. Sheeran, Philadelphia’da bir şirkette kamyon şoförü olarak çalıyor. Ama gerçek yaptığı iş mafya tetikçiliği diyebiliriz. Frak’in Mary adında karısı ve Peggy adında kızı var. Ancak filmin ortalarına doğru Frank Mary’i terk ederek farklı bir kadınla birlikte olup iki tane daha kız çocuğu dünyaya getiriyor. Aynı zamanda Russell adında bir adamın suç çetesinin işlerine dahil oluyor.

Zaman ilerledikçe işler sarpa sarıyor ve bu defa da Jimmy adında bir adamı düşmanlarından korumak için koruması oluyor. Film heyecanlı bir şekilde devam ederken yavaş yavaş Frak’in sonunun geldiğini göreceksiniz.

The Irishman filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2- Marriage Story – Evlilik Hikayesi

IMDb puanı: 8.0

2019 yılında yayınlanmış Marriage Story filminin yazarı Noah Baumbach, aynı zamanda yönetmenliğini de kendisi yapmıştır. Netflix yapımı olan bu film dram, komedi ve romantik türdedir. Filmin başrol oyuncuları Adam DriverLaura DernMerritt Wever ve Scarlett Johansson‘dır. Ayrıca Netflix’in bu filmi 137 dakikadır.

Ödülleri: Bağımsız Ruh Robert Altman Ödülü, ABD Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, Satellite En İyi Özgün Senaryo Ödülü…

Marriage Story filminin aldığı adaylıklar: En İyi Film Oscar’ı, Altın Aslan, Altın Küre Drama Dalında En İyi Sinema Filmi Ödülü, En İyi Film Müziği Oscar’ı…

Bu filmin tabi ki IMDb 8.0 ile zirvelerden biridir. İzleyicilerin ilgisini çeken bu ABD film gerçekçiliği ile göz dolduruyor.

En iyi Netflix filmleri – Marriage Story

Marriage Story filmi, ayrılıktan sonra uzayıp giden boşanma sürecini ele almıştır. Boşanmak için karar alan Charlie ve Nicole çifti hızlıca boşanmak isteseler de işler sarpa sarar. Çiftin çocuklarının velayeti işin içine girince olaylar daha da karmaşıklaşır. Tabi bu süreçte Charlie’nin New York’ta, Nicole’nin Angeles’ta yaşamak istemesi işleri kızıştırır. Film de bazen çok gülebilir bazen de ağlayabilirsiniz.

Marriage Story filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

3- City of God – Tanrı Kent

IMDb puanı: 8.6

2002 yılında yayınlanan bu film Paulo Lins (roman), Bráulio Mantovani (senaryo) yazarları tarafından yazılmıştır. City of God filminin yönetmenleri ise Fernando Meirelles , Kátia Lund‘dur. Brezilya yapımı bu filmin başrol oyuncuları ise Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino, Matheus Nachtergaele‘dir. Film yapımı 2002 yıllarına dayansa da film hala etkisini devam ettirmektedir. Dram ve suç türündeki bu filmin 8.6 IMDb puanı vardır. Ayrıca film 130 dakikadan oluşmaktadır.

City of God filmi IMDb puanından da anlaşılacağı gibi almış olduğu ödüllerde vardır. Ödülleri: BAFTA En İyi Kurgu Ödülü, En İyi Yabancı Bağımsız Film Dalında Britanya Bağımsız Film Ödülü, Satellite En İyi Yabancı Dilde Film Ödülü

En iyi Netflix filmleri – City of God

City of God filmi bir gecekondu bölgesinde şiddet ve çaresizlik içinde yetişen Rocket adlı çocuğun hikayesini ele alıyor. Gerçek bir hikayeye dayanan bu filmde, bir çocuğun yaşamla verdiği mücadele göz önüne alınıyor. Olaylar Cidade de Deus kentinde yaşanıyor. Kent halkı işsiz ve fakir oldukları için, bu durum onları suç işlemeye itiyor. Film de ilkokula giden çocukların bile silah ve uyuşturucu kullanmaları normal hale gelmiş. Rocket ise bu şehrin en sakin, suç işlemeyi bile beceremeyen bir çocuğu. Fotoğrafçılığa ilgisi olduğu için de büyüdüğünde muhabir olmak istiyor.

Rocket, filmin ilerleyen sahnelerine doğru küçük soygunlara da karışıyor. Zaman ilerledikçe küçük soyguncu çocuklar büyüyor ve adeta büyük soygunculara dönüşüyor. Burada sevindirici olan ise Rocket’in hayaline kavuşması oluyor. Filmi izlerken hayretler içinde kalacak ve tamamen altüst olacaksınız.

4- The Ballad of Buster Scruggs – Vahşi Batı Hikayeleri

IMDb puanı: 7.3

2018 Yılında yayınlanmış bu film Coen kardeşler tarafından yazılmıştır. İlk olarak Netflix’te yayınlanan bu filmin yönetmenliğini de yazarları Ethan Coen , Joel Coen yapmıştır. Dram ve komedi türünde yazılan bu filmin 7.3 IMDb puanı vardır. 133 dakika süren Netflix yapımı bu film izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Filmin başrol oyuncuları ise Tim Blake Nelson , Willie Watson , Clancy Kahve‘dir.

The Ballad of Buster Scruggs filmi aldığı ödül ile de başarı toplamayı başarmış. Ödülleri: Altın Osella Ödülü En İyi Senaryo

Film aynı zamanda adaylıklarda almıştır. Adaylıkları: En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ı, En İyi Kostüm Tasarımı Oscar’ı, Altın Aslan, Dönem Filmi Dalında Sanat Yönetmenleri Birliği Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – The Ballad of Buster Scruggs

Buster Scruggs adında kanun tanımayan bir adamı konu edinir. Buster’ın adına ödül konuluyor ve bulan kişiye yüksek bir ücret ödeneceği söyleniyor. Buster kumarlı bir salona girmek ister ve kapıdaki görevliler içeriye silah almanın yasak olduğunu söyleyerek bütün silahlarını alırlar. İnsanlar kart oyunu oynarken oyuncunun biri kalkar. Buster kalkan oyuncunun yerine oturur ve kartlara bakmaya başlar, oyuncular kartlara baktığı için oynamak zorunda olduğunu söylerler. Buster bunu kabul etmez ve orada uzun bir arbede yaşanır.

Filmin sonu aslında beklendiği gibi bitmiyor. Hatta tam tersi hiç beklenmedik bir olayla bitiyor. Kovboy filmlerini çok severim diyenler, hiç beklemeden bu Netflix yapımı filmi izleyebilirler. Ayrıca hatırlatmadan geçmemek lazım, bu film tek bir hikayeden oluşmuyor. Farklı hikayelere geçiş yapan kısa öykülerdir.

The Ballad of Buster Scruggs filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Okja

IMDb puanı: 7.3

Okja, 2017 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarları Bong Joon Ho, Jon Ronson‘dır. Aynı zamanda filmin yönetmenliğini de Bong Joon Ho yapmıştır. Netflix’in bu iddialı filminin başrol oyuncuları ise Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, An Seo Hyun‘dur. Okja filmi aksiyon, macera, dram türündedir ve film toplam 120 dakikadır.

Adaylıkları: Altın Palmiye, Cannes Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Cannes Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Okja

Okja filmi Mija adında bir kız, büyükbaba ve Okja arasında geçen bir hikaye. Bu üçlü Güney Kore’de yaşıyor. Okja’yı zoologlar görmeye geliyor ve büyükbabası Okja’yı görevlilere veriyor. Bunun üstüne Mija çok üzülüyor ve Okja’yı bulmak için evden kaçayor. Okja’yı Seul’de bir kamyona yüklerlerken görüyor. Okja kamyonun arkasından koşarken görevliler tarafından yakalanıyor. Tüm bunlara rağmen kaçmayı başarırlar ama ortalık giderek karışıyor.

Filmin ilerleyen karelerinde bir tören düzenleniyor ve Okja sahneye çıkarılıyor. Hırpalanmış olan Okja Mija’yı tanımıyor ve ona saldırıyor. Mija zor da olsa Okja’yı sakinleştirmeyi başarıyor. Tabi sonrasında çok gergin anlar yaşanmaya devam ediyor. İzlemeye başladığınız da gerilerek izleyecek ve nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Filmin sonunu merak ediyorsanız, her şey eskisi gibi oluyor.

Okja’yı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

6- Freaks

IMDb puanı: 6.7

2019 yılında yayınlanmıştır. Freaks filminin yazarları Zach Lipovsky , Adam B. Stein‘dir. Filmin yazarları aynı zamanda yönetmenliğini de üstlenmişlerdir. Filmin başrol oyuncuları ise Emile Hirsch , Bruce Dern , Grace Park , Amanda Crew‘dir. ABD yapımı bu film dram, gizem ve bilim kurgu türündedir. Film toplam 105 dakikadır.

En iyi Netflix filmleri -Freaks

Freaks filmi Chloe Lewis ve babası Henry’nin bir evde yaşadıkları olayları anlatmaktadır. Henry kızını yaşadıkları evden çıkarmak istemez ancak Chloe evin dışındaki dünyayı da yaşamak ister. Chloe evden kaçmayı başarır ve dış dünyayı keşfetmeye başlar. Uzun soluklu bu filmde korkulu anlarda yaşayabilirsiniz. Kısaca cesur bir küçük kızın hayat hikayesi…

7- Roma

IMDb puanı: 7.7

Roma filmi 2018 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Alfonso Cuarón, aynı zamanda yönetmenliğini de yapmıştır. Bu Netflix filmi dram türünde yazılmıştır. Başrol oyuncuları ise Yalitza Aparicio , Marina de Tavira , Diego Cortina Autrey‘dir. Film toplam 135 dakikadır.

Ödülleri: Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ı, En İyi Görüntü Yönetimi Oscar’ı, En İyi Yönetmen Oscar’ı, Altın Küre En İyi Yönetmen Ödülü…

Roma filminin aldığı adaylıklar: En İyi Film Oscar’ı, En İyi Özgün Senaryo Oscar’ı, En İyi Yapım Tasarımı Oscar’ı, En İyi Ses Kurgusu Oscar’ı…

En iyi Netflix filmleri – Roma

Roma filminin yazarı 1960-1970 arası yaşadığı bölgedeki olayları baz alarak filmi yazmıştır. Film siyah beyaz olarak çekiliyor. Ayrıca Roma mahallesinde olaylar yaşandığı için, film Roma adını alıyor. Film de orta halli bir ailenin temizlikçisi olarak çalışan Cleo başroldedir. Cleo evdeki hem temizliğe bakar hemde ailenin dört çocuğuna. Bütün vaktini temizlik yaptığı bu evde geçirse de dış dünyası da çok hareketlidir. Cleo Fermin adında bir adama aşıktır.

Bütün bu olayların yanı sıra Cleo’nun iş vereni(Sofia) de türlü sorunlarla cebelleşmektedir. Sofia’nın eşi Antonio’nun sürekli iş gezileri çıkmaktadır ve Sofia bu durumdan oldukça rahatsızdır. Yalnızlığı ve dört çocuğu ile başa çıkmaya çalışan Sofia, Cleo’dan bu zor günlerde destek alıyor. Filmin ortalarına doğru işler iyice karmaşıklaşıyor. Cleo Fermin’den hamile kaldığını düşünüyor. Sofia ve çocukları babalarının geri dönüp dönmeyecekleri hakkında derin düşünce içine düşüyorlar.

Roma filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

8- To All the Boys I’ve Loved Before – Sevdiğim Tüm Erkeklere

IMDb puanı: 7.2

Netflix filmleri arasında yer alan To All the Boys I’ve Loved Before filmi 2018 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarları Sofia Alvarez, Jenny Han‘dir. Yönetmen koltuğunda ise Susan Johnson oturmaktadır. Bu Netflix yapımı film romantik ve dram türünde yazılmıştır. Toplam 99 dakika olan film oldukça ilgi çekicidir. Başrol oyuncuları Lana CondorNoah CentineoJanel Parrish‘dir. Romantik filmlere ilginiz varsa Sevdiğim Tüm Erkeklere filmini kaçırmamalısınız.

Ödülleri: En İyi Öpüşme Sahnesi Dalında MTV Film Ödülü, En İyi Çıkış Yapan Oyuncu Dalında MTV Film Ödülü, Nickelodeon Çocukların Seçimi Favori Erkek Oyuncu Ödülü

En iyi Netflix filmleri – To All the Boys I’ve Loved Before

Sevdiğim Tüm Erkeklere filminin başrol karakteri Lara Jean Covey hoşlandığı tüm erkeklere mektup yazıyor. Yazdığı mektupları da evde bir kutu içinde saklıyor. Lara’nın ablası Margot üniversiteye gider. Lara evde babası ve küçük kardeşi Kitty ile kalmaya devam eder. Lise öğrencisi Lara, Kitty ile otururken uyuya kalıyor. Kitty ablasının uyumasını fırsat bilerek mektuplarını alır. Lara sabah okula gittiğinde çoktan olanlar olmuştur. Lara’yı çok zor zamanlar beklediği kesin.

Sevdiğim Tüm Erkeklere filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

9- The Shawkshank Redemption – Esaretin Bedeli

IMDb puanı: 9.3

Esaretin bedeli filmi 1994 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Stephen King‘dir. Bu güzel filmin yönetmenliğini Frank Darabont üstlenmiştir. Başrol oyuncuları Tim RobbinsMorgan FreemanBob Gunton‘dır. Esaretin Bedeli filmi dram türünde yazılmıştır. Film 122 dakikanızı alsa da asla pişman olmazsınız. Geçmiş yıllara ait bir film olmasına rağmen günümüze kadar adını duyurmuş her yeni nesil filmi izlemek için can atıyor.

Ödülleri: Yabancı Dilde En İyi Film Dalında Japon Akademi Ödülü, Amerikan Görüntü Yönetmenleri Birliği Filmlerde En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Esaretin Bedeli

Bu muhteşem film 1947 yılında bir bankada çalışan Andy Dufrense eşi tarafından aldatılıyor. Andy bu durumu kendine yediremiyor ve alkollu olduğu bir gece karısını o adamla öldürmeye gidiyor. Ama onları görünce sonradan vazgeçiyor. Aynı akşam ikili başkaları tarafından öldürülüyor. Andy’nin olay yerinde ayak izlerine rastlandığı için suçlu bulunuyor.

Andy suçsuzluğu ispatlayamaz ve ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilir. Filmin buradan sonraki kısmında Andy’nin cezaevindeki yaşamı anlatılıyor. Asıl olaylar da bundan sonra başlıyor. Filmi izlemeye başladığınızda heyecan içinde nasıl bittiğini anlayamayacaksınız. Her ne kadar dram türünde de olsa sürekli ağlayacağınız bir film değil.

Esaretin Bedeli filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

10-Drive – Sürücü

IMDb puanı: 7.8

Drive, 2011 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarları Hossein Amini(senaryo), James Sallis(kitap)’dir. Aynı zamanda filmin yönetmen koltuğuna da Nicolas Sargı Refn oturmuştur. Drive filminin başrol oyuncuları Ryan Gosling , Carey Mulligan , Bryan Cranston‘dır. Suç ve aksiyon türünde yazılan bu filmin IMDb puanı 7.8‘dir. 100 dakikadan oluşan film izleyiciler tarafından önerilmektedir.

Ödülleri: Cannes Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü, Film Eleştirmenleri En İyi Aksiyon Filmi Ödülü, En İyi Amerikan Filmi Dalında Robert Ödülü, New York Film Eleştirmenleri Birliği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Drive

Filmde, Los Angeles’da yaşayan ve çok az konuşan Ryan Gosling’ı baş karakter olarak anlatıyor. Sürücü, Holywood’da dublör olarak ve geceleri ise suçlular için şoförlük yaparak yaşamını devam ettiriyor. Sürücü, soygun detaylarıyla ilgilenmiyor, sadece şoförlüklerini yapmayı tercih ediyor. Sürücü’nün bir de Irene adında komşusu var. Irene altı yaşındaki oğlu ile yaşıyor. Kocası ise cezaevine girmiş. Aslında tüm oylar bundan sonra başlıyor. Tam gaz aksiyon içeren bu filmi kaçırmamalısınız. İzlemeye başladığınız da filmin sonunu merakla getireceksiniz.

11- Velvet Buzzsaw

IMDb puanı: 5.7

Velvet Buzzsaw, 2019 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Dan Gilroy aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Başrol oyuncuları Jake GyllenhaalRene Russo, Zawe Ashton‘dur. Film korku, gizem ve gerilim türündedir. 113 dakikalık film en iyi filmler arasında yer almıştır.

En iyi Netflix filmleri – Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw, ölmüş bir sanatçının eserlerinin(tablo) ele geçirilmesinden sonra yaşanan korkunç olayları konu edinmiştir. Morf Vandewalt tam bir sanat uzmanı. Her eseri beğenmez. Beğendiği ise bir kaç eser vardır. Morf için eserlerin orijinal olması çok önemli. Bir gün Morf’un önüne konulan bir eser dikkatini çeker. Eserin sahibi evinde ölü bulunduğu için eserler gün yüzüne çıkar. Morf eseri görünce hayran kalır. Bir süre sonra eserleri ele geçirenler bir tuhaflık sezerler. Sanki esere bir süre bakınca canlandığını düşünmeye başlarlar. Olanlarda zaten bundan sonra olmaya başlar.

Velvet Buzzsaw filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

12- Klaus – Sihirli Plan

IMDb puanı: 8.2

Klaus 2019 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarı Sergio Pablos‘dur. Yönetmenliğini ise yazarı olan Sergio ve Carlos Martínez López yapmıştır. Başrol oyuncu kadrosu Jason Schwartzman , JK Simmons , Rashida Jones‘den oluşuyor. Netflix yapımı bu film animasyon, macera, komedi türünde yer alıyor. Ailecek izleyebileceğiniz. Aynı zaman da film 96 dakikadır.

Ödülleri: En İyi Animasyon Filmi Oscar’ı, Goya En İyi Animasyon Filmi Ödülü, Platino Award for Best Animated Film

En iyi Netflix filmleri – Klaus

Klaus genç bir postacının yaşamını konu alır. Smeerensburg da yeni çalışmaya başlamış olan postacı(Jesper), oyuncaklarla dolu bir yerde tek başına yaşayan oyuncakçı Klaus ile tanışır. Tanışmalarının ardından Jesper, Klaus’tan eski oyuncaklarını ücretsiz dağıtmak için bağışlamasını ister. Klaus bu teklifi duyunca kabul eder ve birlikte dağıtmak ister. Oyuncakları dağıtarak insanları mutlu etmeye çalışsalar da bazı düzenbazlar bunu kabullenemezler. Asıl çekişmeli olaylarda zaten bundan sonra başlar. Netflix’te yayınlanan bu filmi ailecek izleyebilirsiniz.İnsanlara hem örnek olacak hemde hayatınıza renk verecek bir film.

Klaus filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

13- Beasts of No Nation

IMDb puanı: 7.7

Beasts of No Nation filmi 2015 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Cary Joji Fukunaga‘dır. Yazar aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. 7.7 IMDb puanına sahip Beasts of No Nation 137 dakikadan oluşmaktadır. Başrol oyuncu kadrosu Abraham Attah , Emmanuel Affadzi , Ricky Adelayitor‘dur. Dram ve savaş türünde yazılan Netflix filmi izleyicilerinin çoğundan tam puan almıştır.

Ödülleri: Bağımsız Ruh En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Amerikan Kostüm Tasarımcıları Birliği Çağdaş Film Dalında En İyi Kostüm Tasarımı Ödülü, NME En İyi Film Ödülü, En İyi Bağımsız Film Dalında NAACP Image Ödülü …

Beasts of No Nation filmi adaylıklara da layık görülmüştür. Adaylıkları: Altın Aslan, BET En İyi Film Ödülü, Bağımsız Ruh En İyi Film Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Beasts of No Nation

Agu adında bir çocuk var. Bu çocuk Afrika’nın bir köyünde yaşıyor. Agu annesi, babası, erkek kardeşi, bebek kız kardeşi ve dedesi ile birlikte yaşıyor. Agu ailesi ile savaş bölgesinde olsalar bile neşe içinde yaşamaya devam ediyorlar. Savaş gittikçe köye yaklaşıyor. Köylüler çareyi kadın ve çocukları Başkente göndermekte buluyor. Gitme vakti geldiğinde Aguya yer kalmaz.

Kısa sürede hükümet birlikleri köye girer ve herkesi casus ilan ederler. Agu’nun babası ve erkek kardeşini öldürürler. Agu dağa kaçar ancak kısa sürede yakalanır. Komutan Agu’ya taburlarına katılmasını söyler. İşte tüm aksiyon buradan sonra başlıyor. Agu’yu hangi felaketler bekliyor, izleyip görelim.

Beasts of No Nation filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

14- El Camino: A Breaking Bad Movie

IMDb puanı: 7.4

El Camino: A Breaking Bad Movie filmi 2019 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Vince Gilligan‘dır. Yazar aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Başrol oyuncuları Aaron Paul, Jonathan Banks, Matt Jones’dır. Film 122 dakikalık olup dram, aksiyon, suç türünde yazılmıştır. IMDb puanı 7.4 olan bu film izleyicilerinden tam not almayı başarmış. 

Ödülleri: Televizyonda En İyi Film İçin Eleştirmenlerin Seçtiği Televizyon Ödülü, Satellite En İyi TV Filmi Ödülü

En iyi Netflix filmleri – El Camino: A Breaking Bad Movie

Breaking Bad dizisinin devamı niteliğinde yayınlanan bir filmdir. Filmde Jesse Pinkman  karakteri geçmişinden ve polislerden kaçmaktadır. Kendi yeni bir hayat kurmaya çalışsa da pek başarılı olamıyor. Breaking Bad dizisinin 5.sezonundan sonra yeni bir sezon daha gelecek mi sorularına izleyiciler film ile cevap almış oldular. Akıllarda iz bırakan bir film olduğu kesin.

El Camino: A Breaking Bad Movie filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

15- Black Mirror: Bandersnatch

IMDb puanı: 7.2

Black Mirror: Bandersnatch filmi 2018 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarı Charlie Brooker‘dır. Yönetmenliği ise David Slade üstlenmiştir. Dram, gizem ve bilim kurgu türünde yazılan film 90 dakikalıktır. Başrol oyuncu kadrosu Fionn WhiteheadCraig Parkinson, Alice Lowe‘dir. İzleyicilerin aklına kazınan

Black Mirror: Bandersnatch bir çok ödül de almıştır. Ödülleri: Senaryo Programı’nda Etkileşimli Medyada Üstün Yaratıcı Başarıya Primetime Emmy Ödülü, Primetime Emmy En İyi Televizyon Filmi Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Black Mirror: Bandersnatch

1984 yılında İngiltere yaşayan programcı Stefan Butler’ın hikayesi konu alınmıştır. 19 yaşındaki Stefan, okuduğu Bandersnatch(kendi maceranı seç) adlı kitabı devrimci bir video macera oyunu olarak uyarlamayı hayal eder. Sonunda Stefan, ünlü oyun üretici Colin Ritman’ın çalıştığı şirket için oyunu yapmak ister. Şirket gerekli süreçleri geçtikten sonra Stefana destek verir. Tabi ki en önemli destekçilerinden biri de Colin olacaktır.

Hayranlık uyandıran bu Netflix filmi, dizisinden sonra büyük ilgi toplamayı başarmıştır. Yazılım yolunda ilerleyen bireylerin bu filmi izlemesi ilham kaynağı olabilir. İzleyicileri gizemi ve bilgisi ile içine çeken bu film mutlaka izlenmelidir.

Black Mirror: Bandersnatch filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

16- Shirkers

IMDb puanı: 7.4

Shirkers filmi 2018 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarı Sandi Tan, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Başrol oyuncu kadrosu Sandi TanJasmine Kin Kia NgPhilip Cheah üçlüsünden oluşmaktadır. Belgesel türünde yazılan bu film 97 dakikadan oluşur.

Adaylıkları: En İyi Belgesel Dalında Gotham Bağımsız Film Ödülü, Bağımsız Ruh En İyi Belgesel Film Ödülü, Seyircinin Seçimi Dalında Gotham Bağımsız Film Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Shirkers

19 yaşındaki Sandi Tan arkadaşları Jasmine Ng, Sophia Siddique ve akıl hocası Georges Cardona ile birlikte Shirkers filmini çekerler. Film çekimlerinden sonra üç arkadaş yurt dışına okumaya gider ancak akıl hocaları Georges onlara eşlik etmeden film görüntülerini alıp ortadan kaybolur. Bir daha Georges’dan haber alamazlar. 1992 de yaşanan olayların ardından 2007’de Georges’un ölüm haberi gelir. Ölümünden dört sene sonra Georges karısı Sandi’ye mesaj atar ve görüntülerin onda olduğunu söyler. Sandi ise bu filmin hikayesini ve çekilen görüntüleri birleştirerek bir belgesel oluşturmaya karar verir. İzleyicilere ders verme niteliği taşıyan bu film mutlaka izlenilmelidir. Belgesel filmi deyip geçmeyin.

Shirkers filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

17-The Fundamentals of Caring – Kayıp Şehirlerin Bakım Kılavuzu

IMDb puanı: 7.3

The Fundamentals of Caring 2016 yılında yayınlanmıştır. Yazarı Rob Burnett, filmin yönetmen koltuğuna da oturmuştur. Filmin başrol oyuncuları Craig Roberts, Paul RuddSelena Gomez‘dir. Dram ve komedi türünde yazılan film 97 dakikalıktır.

En iyi Netflix Filmleri – The Fundamentals of Caring

Ben emekli bir yazar ve kendine yeni bir iş bulmak istiyor. Çareyi hasta bakıcılık da buluyor. Altı haftalık bir kurs eğitiminden sonra, bankada ofis müdürü olan Elsa’nın 18 yaşındaki oğlu Trevor’a bakmak üzere iş buluyor. Trevor ve Ben çok iyi ikili oluyor. Tabi bundan Elsa tedirgin oluyor. Trevor ve Ben kısa bir yolculuğa çıkıyor. Yolda Dot adında Trevor ile yaşıt genç bir kızla tanışıyorlar. Trevor’un hayatı Dot’tan sonra değişmeye başlıyor. Bakalım Ben ve Trevor’u bu yolculukta neler bekliyor.

The Fundamentals of Caring filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

18- Private Life

IMDb puanı: 7.2

Private Life, 2018 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Tamara Jenkins, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Başrol oyuncuları Kathryn HahnPaul Giamatti ve Gabrielle Reid‘dir. Netflix yapımı film komedi ve dram türündedir. 123 dakikalık filmin IMDb puanı 7.2‘dir.

Ödülleri: En iyi yardımcı kadın oyuncu

Adaylıkları: Bağımsız Ruh En İyi Senaryo Ödülü, Bağımsız Ruh En İyi Yönetmen Ödülü, Bağımsız Ruh En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Private Life

Private Life bir aileyi anlatmaktadır. Richard ve Rachel çifti çocuk sahibi olmaya çalışmaktadırlar. Her türlü tedaviyi deneseler de bir türlü çocukları olmaz. Testler sonucunda çift Richard’ın sperm üretmesini engelleyen bazı tıkanıklıkların olduğu öğrenir. Bunun için ameliyat olması gerekir. Girdiği ameliyatta başarısız olur ve doktorlar çareyi yumurta naklinde bulurlar. Çift başta kabul etmek istemez ancak sonra kabul ederler. Netflix’in bu harika filminin mutlaka sonunu merak edenler olmuştur. O halde hiç beklemeden izlemelisiniz. İzleyicileri sonunda ne olacak acaba dedirten bir film.

Private Life filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

19- The Endless Trench

IMDb puanı: 7.3

The Endless Trench filmi 2019 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarları Luiso Berdejo ve Jose Mari Goenaga’dır. Yönetmen koltuğunda ise Jon Garaño, José María Goenaga ve Aitor Arregi üçlüsü oturmuştur. Başrol oyuncuları  Antonio de la Torre, Belén Cuesta ve Vicente Vergara’dır. Dram türünde yazılan The Endless Trench filmi 147 dakikalıktır.

The Endless Trench filminin almış olduğu ödüllerde vardır. Ödülleri: Goya En İyi Ses Ödülü, Goya En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

En iyi Netflix filmleri – The Endless Trench

The Endless Trench filmi İspanya’daki iç savaş ile bir ailenin yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Terzilik yapan Higinio ve Rosa evlenirler. İspanyadaki iç savaştan dolayı Higinio karısı ile kaçmak ister ve kaçmak için doğru zamanı evinde saklanarak bekler. Çiftin komşusu Gonzalo, Higinio’nun kardeşinin ölümüne sebep olduğunu düşünür. Tam da kaçmak için saklandıklarında komşuları onları yakalar. Higinio’dan intikam almak ister. Askerler tarafından Higinio yakalanır ve bir hapishaneye götürülür. Fırsatını bulup bir şekilde kaçmayı başaran Higinio kasabadaki gizli kaldığı evine gider. Bu zorlu süreçte bakalım bu çiftin başına daha neler gelecek. Gerçek hayattan alınan bu film oldukça sürükleyici.

The Endless Trench filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

20- The Christmas Chronicles

IMDb puanı: 7.1

The Christmas Chronicles filmi 2018 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarları Matt Lieberman ve David Guggenheim‘dir. Yönetmen koltuğunda ise Clay Kaytis oturmaktadır. Başrol oyuncu kadrosu Kurt Russell, Darby Camp ve Judah Lewis üçlüsünden oluşuyor. Macera, komedi ve aile türünde yazılan bu film 104 dakikalıktır. IMDb puanı da 7.1 ile en iyi Netflix filmleri arasına yerleşmiştir.

En iyi Netflix filmleri – The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles filminde Claire adında bir kadın çocukları ile birlikte Lowell, Massachusetts’de yaşıyorlar. Claire’nin itfaiyeci bir kocası(Doug) varmış ancak görev başında iken ölmüş. Doug ölmeden önce Noel aileleri için harika bir gelenekmiş. Claire eşi öldükten sonra aileyi bir arada tutmak için büyük çaba harcamaktadır. Ama tüm bu çabalara rağmen büyük oğlu Teddy araba çalmaya başlıyor. Küçük çocuk Kate ise babasından kalma eğlenceleri olan Noel’i yaşatmaya çalışıyor. Claire 2018 yıl başını bir arkadaşı ile geçirecektir. Oğlu Teddy’e kardeşi ile kalmasını söyler. İki kardeş birlikte eski Noel videolarını izlerken, Kate garip bir kol gördüğünü söyler. Gördüğü şeyin Noel baba olduğunu düşünmeye başlar. Abisinden Noel babayı bulmak için yardım ister. Teddy başta reddeder. Kate ona çaldığı araba videoları ile şantaj yapınca mecbur kabul eder. Bakalım bu yolculukta Teddy ve Kate neler ile karşılaşacaklar. Kate gerçekten Noel babayı mı görmüştü?

The Christmas Chronicles filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

21- Inglourious Basterds – Soysuzlar Çetesi

IMDb puanı: 8.3

Soysuzlar Çetesi filmi 2009 yılında yayına girmiştir. Filmin yazarı Quentin Tarantino, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Başrol oyuncuları Brad PittDiane Kruger, Eli Roth üçlüsünden oluşmaktadır. Macera, dram, savaş türündedir. Netflix filmlerinden Soysuzlar Çetesi toplam 153 dakikadır.

Ödülleri: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı, Cannes Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Beyaz Perde Sanatçıları Derneği En İyi Oyuncu Kadrosu Ödülü, Altın Küre Sinema Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Soysuzlar Çetesi

Brad Pitt’in başrol de oynadığı harika bir film. İkinci Dünya savaşı sırasında bir grup Amerikan askeri Teğmen Aldo Raine liderliğinde Nazileri öldürmek üzere Avrupa’ya gönderilir. Amaçları Nazilerin tamamını öldürebilmek. Teğmen Raine askerlerinin her birinden en az 100 Nazi askerinin kafa derisini getirmesini ister. Bakalım bu savaşta Teğmen Raine’in planları işe yarayacak mı? İzleyicileri hayran bırakan bu film mutlaka izlemeniz gereken filmler listesindedir. Sonunu merakla getireceğiniz mükemmel bir film.

22- Uncut Gems

IMDb puanı: 7.5

Uncut Gems filmi 2020 yılında yayınlanmıştır. Film Ronald Bronstein, Josh Safdie ve Benny Safdie üçlüsü tarafından yazılmıştır. Yönetmen koltuğunda ise yazarlarından Benny Safdie ve Josh Safdie oturmuştur. Başrol oyuncuları Adam SandlerJulia Fox ve Idina Menzel‘dir. Netflix yapımı film suç, dram ve gerilim türünde yazılmıştır.film toplam 135 dakikalıktır.

Ödülleri: Bağımsız Ruh En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Bağımsız Ruh En İyi Yönetmen Ödülü, New York Film Eleştirmenleri Birliği En İyi Yönetmen, Bağımsız Ruh En İyi Kurgu Ödülü

Adaylıkları: Film Eleştirmenleri En İyi Film Ödülü, Bağımsız Ruh En İyi Film Ödülü, Seyircinin Seçimi Dalında Gotham Bağımsız Film Ödülü…

En iyi Netflix filmleri- Uncut Gems

Howard Ratner kumar bağımlısı bir adam. New York’un Elmas bölgesi’de bir mücevher mağazasını yönetiyor. Howard, kayınbiraderi de olmak üzere bir çok kişiye kumar borçlarını ödemek için mücadele veriyor. Bakalım Howard girdiği pis işlerden sıyrılabilecek mi?

Uncut Gems filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

23- The Highwaymen – Karayolu Adamları

IMDb puanı: 6.9

The Highwaymen 2019 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı John Fusco‘dur. Yönetmen koltuğunda ise John Lee Hancock oturmuştur. Netflix yapımı filmin başrol oyuncuları Kevin CostnerWoody Harrelson ve Kathy Bates‘dır. Biyografi, suç ve dram türünde yazılan filmin 6.9 IMDb puanı vardır. The Highwaymen filmi toplam 132 dakikadır.  

En iyi Netflix filmleri – The Highwaymen

Film de emekliye ayrılmış iki FBI çalışanı Frank Hamer ve Maney Gault başroldedir. Emekli iki arkadaştan, ülkenin şöhretlenmiş suçlularını yakalamaları için yardım istenir. Suçlular Bonnie ve Clyde’i yakalamak için iş başına dönerler. FBI ve adli tıp teknolojisinin suçluları yakalamaya gücü yetmezken Frank ve Maney eski usul yöntemleri ile suçluları yakalamaya çalışacaklar. 13 cinayet zanlıları olan suçluları bu iki çift bakalım yakalayabilecek mi? Harika kurgusu ile izleyicileri kendine çeken bir film.

The Highwaymen filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

24- Bright

IMDb puanı: 6.3

Bright 2017 yılında yayınlanmıştır. Filmin yazarı Max Landis, yönetmeni ise David Ayer‘dir. Başrol oyuncuları Will Smith Joel Edgerton ve Noomi Rapace‘dir. Netflix filmlerine en çok yakışan karakterler bu filmde yer almış diyebiliriz. Film aksiyon, suç ve fantastik türdedir. Bright filmi 117 dakikadır.

En iyi Netflix filmleri- Bright

Bright’ta, Ork ve Elf gibi canlı varlıklar insanlar ile birlikte yaşıyor. Polis memuru Dayl Ward ve ork polis memuru Nick Jakoby birlikte çalışıyorlar. Yaşadıkları deneyimi anlatan bu filmde bakalım Dayl ve Nick’in başına neler gelecek.

Bright filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

25- The Two Popes

IMDb puanı: 7.6

The Two Popes 2019 yılında seyircisi ile buluşmuştur. Yazarı Anthony McCarten, yönetmeni ise Fernando Meirelles‘dir. Filmin başrol oyuncu kadrosu Anthony HopkinsJonathan Pryce ve Juan Minujín üçlüsünden oluşuyor. Netflix filmlerinden The Two Popes komedi ve dram türündedir. Film toplam 125 dakika.

Adaylıkları: En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı, Altın Küre Sinema Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, Altın Küre En İyi Senaryo Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – The Two Popes

The Two Popes filminde; Papa II. Johannes Paulus hayatını kaybetmesi ile birlikte seçim yapılarak yerine Ratzinger, Papa XVI. Benedictus  adını alarak papa koltuğuna oturur. Bunun üstüne başpiskopos Jorge Mario Kardinal Bergoglio, kilisenin ileride kötü hallere gireceğini düşünerek görevinden istifa ederek normal bir din görevlisi olmak ister. İstifası için bir dilekçe yazar ancak aradan 7 yıl geçmesine rağmen bir cevap gelmez. Bunun üstüne Vatikan’a sebebini öğrenmeye gitmek için hazırlanır. Şans bu ki tam da gidecekken Vatikan’dan çağrılır. Bu süreçte bakalım Bergoglio’nun başına neler gelecek. Gittiğinde istifasını kabul ettirebilecek mi? Netflix filmleri arasında mutlaka dediğimiz filmlerden biri de The Two Popes. Filmi izlerken hem öğrenecek hemde hayretler için de kalacaksınız.

The Two Popes filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

26- Dolemite Is My Name – Bana Dolemite Derler

IMDb puanı: 7.3

Dolemite Is My Name 2019 yılında izleyicileri ile buluşmuştur. Yazarları Scott Alexander ve Larry Karaszewski‘dir. Yönetmen koltuğunda ise Craig Brewer oturmaktadır. Filmin başrol oyuncu kadrosu Eddie MurphyKeegan-Michael Key ve Mike Epps‘den oluşmaktadır. Netflix filmlerinden Dolemite Is My Name biyografi, dram ve komedi türündedir. Film toplam 118 dakikalık.

Ödülleri: Film Eleştirmenleri En İyi Komedi Filmi Ödülü, Film Eleştirmenleri En İyi Kostüm Tasarımı Ödülü, En İyi Bağımsız Film Dalında NAACP Image Ödülü…

Adaylıkları: Film Eleştirmenleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Film Ödülü, ABD Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Dolemite Is My Name

Film Rudy Ray Moore isimli karakterin hayatını konu ediniyor. Rudy Ray Moore Los Angeles’ta plak dükkanında çalışan bir sanatçıdır. Aynı zamanda çok fazla başarılı olamadığı komedyenliği de var. Film de Rudy’nin sanat hayatını anlattığı eğlenceli bir film. İzlenmeye değer Netflix filmleri arasında yer aldığı kesin.

Dolemite Is My Name filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

27- Cargo

IMDb puanı: 6.3

Cargo 2017 yılında izleyicisi ile buluşmuştur. Cargo filminin yazarı Yolanda Ramke‘dir. Yönetmen koltuğunda ise hem yazar Ramke hemde Ben Howling oturmuştur. Başrol oyuncu kadrosu ise Simone LandersMartin Freeman ve Marlee Jane McPherson-Dobbins üçlüsünden oluşmaktadır. Dram, korku ve bilim kurgu türünde yazılan film 105 dakikadır.

Adaylıkları: Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Film Ödülü, Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Yapım Tasarımı Ödülü, Satellite En İyi TV Filmi Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – Cargo

Cargo filminde Gül ailesini konu edinmektedir. Bu aile Andy, Kay ve bebekleri Rosie’den oluşmaktadır. Yaşadıkları dönemde bir virüs ortaya çıkıyor ve bu virüs insanları 48 saat için de zombiye çeviriyor. Andy ve ailesi de virüsten korunmak için Avustralya’nın kırsalında bir teknede yaşıyorlar. Andy yiyecek bulmak için terk edilmiş yelkenliye malzeme bulmaya gider. Daha sonra Kay daha fazla yiyecek toplamak için gider. Ancak bir zombi tarafından saldırıya uğrar. Andy zamanla karısının zombiye dönüşmesini izler. Karısının Andy’i ısırması ile virüsü alıyor ve 48 saat sonra zombiye dönüşecektir. Andy’i şimdi zorlu bir süreç bekliyor. Bebeğini kendinden korumak için onu güvenli bir yere bırakmak için çabalıyor. Bakalım Andy nasıl bir çare bulacak.

Cargo filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

28- Inception – Başlangıç

IMDb puanı: 8.8

Inception 2010 yılında izleyicisi ile buluştu. Harika filmin yazarı Christopher Nolan, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Başrol oyuncu kadrosu Leonardo DiCaprioJoseph Gordon-Levitt ve Ellen Page‘dir. Aksiyon, macera ve bilim kurgu türünde muhteşem bir film. 148 dakikalık. Netflix filmleri arasında yerini alan Inception, izleyicilerini kendine hayran bırakmayı başarmış ve hala da ses getirmeye devam etmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri de usta oyuncu kadrosudur.

Ödülleri: En İyi Ses Miksajı Oscar’ı, En İyi Görüntü Yönetimi Oscar’ı, Film Eleştirmenleri En İyi Aksiyon Filmi Ödülü, En İyi Görsel Efekt Oscar’ı…

En iyi Netflix filmleri – Inception

Inception filminin konusu bir hırsızın hayatını ele almaktadır. Dom Cobb hırsızlıkta adeta usta haline gelmiş biridir. Dom insanların zihinlerinin en savunmasız anında yani tam da rüya gördüğü anda, zihinlerine girerek en uçta kalan sırlarını öğreniyor. Çaldığı bu bilgiler sayesinde kurumsal casuslukta önemli noktalara geliyor ancak bu yaptıkları sevdiği her şeyi kaybetmesine yol açıyor.

Dom’a içine girdiği bu karanlık durumdan çıkması için bir fırsat sunuluyor. Ona yaşamını geri verecek bir iş, ancak imkansızı da başarması gerekiyor. Bu defa insanların zihinlerinden bilgi çalmak yerine, bilgileri geri yerleştirmek için çabalayacak. Bakalım işi yaparken Dom’un karşısına hangi olaylar çıkacak.

Inception filmini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

29- The King  – Kral

IMDb puanı: 7.3

The King 2019 yılında yayınlanmıştır. Yazarları Joel Edgerton ve David Michôd olmakla birlikte, David filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. Filmin başrol oyuncuları Tom Glynn-CarneyGábor Czap ve Tom Fisher üçlüsünden oluşmaktadır. Biyografi, dram ve tarih türündeki bu film 140 dakikadır. İzleyicilerini etkilemeyi başarmış bir filmdir.

Ödülleri: Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Kostüm Tasarımı Ödülü, Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü…

Adaylıkları: Uluslararası AACTA En İyi Film Ödülü, Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Erkek Başrol Oyuncusu Ödülü, Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi En İyi Yönetmen Ödülü…

En iyi Netflix filmleri – The King

Gerçek hayattan uyarlanan bir filmdir. Hal kraliyet ailesinin prensi. Ancak o bu hayatı seçmeyip, halk arasında yaşamayı seçer. Ürkütücü bir kral olan babası tahtı Hal’e bırakmak ister ama Hal bunu kabul etmek istemez. Babası, Kral IV. Henry ölür ve Han Kral V. Henry olarak yerine geçmek zorunda kalır. Han artık bir kraldır ve sarayda babasının bıraktığı tüm işlere devam etmek zorundadır. Han’ı bu zorlu yolculukta bakalım neler bekliyor.

The King filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

30- Outlaw King – Kanun Kaçağı

IMDb puanı: 6.9

Kanun Kaçağı 2018 yılında izleyicisi ile buluşmuştur. Yazarları Bathsheba Doran, Stephen Dillane ve Chris Pine‘dir. Filmin yönetmen koltuğunda ise David Mackenzie oturmaktadır. Başrol oyuncu kadrosu Chris PineStephen Dillane ve Rebecca Robin‘den oluşmaktadır. Aksiyon, biyografi ve dram türündeki bu film 121 dakikadır.

En iyi Netflix filmleri – Outlaw King

Film 1304 yılında yaşanmaktadır. Gerçek bir hikayeden alınmış filmde İngiltere kralı Edward İskoçya üzerinde hakimiyetini ilan ediyor. Robert The Bruce ve diğer soylular krala itaat etmek zorunda bırakılıyor. Filmde Robert The Bruce’un verdiği fedakarlık ve cesurluk ele alınmıştır. Robert yaptığı azimli savaşlarla İskoçya kralı olmaya hak kazanır. Aslında Robert’in gözü tahtta değildir. Zorunda olduğu için krallık tacını takar ve acımasız kral ve oğlu Galler Prensi’ne karşı savaşmaya başlar. Robert bakalım bu savaştan nasıl çıkacak. Savaş filmi hayranları için olağanüstü bir film.

Kanun Kaçağı filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix filmleri için sıralamalar bitti. Eğerki siz hepsini izledim veya vazgeçtim uzun süreli bir diziye başlamak istiyorum diyorsanız sitemizdeki Netflix dizileri yazısına bir göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar