Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Twitter arama geçmişi silme yapmak isteyenler şu sıralar artmaya başladı, nedendir bilinmez.

Sevdiklerimizle iletişim kurmak, gündemden haberdar olmak ve sosyal birer birey olmaya devam ederken aynı zamanda eğlenmek için kullanmakta olduğumuz birçok sosyal medya uygulaması mevcuttur. Bunlardan en yoğun kullanılan ve bizi tüm dünyadan haberdar edebilecek bir kitleye sahip olan Twitter uygulamasında oldukça hoş ve keyifli vakitler geçirmekteyiz. Kullanılan Twitter uygulaması birçok arama yapabileceğimiz, yorumlar paylaşabileceğimiz ve tweetler atabileceğimiz bir sosyal medya platformudur. Bu yüzden kullanıcılar tarafından merak edilmekte olan kullanım noktaları ile ilgili bir soruda Twitter arama geçmişinin nasıl silineceğidir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Twitter arama geçmişi silme işlemi, herhangi bir arkadaşımızın yanında Twitter hesabımızı açtığımızda yapmış olduğumuz aramaların görülmesini engellerken hesabımızın çalınması gibi problemlerle karşılaşabileceğimiz durumlarda da başka kişiler tarafından geçmişimizin görüntülenmesini engelleyecek bir özellik olarak kullanıma sunulmuştur. Aşağıdaki başlıkları ve adımları takip ederek Twitter’da arama geçmişi silme işleminin nasıl yapılabileceğini, arama geçmişi kaydetme ve arama geçmişini kapatma gibi işlemlerin nasıl gerçekleştirilebileceğini öğrenerek istediğiniz şekilde kişiselleştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

twitter arama geçmişi silme nasıl yapılır

Twitter’da dünyada yaşanmakta olan birçok durumla ilgili bilgi edinmemizle birlikte aynı zamanda kişilerin şahsi ya da kurumsal hesaplarını da takip edebilmekteyiz. Twitter’da bu şekilde pek çok konu anında güncel bilgiler ile takip edilebilmekte ve başka insanların fikirleri ya da konu ile ilgili bilgileri görüntülenebilmektedir. Kısacası içerisinde pek çok içerik mevcut olan ve güncel olarak en az haber siteleri kadar hatta belki daha hızlı şekilde gündem bilgisi paylaşmakta olan Twitter’da birçok arama yaparak hesaplara ya da gündem bilgilerine ulaşım sağlamaktayız. Bu da kullanıcılar tarafından Twitter arama geçmişi silme gibi birçok işlemin nasıl gerçekleştirileceği sorusunu merak edilmesine sebep olmaktadır.

Aşağıdaki adımları takip ederek Twitter hesabında aratmış olduğunuz ilginizi çekebilecek gündemlerle ya da kişi profilleri ile ilgili bilgileri ya da kelimeleri silerek Twitter arama geçmişini silme işlemini gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Bilgisayarlardan, tabletlerden ve telefonlardan Twitter arama geçmişi silme işlemi ile ilgili içerikleri aşağıdaki adımlar ve başlıklar yolu ile takip edebilirsiniz.

Bilgisayardan Twitter Arama Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 1. Twitter arama geçmişi silme işlemi yapmak istediğiniz Twitter hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapınız. (Tarayıcı yerine Twitter tarafından Windows sistemler için geliştirilmiş olan masaüstü uygulamasını da kullanabilirsiniz.)
 2. Twitter ‘ın sitesine giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açınız.
 3. Ana sayfa açıldığında sağ üst kısımda yer alan arama butonuna tıklayınız. (Bu arama butonu ilginizi çekebilecek gündemlerin hemen üstünde yer almaktadır.)
 4. Arama butonuna tıkladığınızda ekranda geçmişte aramış olduğunuz hesaplar ya da içerikler görüntülenecektir.
 5. Silme işlemi gerçekleştirmek istediğiniz içerik hangisi ise sağ tarafında bulunan çarpı (X) işaretine tıklayarak silebilirsiniz.
 6. Bu şekilde daha sonra Twitter hesabınıza girdiğiniz zaman bu bölümde silmiş olduğunuz arama geçmişi çıkmayacaktır.

Tabletlerden Twitter Arama Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 1. Twitter arama geçmişini silme işlemi yapmak istediğiniz tabletinizden Twitter uygulamasına giriş yapınız.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açınız.
 3. Açılan ekranda genellikle sağ üst kısımda bulunan ya da sağ en üstte orta bölümde bulunan arama kutusuna tıklayınız.
 4. Herhangi bir şey yazmadan arama kutusuna tıkladığınız zaman geçmişte yapmış olduğumuz aramalar ekranda görüntülenecektir.
 5. Silmek istediğiniz arama geçmişinin sağ kısmında yer alan çarpı (X) işaretine tıklayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android ve iOS İşletim Sistemine Sahip Telefonlardan Twitter Arama Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Kullanmakta olduğunuz telefonlarınız Android ya da iOS işletim sistemine sahip olduğunda, Twitter uygulamasının ana bileşenleri değişmemektedir. Bu yüzden arayüz ve arama butonları genellikle aynı konumda bulunmaktadır.

 1. Twitter arama geçmişi silme işlemi yapmak istediğiniz telefonlarınızdan Twitter uygulamasını açınız. Eğer Twitter uygulamasını değil tarayıcıyı kullanıyorsanız tarayıcı üzerinden twitter.com sitesine giriş yapınız.
 2. Twitter hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapınız.
 3. Hesabınızda oturum açıldığında karşınıza ana ekran çıkacaktır.
 4. Ana ekranın hemen alt kısmında yer alan mesajlar ana sayfa arama ve bildirimler bölümünde yer alan arama butonuna tıklayınız. (Twitter arama geçmişi silme işlemi yapmak için arama geçmişini görüntülemek istediğiniz arama butonu büyüteç şeklinde bir simgedir.)
 5. Herhangi bir şey yazmadan açılan ekrana tıkladığınızda Twitter’da yapmış olduğunuz aramaların geçmişi görüntülenecektir.
 6. Yanında mevcut olan çarpı işaretine tıklayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişini Bulma, Arama Geçmişini Kapatma ve Tamamen Sıfırlama

Twitter hesabınızda mobil uygulamada ya da bilgisayar üzerinde arama geçmişinizi ne zaman isterseniz kolaylıkla silebilir ve pratik bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılmakta olan Twitter birçok soruyu gündeme getirdiği gibi tek tek arama geçmişi silme işlemi yerine toplu bir şekilde tümünü temizleme işlemini nasıl yapılacağı ile ilgili de bilgi vermektedir. Kullanıcıların kafasında oluşan Twitter’da arama geçmişinin tamamını temizleme işlemi nasıl yapılmaktadır gibi soruların yanıtı oldukça yoğun bir şekilde aranmaktadır.Twitter’daki arama geçmişinizi silme işlemi için yalnızca bir tane ya da birkaç tane aramanın silinmesini değil tüm arama geçmişini temizlenmesini istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Twitter arama geçmişini silme işlemi gerçekleştirmek istediğiniz cihazınızdan Twitter uygulamasına ya da resmî sitesine giriş yapınız.
 2. Açılan ekranda sağ üst kısımda yer alan arama butonuna ya da mobil cihazlarda en alt kısımda yer alan büyüteç şeklindeki arama simgesine tıklayınız.
 3. Ekranda Twitter’da yapmış olduğunuz aramaların geçmişi görüntülenecektir.
 4. Aramalarını hemen sağ üst kısmında yer alan “Tümünü Temizle” butonuna tıklayarak Twitter’da arama geçmişi temizleme işlemini tüm arama geçmişi için gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Aramalarını Kaydetme Nasıl Yapılmaktadır?

Sosyal medya olarak kullanmakta olduğumuz Facebook İnstagram Twitter gibi birçok site ve uygulama vardır. Hem İnstagram hem Facebook hem de Twitter üzerinde kişiler kendileriyle ilgili paylaşımlar yaparak fotoğraflar ya da gönderiler paylaşma imkanına sahiptirler. Aynı zamanda kişiler sevdikleriyle bağlantı kurarak onların profillerini arayabilir ya da gündem içerisinde mevcut olan içerikler ya da haberler ile ilgili bilgi sahibi de olmak isteyebilirler. Bu durumda kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmekte olan bir soru da Twitter arama geçmişi nasıl kaydedilir ve Twitter arama geçmişi silme işlemi nasıl yapılır gibi önemli kilit sorulardır.

Birçok sosyal medya platformu üzerinde aktif olarak arama geçmişi silme işleminin yapılabildiği gibi Twitter üzerinde de bu kayıtlar otomatik olarak tutulmakta olup silme işlemi kişiler tarafından kolayca ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Twitter üzerinde yapmış olduğunuz aramalar Twitter uygulamasının geliştirilmesi sırasında varsayılan şekilde kaydedilen bir özellik olarak sunulmaktadır. Kullanıcılar tarafından Twitter arama geçmişi silme işleminin merak edildiği kadar fazla merak edilmekte olan aramaların kaydetme işleminin nasıl yapılacağı sorusunun yanıtını bu şekilde vermiş olmaktayız.

Twitter arama geçmişi özelliği sizin herhangi bir konuyu ya da hesabı aramanız dahilinde hesabınızda otomatik olarak kaydolmakta olan ve kolaylıkla geçmişte yaptığınız aramaları görüntüleyebileceğiniz ve hatırlayabileceğiniz bir imkân sunan özelliktir. Bu yüzden Twitter aramalarını kaydetme işlemi için ekstra olarak bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Diğer Twitter ipuçlarına – rehberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar