Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme – Tüm Detaylar

 Günümüz teknolojisinde insanların birbirlerinden haber almak, fikirlerini paylaşmak, gündemi takip etmek, sosyalleşmek ve eğlenmek için kullanmış olduğu sosyal medya platformu olan Twitter’da kullanıcı adınızı çeşitli sebeplerle değiştirmek isteyebilirsiniz.

Twitter kullanıcı adınız “@” simgesi ile başlamakta olan kısımdır. Sizin hesabınıza özel olarak belirlenir ve sizin tarafınızdan kontrol edilmektedir. Profil linkinizin kopyalanması durumunda URL kısmında kullanıcı adınız görünmektedir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Kullanıcı adı, hesabınıza giriş yapa bilmek için kullanılmaktadır. Tweet attığınızda, profilinize girildiğinde, bir tweete yanıt gönderdiğinizde, herhangi biriyle direkt mesaj bölümünden mesajlaştığınızda kullanıcı adınız görülmektedir. Size ulaşmak isteyen kişiler kullanıcı adınız ile sizi Twitter üzerinde aratabilir ve profilinize erişim sağlayabilirler.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirmek İçin Gereklilikler Nelerdir?

 1. Belirleyeceğiniz kullanıcı adı 5 karakterden kısa ya da 15 karakterden uzun olmamalıdır.
 2. Kullanıcı adında boşluk kullanamazsınız. Belirleyeceğiniz kullanıcı adında ayrım kullanmak istiyorsanız bunu alt çizgi ile yapabilirsiniz.
 3. Rakam kullanabilirsiniz.
 4. Kullanıcı adınızdan ayrı olarak bir de isim bölümünüz vardır. Bu bölümde tam isim soy isim, takma ad gibi herhangi bir isim kullanabilirsiniz. Bu bölüm 50 karakter ile sınırlıdır.

Bilgisayar Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

 1. Twitter hesabınıza giriş yapınız. Sol kısımda bulunan daha fazla kısmındaki üç nokta simgesine tıklayınız.
 2. Ayarlar ve gizlilik butonuna tıklayınız.
 3. Hesabın yazısına tıklayınız.
 4. Hesap bilgileri yazısına tıklayın.

 5. Şifrenizi girerek hesaptaki aktif olarak işlem yapan kişinin siz olduğunu onaylayınız.
 6. Şifrenizi girdikten sonra Kullanıcı Adı yazan kısma tıklayınız. Genellikle en üst kısımda yer alır.
 7. Kullanıcı adını değiştir sayfası açıldığında yeni kullanıcı adınızı belirleyiniz. Kullanıcı adı belirleme kısmının hemen altında Öneriler olarak mevcut olan size uygun kullanıcı adları yer alır. Bunlardan herhangi birini de tercih edebilirsiniz.
 8. Kaydet butonuna tıklayınız.

NOT: Kullanıcı adınızı değiştirmiş olmanız hâli hazırda takip etmiş olduğunuz kullanıcıları, sizi takip eden kullanıcıları, direkt mesajlar kısmında yer alan sohbet geçmişinizi, favorilere eklediğiniz gönderileri, retweetlerinizi, profiliniz içerisinde yer alan medya dosyalarını ve diğer hiçbir kişisel profil bilginizi etkilemez. Yalnızca kullanıcı adınız değişmektedir.

Twitter kullanıcı adınızı değiştirdiğiniz zaman takipçileriniz sizi tanımakta zorluk çekebilirler. Bu yüzden kullanıcı adınız üzerinde değişiklik yapmadan önce bunu takipçilerinize bildirebilir, direkt mesajlar ya da tweet etkileşimleri konusunda tanınma endişesi ya da başka herhangi bir problem yaşamadan etkileşim içerisinde olmaya devam edebilirsiniz.

Telefon Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

 Telefonda Twitter uygulamasından kullanıcı adınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

 1. Telefonunuzdan Twitter uygulamasını açarak giriş yapın.
 2. Profil resminizin yer aldığı yuvarlak simgeye tıklayın. Sol üstte yer almaktadır.
 3. Karşınıza menüler gelecektir. Buradan “Ayarlar ve gizlilik” yazısına tıklayın.
 4. Gelen ekrandan “Hesabın” yazısına tıklayın.
 5. “Hesap bilgileri” seçeneğine tıklayın.
 6. Açılan pencereden “Kullanıcı adı” yazısına tıklayın.


 7. Üstte mevcut Twitter kullanıcı adınız altta ise yeni başlığı altında belirleyeceğiniz kullanıcı adı alanı yer alır. Yeni kısmına kullanıcı adınızı yazın. Eğer kullanıcı adınız başkası tarafından alınmamış ise yan tarafına yeşil tik gelir, kullanıcı adı alınmış ise “Kullanıcı adı zaten alınmış” şeklinde kırmızı renkte yazı ekrana gelir.
 8. “Bitti” butonuna tıklayarak işlemi bitirin.

Kullanmak İstediğiniz Her Kullanıcı Adını Kullanabilir Misiniz?

Hayır. Twitter’da seçeceğiniz kullanıcı adları size özel olarak verilmekte ve belirlenmektedir. Bu yüzden sizin kullandığınız bir kullanıcı adını bir başkasının kullanması mümkün değildir, aynı şey siz bir başka kullanıcı adını kullanmak istediğinizde de geçerlidir. Başkalarına ait kullanıcı adlarını kullanamazsınız. Başkalarına ait olmayan ve sizin için şahsi olarak anlam ve yeterlilik içeren kullanıcı adlarını tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar