Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor – İşte Tüm Yapmanız Gerekenler

WhatsApp’tan bildirimlerin, mesajların, aramaların size anlık olarak ulaşabilmesi için telefonunuzun ve WhatsApp bildirim ayarlarının doğru yapılması gerekmektedir.

Eğer Whatsapp bildirimleri gelmiyor sorunu ile uğraşıyorsanız kontrol etmeniz gereken ilk şey internet bağlantınızın olduğundan emin olmaktır.

yapay zeka destekli haber sitesi

Telefonunuzun hücresel veri ya da Wi-Fi bağlantısı olduğundan emin olmalısınız. Hücresel veriniz ya da Wi-Fi bağlantınız aktif görünüyorsa; telefonunuzdan farklı bir uygulamaya girerek, herhangi bir web sitesine tarayıcı üzerinden bağlanmayı deneyerek, sesli asistanları kullanmayı deneyerek internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eğer WhatsApp’tan bildirim gelmemesine sebep olan bağlantı sorunlarınız internet bağlantınızın kesikliğinden kaynaklı ise sizin de mesajlarınız karşı tarafa iletilmeyecektir. Bunu kontrol etmek için;

Gönderdiğiniz mesajların yanında gönderildi, iletildi, görüldü, bekliyor şeklinde ayrılan simgelerden bekliyor olanı ifade eden saat simgesi görünüyorsa mesajınız karşı tarafa iletilmemiş, telefonunuzdan gönderimi internet bağlantınız olmadığı için gerçekleştirilemiyor demektir. Eğer mesajınızın yanındaki ufak simge saat dilimi şeklinde görünüyorsa internet bağlantınızın kontrolü için ağ sinyalini kontrol edebilirsiniz.

Arka plan verilerinin WhatsApp’tan bildirim gelmesini engelleyecek bir sınırlandırmaya dahil olmadığından emin olmalısınız.

Whatsapp Bildirimleri Gelmiyorsa Arka Plan Verilerinin Sınırlı Olup Olmadığını Kontrol Edin

 1. Cihazınızın Ayarlar bölümüne giriş yapınız.
 2. Uygulamalar kısmına gidip Uygulamaları Yönet bölümüne giriniz.
 3. WhatsApp seçiniz.
 4. WhatsApp altında Veri Kullanımı bölümüne gidiniz.
 5. Veri Kullanımını Kısıtla alanını kontrol ederek arka plan verilerinin sınırlandırmaya erişim sağlamadığından emin olunuz. Veri kısıtlama varsa kapatınız.
 6. Google Play’in veri kullanımını kısıtlama durumunu da Uygulamalar içerisinden WhatsApp uygulamasındaki adımlar gibi kontrol ederek kısıtlamaları kaldırınız.

Sorunun devamı hâlinde aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor İse Cihaz Ayarlarını Kontrol Edin

 1. Bağlantı sorunu yaşadığınız cihazı yeniden başlatınız.
 2. Cihazınızdan Ayarlar’a giriş yapıp Ağ ve İnternet (Bağlantılar) seçeneğine tıklayınız. Uçak Modu seçeneğini kapatıp açınız.
 3. Cihazınızdan Ayarlar’a giriş yapıp Ağ ve İnternet seçeneğinden İnternet bölümüne tıklayınız. Mobil veriyi açınız.
 4. WhatsApp sürümünüzün güncel olduğundan emin olunuz. Google Play ya da App Store üzerinden sürüm güncelliğini kontrol edebilirsiniz.
 5. Cihazınızın işletim sisteminin güncel olduğundan emin olunuz.
 6. Whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.

Wi-Fi Ayarlarını Kontrol Edin

 1. Bağlantı sorunu yaşadığınız cihazınızdan Ayarlar’a giriniz.
  whatsapp bildirim gelmiyor ayarlar
 2. Ayarlardan Ağ ve İnternet kısmına girerek (Bağlantılar) Wifi bölümüne girip Kablosuz Ağ seçeneğini kapatıp açınız.
 3. Eğer mevcutta farklı bir Wi-Fi ağı var ise bağlanmayı deneyiniz, bu sorunun cihazınızdan mı yoksa Wi-Fi ağından mı kaynaklı olduğunu anlamınızı sağlar.
 4. Modemi ya da Wi-Fi dağıtıcısını yeniden başlatınız.
 5. APN ayarlarınızın doğru olduğundan emin olunuz. Güncel bilgilere mobil servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.
 6. Kullandığınız ağ ortak alanlara ait bir ağ ise (hastane, şirket, okul gibi) Wi-Fi ağının bağlantıları sınırlayan ya da engelleyen bir yapılandırma içerisinde olmadığından emin olunuz.

Diğer Ayarlar

WhatsApp’ta bildirim sorunu yaşadığınız cihazınızda VPN ya da Proxy hizmetleri kullanmadığınızdan emin olunuz. WhatsApp bu gibi yapılandırmalar için destek sağlamamakta olup bildirimlerin gelmemesi gibi kullanım sorunlarına sebep olabilir.

Uygulanabilecek Diğer Çözümler

Yukarıda mevcut olan ayarların tamamını kontrol ettiğiniz hâlde Whatsapp bildirimleri gelmiyor sorunu devam ediyorsa aşağıda mevcut olan ek olarak sunulan çözüm yöntemlerini deneye bilirsiniz.

 1. WhatsApp’tan bildirim alma sorunu yaşadığınız cihazınızı kapatıp açınız.
 2. Ayarlar bölümüne giriniz.
 3. Ayarlardan Uygulamalar kısmına tıklayarak Uygulama Tercihlerini Sıfırla ya da Varsayılanları Temizle olarak bulunan seçeneği bulup seçiniz.
 4. WhatsApp’a giriş yapınız.
 5. Sağ üstte bulunan üç nokta şeklindeki menü tuşuna tıklayıp Bağlı Cihazlar seçeneğini seçiniz.
 6. Tüm Cihazlardan Çıkış Yap diyerek WhatsApp Web üzerindeki tüm cihazlardan çıkışı sağlayınız.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar