Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

WhatsApp Yazı Stilleri Nasıl Yazılır?

Günümüzde teknoloji çağının her geçen gün yaygınlaşması ve gelişmesi ile beraber ortaya çıkan teknolojik cihazların kullanım ihtiyacı oldukça fazladır. Bu ihtiyaçların en başında gelenlerden biri ise akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlar tanıdıklarımızla sevdiklerimizle ya da iş ile ilgili herhangi bir durumda irtibatın sağlanması ve kişilerle çok kısa süreler içerisinde iletişime geçebilmeyi sağlamaktadır. İletişimin etkin ve aktif olarak kullanıldığı mesajlaşma ve arama uygulamalarının en başında WhatsApp uygulaması gelmektedir.

WhatsApp hem Android hem iOS işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılmakta olan bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yazı stilleri gibi birçok kullanım özelleştirme imkânı sunmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar bu özellikleri aktif ve yoğun olarak kullanabilir, WhatsApp yazı stillerini değiştirerek gerekli vurguları sağlayabilir ve mesajlaşmalarında gerekli dikkati çekebilirler.

yapay zeka destekli haber sitesi

WhatsApp Yazı Stilleri Nelerdir?

WhatsApp uygulaması WhatsApp yazı stilleri özelliği ile kullanıcılara özelleştirmeler ve farklı yazı şekilleri kullanmayla dikkat çekme gibi özellikleri sunmaktadır. Teknoloji çağının en gelişmiş ve aktif kullanılan mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp’ta yazı stillerinizi değiştirerek WhatsApp sohbetlerinde ya da grup konuşmalarında mesajlaşmalarda dikkat çekici bir yazı stili kullanabilirsiniz. Aşağıdaki yazma stillerinden herhangi birini ya da birçoğunu bir arada deneyerek WhatsApp yazı stillerini öğrenebilir ve aktif olarak kullanabilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasında Kalın Yazma Stili

WhatsApp yazı stillerinin en çok kullanılanlarından biri olan kalın yazma stilini kullanarak mesajlarınızı ön plana çıkartabilir ya da vurgulamak istediğiniz kelimeleri ya da cümleleri bu şekilde vurgulayarak, mesajlarınıza dikkat çekebilirsiniz. Kalın yazmak istediğiniz mesajın başına ve sonuna yıldız (*) ekleyerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Kullanım şekli: *Mesajınızı bu alana yazınız.*

Görünüşü: Mesajınızı bu alana yazınız.

Whatsapp yazı stilleri

WhatsApp Uygulamasında İtalik Yazma Stili

WhatsApp yazı stillerinden italik yazma özelliğini kullanarak yazmış olduğunuz mesajlarda kullanacağınız alıntılar ya da dikkat çekmek istediğiniz kelime öbekleri için bu özelliği ön plana çıkarabilirsiniz. İtalik yazmak istediğiniz mesajın başına ve sonuna alt çizgi (_) ekleyerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Kullanım şekli: _Mesajınızı bu alana yazınız._

Görünüşü: Mesajınızı bu alana yazınız.

WhatsApp Uygulamasında Üstü Çizili Yazma Stili

WhatsApp yazı stillerinden olan üstü çizili yazma stilini kullanarak; yazmış olduğunuz mesajlarda, örneğin; yapılmaması gereken ya da yapılacaklar listesinden yapıldı olarak onaylanması gereken maddeleri çizebilir, herhangi bir kelimenin dikkat edilmemesi gereken durumlarda üzerini çizebilir ya da farklı bir durum için üstü çizili yazma stilini kullanabilirsiniz. Üstü çizili yazmak istediğiniz mesajın başına ve sonuna tilde simgesini (~) ekleyerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Kullanım şekli: ~Mesajınızı bu alana yazınız. ~

Görünüşü: Mesajınızı bu alana yazınız.

WhatsApp Uygulamasında WhatsApp Monospace ile Yazma Stili

WhatsApp uygulamasının kullanmış olduğu standart yazı tipi dışında WhatsApp Monospace olan yazı tipi de desteklenmektedir. WhatsApp yazı stillerinde mevcut olan her metnin yazı tipini değiştirebilmek gibi bir ayar bulunmamaktadır. Bu yüzden WhatsApp Monospace yazı stilini kullandığınızda her mesaj için bu işlemi ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir. WhatsApp Monospace yazı stilini kullanmak için mesajınızın başına ve sonuna 3 adet tek tırnak açma işareti eklemelisiniz.

Bu özellik WhatsApp yazı stilleri arasında tek aralıklı olarak isimlendirilmiştir. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanımları değişiklik göstermektedir.

Android cihazlardan metin yazma alanına girdiğiniz zaman yazmış olduğunuz metne basılı tuttuğunuzda ekranda kalın italik ve diğer seçenekler çıkacaktır. Buradan diğer seçeneğine girerek tek aralıklı ya da üstü çizili mesaj seçeneğini kullanabilirsiniz.

whatsapp yazı stilleri

iPhone telefonlarda ise Metin alanına giriş yaptığınızda yazmış olduğunuz metne dokununuz. Seçe ve tümünü seçe tıklayınız ve ekranda beliren B_I_U yazısına tıklayınız. Açılan ekrandan kalın, italik, üstü çizili ya da tek aralıklı WhatsApp yazma stillerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Kullanım şekli: ` ` `Mesajınızı bu alana yazınız. ` ` `

WhatsApp Yazı Stilleri Ne İşe Yarar?

WhatsApp yazı stillerini kullanmak kullandığımız yazı stiline göre farklı anlamlar içerebilir. Bir sohbet ya da grup mesajlaşması sırasında kullanmış olduğunuz italik ya da kalın yazı tipleri mesajınızın daha hoş görünmesini sağlayabildiği gibi aynı zamanda dikkat çekici bir unsur olarak da kullanılabilir. WhatsApp yazı stilleri iş ile ilgili bir konuşma sırasında kullanılabilmesi o işin ya da eylemin önemli olduğunu vurgulayabilir, üstü çizik yazı stili şeklinde kullanılıyorsa işin gerçekleştiğini ya da mesaj içeriğine göre o kısmın önemli olmadığını ya da düzeltilmesi gerektiğini ifade edebilir. Yani WhatsApp yazı stilleri yalnızca şahsi mesajlaşmalarda ya da grup sohbetlerinde değil, aynı zamanda WhatsApp Business olarak kullanılan WhatsApp sürümü içerisinde de kullanılarak iş ile ilgili görüşmelerde önem arz edebilir. Bu gibi farklı durumlar için WhatsApp yazı stillerini kullanmak oldukça önemlidir.

WhatsApp Uygulamasında Yukarıda Belirtilen WhatsApp Yazı Stillerinin Her Biri Bir Arada Kullanılabilir Mi?

Evet, kullanılabilir. WhatsApp yazı stilleri yalnızca her biri ayrı ayrı kullanılacak şekilde tasarlanmış ve hizmete sunulmuş özellikler değildir. Birkaç biçimlendirme özelliğini aynı mesaj ya da aynı kelime öbeklerinde kullanabilir, daha dikkat çekici ve daha çarpıcı bir içerik olmasını sağlayabilirsiniz. Bu kullanım şekillerinden birine örnek olarak aşağıya bıraktığımız WhatsApp yazı stillerini inceleyebilir ve kendi cihazlarınızda deneyebilirsiniz.

Kullanım şekli: ~_*Mesajınızı bu alana yazınız.*_ ~

Görünüşü: Mesajınızı bu alana yazınız.

WhatsApp Yazı Tipi Boyutu Değiştirilebilir Mi?

Evet değiştirilebilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak WhatsApp yazı stilleri kategorisinde kullanılabilecek yazı tipi boyutunuzu değiştirebilirsiniz.

  1. WhatsApp uygulamasını açınız.
  2. Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayınız.
  3. Ayarlara giriş yapınız.
  4. Sohbetler seçeneğine giriniz.

Açılan ekranda yazı tipi boyutu olarak görünen kısımdan yazı tipi boyutunuzu ayarlayabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar