Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Word Boş Sayfa Silme

Ödev yapma, web site içeriği üretme, yazıcıdan çıktı alma hatta kitap yazma işlemleri için bile en çok tercih edilen uygulama Microsoft Word uygulamasıdır. Word’ün yıllar boyunca kullanım alanı genişlemeye devam etti. Kullanımında da sürekli daha konforlu bir yazım için yenilikler eklendi. Bunca özellik ve kullanım alanının genişliğinin yanında Word işlemlerinin nasıl yapılacağı, özellikle daha önce kullanmamış olanlar için zor olabiliyor. Word boş sayfa silme konusu da bazen sorun olabiliyor.

Word Boş Sayfa Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Word’de işlemlerinizi yapmak için fazla olan sayfaları silmek isteyebilirsiniz. Özellikle yazıcı kullanırken boş sayfalar yazıcınızı boş yere meşgul edebilir. Boş sayfaların da yazdırılmasını engellemek ve işinizi kolaylaştırabilmek adına anlatacağımız yöntemler ile birlikte Word boş sayfa silme işlemini siz de kolayca yapabilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi
 1. En basit ve temel yöntemden başlayalım:
 2. Word dosyanızı açın, silmek istediğiniz boş sayfayı bularak tıklayın.
 3. Sayfa kaybolana kadar silme tuşuna basın. (Geri al tuşu veya backspace tuşu olarak da görebilirsiniz)
  word boş sayfa silme
 4. Ve sonuç olarak boş sayfadan kurtulmuş oldunuz.

Her Word dosyası az sayıda sayfa içermek zorunda değildir. Bu nedenle özellikle kitap yazarları için sayfalarca yazı arasından boş sayfası bu şekilde kolay bulamayabilirsiniz. Böyle bir işlemi kolaylaştırmak için bir yöntem daha anlatalım.

Uzun Word Metinlerinde Boş Sayfa Nasıl Silinir?

Uzun metinlerde sayfa sayısının fazla olacağından, boş sayfayı silmek değil de boş sayfayı bulmak sorun olabilir. Bunun için izlememiz gereken yöntem ise şöyle:

 1. Boş sayfalarını silmek istediğiniz Word dosyasını açın.
 2. Üst bölme seçeneklerinden görünüm sekmesine tıklayın.
 3. Görünüm sekmesinde, yanında boş bir kutucuk olan gezinti bölmesi seçeneğini göreceksiniz.
 4. Bu seçeneği işaretleyin, sol tarafta gezinti sayfası açılacak.
  word görünüm geinti bölmesi word boş sayfa silme
 5. Gezinti bölmesindeki sayfalar kısmına tıklayın.
 6. Burada tüm sayfaları mini bir şekilde görebilirsiniz.
 7. Silmek istediğiniz Word sayfasını buradan seçin ve yine silme tuşuna sayfa kayboluncaya kadar tıklayın.

Word Boş Sayfa Silme Telefon

Word dosyasını yalnızca bilgisayar ortamında kullanmıyoruz. Aynı zamanda telefon ve tabletlerimizde de Word uygulamalarını kullanarak .docx uzantılı dosyalar hazırlayabiliyoruz. Bunun için aynı işleme telefonda da ihtiyacımız olabiliyor. Telefonda boş sayfa silme işlemini de esasen farklı bir şekilde yapmıyoruz.

 1. Telefon veya tabletinizden ilgili Word dosyasını açın.
 2. Buradaki boş sayfayı bulun.
 3. Cihaz klavyenizde silme tuşuna basarak boş sayfayı ortadan kaldırın.

Görüldüğü gibi Word boş sayfa silme işlemi telefonda, tablette veya bilgisayarda fark etmeksizin basit bir şekilde yapılabiliyor. Fakat basit bir işlem olması önemsiz olduğu anlamına da gelmiyor. Bazen basit işlemler için çok vakit harcayabiliyoruz. Bunun yaşanmaması için detaylı bir şekilde boş sayfa silme işlemini maddeler halinde anlattık.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar