Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

YouTube Hesap Açma -Youtuber Hesabı Açma

Bu yazımızda YouTube hesap açma nasıl yapılır? Ücretli midir? Youtuber Hesabı Açma, Normal YouTube Hesabı Oluşturmaktan Farklı Mıdır? gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

YouTube uygulaması kurulduğundan bu yana kullanıcılar tarafından internet üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olup özellikle teknolojinin geniş bir alanda ve büyük bir kitlede kullanılması ile birlikte daha da yaygın hale gelen bir çeşit video platformudur.

yapay zeka destekli haber sitesi

YouTube platformu üzerinde dinamik ve popüler videolar ile ilgili paylaşılmış olan gönderileri arayarak bu videoları erişim sağlayabilir, kendiniz bir YouTube hesabı açma işlemi yaparak videolar yükleyebilir ve sosyal bir yaşantı sürecine dahil olabilirsiniz.

YouTube hesabınızı açtıktan sonra yapmış olduğunuz tüm eylemler, yani aratmış olduğunuz YouTube geçmişi, yapmış olduğunuz yorumlar ya da yüklemiş olduğunuz videolar gibi şahsi bilgilerinizi içerikleriniz YouTube ve bağlı olan Gmail hesabınızda tutulmaktadır.

YouTube hesap açma işlemi yapıldığında kullanıcılar video yükleme işlemlerini geliştirerek YouTube kullanımına ticari bir sürece dönüştürebilir ve blok paylaşımları gibi birçok konuda içerik üretimi yaparak youtuber, içerik üreticisi hesabı olarak hesaplarını kullanabilirler. Bu adımda YouTube hesabı açma ve YouTube hesabının aktif olarak kullanılması ile youtuber olma gibi sorular oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Aşağıdaki soruları ve yanıtlarını okuyarak merak ettiğiniz sorular ile ilgili bilgi edinebilir ve YouTube hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

youtube hesabı açma

YouTube’da hesap açma işlemi yapabilmek için cep telefonlarından ya da bilgisayardan olacak şekilde farklı kayıt olma seçenekleri mevcuttur.

Bilgisayarda YouTube Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. Bilgisayarınızın tarayıcısından YouTube sitesine giriş yapınız.
 2. YouTube’da sağ üst kısımda yer alan oturum aç seçeneğine tıklayınız.
 3. Açılan ekrandan hesap oluştur seçeneğine tıklayınız.
 4. Eğer YouTube hesabınızı şahsi olarak kullanmak için istiyorsanız kendim için seçeneğini, hesabı açma işlemini işletmenize yönelik yapmak için istiyorsanız işletmemi yönetmek için seçeneğini tıklayınız.
 5. Aynı zamanda Google hesabınızla oturum açarak da YouTube kanalı oluşturabilirsiniz. YouTube oturum aç seçeneğine tıkladığınızda ekrana gelen Google ile oturum aç seçeneğini seçerek Gmail hesabınız ile oturum açabilir ve YouTube hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 6. Gmail hesabınız ile YouTube hesap açma işlemini tamamladığınız zaman Gmail hesabınızda mevcut olan profil fotoğrafı gibi bilgileriniz YouTube hesabınıza otomatik olarak aktarılmış olur.

Android’de YouTube Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. Android telefonunuzdan YouTube uygulamasına giriş yapınız.
 2. Sağ üst kısımda varsayılan simge olarak mevcut olan profil resmine tıklayınız.
 3. Oturum aç seçeneğine tıklayınız.
 4. Hesap ekle butonuna tıklayınız. Yanında bir artı işareti simgesi olacaktır.
 5. Buradan oluşturacağınız hesabın bilgilerini girerek sıfırdan bir hesap oluşturma işlemi yapabilirsiniz.
 6. Eğer Google hesabınız ile zaten oturumunuz açıksa ve ekstra olarak Yeni bir hesap oluşturma işlemi yapmak istiyorsanız;
 7. YouTube uygulamasını açınız.
 8. Sağ üst kısımda yer alan profil resmi simgesine tıklayınız.
 9. Açılan ekranda mevcut olan YouTube hesabınızın e-mail bilgilerinin altında yer alan hesap ekle butonuna tıklayınız.
 10. Buradan yeni YouTube hesabı için gerekli bilgileri girerek YouTube hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

iPhone’da YouTube Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. Cihazlarınızda mevcut olan YouTube uygulamasını açınız.
 2. Sağ üst kısımda yer alan profil resmine tıklayınız.
 3. Oturum aç seçeneğine tıklayınız.
 4. Buradan sıfırdan bir hesap ekleme işlemi yapacaksanız hesap ekle butonuna tıklayınız. Yanında bir artı simgesi olacaktır.
 5. Eğer Gmail hesabınız ile YouTube uygulamasında hesap açmak istiyorsanız Gmail ile giriş yap seçeneğine tıklayınız.
 6. Açılan ekranda bilgileri kişiselleştirme ve doldurma işlemini tamamladıktan sonra kaydol seçeneğine tıklayarak YouTube hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Youtuber Hesabı Açma, Normal YouTube Hesabı Oluşturmaktan Farklı Mıdır?

Hayır, değildir. Youtuber olmak; sınırsız ve konu sınırlaması olmadan ilgi çekici ve güncel içerikleri üreterek ve kullanıcılara sunarak, bu süreçten maddi bir kaygı ile kazanç sağlayarak ticari bir işlem gerçekleştirme sürecidir. Günümüzde birçok genç tarafından merak edilmekte olan youtuber olma işlemi, Youtube hesap açma işlemi yapıldığında dünya çapında birçok videonun paylaşıldığı ve izlendiği YouTube uygulaması üzerinde yapılmakta olan bir çeşit iştir.

Bu konular göz önünde bulundurulduğu zaman gençler ve içerik üreticisi olmak isteyen tüm yaş skalasına ait kişiler tarafından Youtuber hesabı açma işleminin nasıl yapılacağı oldukça merak edilen bir konudur. Bu makalemizde youtuber hesabı açma işleminin nasıl yapılacağına dair gerekli bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız. Aşağı kısımda makalenin geri kalanı ile ilgili adımları ve açıklamaları takip ederek youtuber olma ve hesap oluşturma ile ilgili tüm işlemler ve süreçler hakkında bilgi sahibi olabilir ve YouTube üzerinden nasıl kazanç sağlayacağınız sorusuna yanıt olarak YouTube hesap açma konusunu çözerek ilk adımı atabilirsiniz.

Mevcutta oluşturmuş olduğunuz YouTube hesapları bir işletme olarak işletmeye yönelik açılmış YouTube hesaplarında ya da kişiselleştirilmiş hesaplarda olabilecek şekilde standart bir YouTube hesabı açma şeklinde oluşturulmaktadır.

Youtuber Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. YouTube hesabı oluşturduğunuz zaman profilinizde sağ üst kısımda mevcut olan profil resminize tıklayarak kanalınız seçeneğine tıklayınız.
 2. Youtuber hesabı açma işlemi ile ilgili gerekli bilgileri edinmek için kanalınıza girdiğiniz zaman sol bölümde bulunan YouTube’dan daha fazla içerik seçeneğinin alt kısımlarında yer alan ayarlar sekmesine tıklayınız.
 3. Yine sol bölümde bulunan ayarlar sekmesinin altından faturalandırma ve ödemeler seçeneğine giriniz.
 4. Buradan YouTube’da satın alma işlemlerini nasıl yapacağınızı seçebilir ve hızlı satın almayı etkinleştirebilirsiniz.
 5. Genel itibariyle youtuber hesabı açma işlemi için mevcut olarak YouTube kanalınıza yüklemiş olduğunuz bir video yeterli olacaktır. Sonraki süreçlerde faturalandırma ve ödeme kısımlarından kontrol edebilirsiniz.
 6. Yüklemiş olduğunuz videonuzun izlenme oranına bağlı olarak youtuber olma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yani aslında ekstra olarak yapmanız gereken bir işlem olmamakla birlikte yalnızca video yüklemek, fazlaca abone sahibi olmak ve yüklenen videolarınızın beğeni izlenme ve yorum alması işlemleri youtuber hesabı açma sürecinin sonrasında youtuber olmak için yeterli adımlardır.
 7. Videolarınız yükledikten sonra kısa süreler içerisinde ne kadar çok izlenirse ve ne kadar çok etkileşim alırsa trend videolar olarak YouTube üzerinde en çok ilgi gören videoların bulunduğu kısma girme şansı o kadar yükselir. (Trend videolar takipçiniz olmayan kullanıcıların da YouTube hesaplarında ana sayfada görüntülendiği için videonuzun daha fazla kişi tarafından görülmesi ve youtuber hesabı açma işlemi ardından takipçi sayınızın artması işlemi de o kadar yüksek bir ihtimale sahip olur.)

YouTube Hesabı Açmak Ücretli Mi?

YouTube hesabı açmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Herhangi bir şekilde ödeme yapmadan yalnızca internet bağlantınızın ve YouTube hesabınızın olması halinde istediğiniz şekilde video arama işlemlerini yapabilir müzikler dinleyebilir filmler izleyebilir ve bilgi paylaşmak istediğiniz yolların altında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

YouTube hesap açma işlemi ücretsiz bir işlem olmakla birlikte abone olduğunuz YouTube kanallarına katıl butonu şeklinde mevcut olan özelliği kullanırsanız aylık bir ödeme yaparak hesabın sunmuş olduğu özelliklerden ve ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz ancak bu zorunlu bir işlem olmayıp yalnızca abonelik dahilinde video izlemeye devam edebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar