Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Youtube Kanalı Engelleme – Telefon & Bilgisayar

Youtube; çevrimiçi video paylaşabileceğiniz ve izleyebileceğiniz dünya üzerinde popüler bir platformdur. Bu kadar yaygın kullanılan bir platform olmasından dolayı izleyenlere yönelik içerisinde, yararlı içerikler barındırmasının yanı sıra kötü amaçlı paylaşımlar da olabiliyor. Bunlara örnek olarak; zararlı ve tehlikeli içerikler, şiddete başvuran suç örgütlerinin videoları, taciz ve siber zorbalık içeren içerikler ve vahşet uyandırıcı videolar sayılabilir. Bu tarz videoları izlemek istemeyen kişiler ve çocuklarını daha güvenli bir video içerikleri izlemesini isteyen ebeveynler Youtube kanal içeriklerine sınırlama getirebilir. Youtube kanal engelleme ile ilgili tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Bilgisayardan Youtube Kanal Engelleme

Youtube platformunda bulunan kişileri ve kanalları dilediğiniz gibi engelleyebilirsiniz. Youtube kanal engelleme işlemleri aşağıda belirtildiği gibidir:

yapay zeka destekli haber sitesi
 1. İlk olarak engellemek istediğiniz kanalın ya da kişinin sayfasına gidin.
 2. Girdiğiniz kanalın sayfasında bulunan “hakkında” seçeneğini seçin.
 3. Karşınıza çıkan bayrak simgesine tıklayın.
  Youtube Kanal Engelleme
 4. Bu simgeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “kullanıcıyı engelle” seçeneğini seçip gönder tuşuna bastığınızda işlemi tamamlamış olursunuz.

Youtube kanal engelleme işlemini yaptıktan sonra, engellediğiniz kullanıcının bilgilerini ve videolarını artık izleyemezsiniz ve hiçbir şekilde karşınıza çıkamaz. Kullanıcının içeriklerine yorum yapamazsınız, kanal sahipleri de size ulaşamaz.

Telefondan Youtube Kanal Engelleme

Mobil cihazlar üzerinden de Youtube kanal engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzdan izleyeceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Youtube uygulamasında oturum açın.
 2. Engellemek istediğiniz kanalı – kullanıcıyı bulun.
 3. Kanalına girin.
 4. Kanalında iken sağ üstteki üç noktaya dokunun.
  Youtube Kanal Engelleme telefon
 5. “Kullanıcıyı engelle” seçeneğine dokunun.

Youtube Kanal Engelleme Geri Kaldırılabilir Mi?

Youtube kanal engelleme işlemi yaptıktan sonra geri kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz adımlar:

 1. Youtube kanalınıza giriş yapın ve sağ üst köşede bulunan profilinize tıklayın
 2. İçerik stüdyosu olan seçeneği seçin
 3. Sol tarafta bulunan topluluk başlığına tıklayın ve karşınıza çıkan topluluk ayarları kısmını seçin.
 4. Gizli kullanıcılar kısmından engelini kaldırmak istediğiniz kişinin üzerinde bulunan çarpı işaretini tıkladığınızda işlem tamamlanmış olur.

Youtube kanal engelleme işlemini kaldırma bu şekildedir.

Youtube kanal engelleme işlemini nasıl yapacağınızı bu yazımızda en anlaşılır şekilde anlattık. Youtube’u tamamen silmek isterseniz ilgili yazımızı okumanızı öneririz. (Bkz: YouTube Kanalı silme )

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar