Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Adobe Connect Video İndirme

Türkiye’de sık sık Adobe Connect ile dersler verilmeye başlandı. Ama ne yazık ki bu derslerde video indirme özelliği bulunmuyor. İzlemek için de çoğu zaman internet bağlantımız ya sorun çıkarıyor yada kaliteyi çok düşürüyor. Durum böyle olunca bu kullanıcıların yardımına koşmak istedik ve yapabileceğiniz Adobe Connect video indirme yollarını hazırladık. Bu yollar haricinde maalesef video indirme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Önümüzde iki farklı yol var bunlar:

yapay zeka destekli haber sitesi
 • Ekran kaydı ile…
 • Url adresini güncelleyip dosyayı ZİP şeklinde indirme ile

1. Yol: Ekran Kaydı Yapın

Bilgisayarınızda video oynatılırken bir yandan da ekran kaydı yaparak videoyu bilgisayarına kaydedebilirsiniz. Bunun için ücretsiz en iyi program OBS Studio’dur. Yada ücretli ve basit bir program olan Camtasio Studio’yu da deneyebilirsiniz. Her ikisi de ekranda olup biten her şeyi kaydedecektir.

2. Yol: URL Adresini Düzenleyin ve Zip Şeklinde İndirin

Yukarıdaki yöntem biraz daha zahmetlidir. Sonuçta videoyu baştan sona izlemelisiniz. Buna zamanınız olmayabilir. Bu durumda izlediğiniz videonun url adresinde bazı değişiklikler yaparak o videoyu indirebilirsiniz. Yapmanız gereken değişikler oldukça basit.

Not: Söylemeliyim ki bu yöntem çoğu web sitesinde çalışmaktadır. Ama hocalarınızın yaptığı bazı ayarlamalar sonucu yöntem çalışmamaktadır.

Yapmanız gerekenler:

 1. Öncelikle videonun URL adresini düzgün bir hale getirmemiz gerekecek. Bunun için videonun linkindeki ? işaretinden sonrasını silin.
  Eski hali: https://sanalsinif9.istanbul.edu.tr/lc4ycj754ke3c?session=breezfqnqxw267udr5dfp&proto=true
  Düzenlenmiş hali: https://sanalsinif9.istanbul.edu.tr/lc4ycj754ke3c
 2. Düzenlenmiş halinin sonuna /output/filename.zip?download=zip yapıştırın.
  Örnek: https://sanalsinif9.istanbul.edu.tr/lc4ycj754ke3c/output/filename.zip?download=zip
 3. Enter’a bastığınızda videonun içinde bulunduğu .zip dosyası indirilmeye başlayacaktır.
 4. Daha hızlı indirme hızı için İnternet Download Manager programını kurmayı unutmayın.

Çoğu kullanıcı yukarıdaki yöntem ile video indirmeyi başarabiliyor. Video’yu yükleyenlerin yaptığı ek ayarlar yüzünden videoları indirememeniz de gayet normal. Bu durumda 1. Yolu yapmaktan başka çareniz yok.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar