Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Bilgisayardan İnstagram Canlı Yayın İzleme

İnstagram’a bilgisayardan girişler aşırı derecede son zamanlarda artmıştır. Bununla birlikte artık telefondan eriştiğimiz bütün o özelliklere bilgisayardan da erişmek istiyoruz. En çok istediğimiz şeylerden biri de İnstagram canlı yayın izleme olayıdır. Ancak bir tarayıcıda Instagram canlı yayınlarını izleyebilir misiniz? Cevap hem evet hem hayır.

Evet kısmına değinmeden neden hayır onu açıklayalım isterseniz. Bilgisayardan Instagram’a giriyorsanız Instagram’ın sitesi ile giriyorsunuzdur. Bu durumda İnstagram canlı yayınlarını izleyemezsiniz. Öyle bir özellik İnstagramın sitesinde yoktur. Ama bu demek değildir ki bu özelliği o siteye getiremeyiz. İşin olayı bir eklenti yükleyerek İnstagram canlı yayın izleme özelliğini Instagram’ın kendi sitesine getirebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Hazırsanız Bilgisayardan İnstagram canlı yayın izleme nasıl yapılır? Bir görelim…

Bilgisayardan İnstagram Canlı Yayın İzleme

İnstagram canlı yayın izleme işlemini eklenti kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için tarayıcınızın ya Google Chrome ya da Opera olması gerekir. Nedeni aşağıda anlatacağımız eklentinin sadece bu iki tarayıcı ile uyumlu olmasıdır. Ayrıca eklentinin bir çok özelliği vardır bunlar; İnstagram canlı yayın indirme, İnstagram video indirme, İnstagram fotoğraf indirme gibi bir çok özelliktir.

Bunları bu yazıda anlatmayacağız sadece İnstagram canlı yayın izleme nasıl yapılır onu göstereceğiz. Yapmanız gerekenler sırası ile şu şekildedir:

1. Chrome eklentisini buradan gidin ve “Chrome’a ekle” butonuna basın.

2. İnstagram.com’da hesabınızı açın ve sağ üst köşedeki yeni eklenen D logosuna tıklayın.

Tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir alan sizi karşılayacaktır. Telefon ekranından farkı yoktur bu alanın.

Buradan instagram canlı yayın izleme işlemini yapabilirsiniz. Hatta fotoğraf yükleyebilir, gördüğünüz her fotoğrafı indirebilirsiniz. Bunun içinde instagram hikayelerine bakmakta var.

Denemeye Değer Bir Başka Yol

İnstagram canlı yayınlarını izlemek için önceden başka bir eklentiyi öneriyorduk. Ama son yaptığımız testlerle birlikte bu eklentinin çalışmadığını gördük. En azından bizim testlerimiz sonucunda çalışmadı. Bunun için kesin olarak çalışan yol olan yukarıdaki yöntemi önerdik. Ama siz yinede IG Stories for Instagram™ isimli eklentiyi tarayıcınıza kurarak deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Chrome’a ekle butonuna basıp instagram.com’a gitmek.

Resimde gördüğünüz gibi bir alan eklenmesi gerekir İnstagram’ın sitesine.

Ayrıca bir sayfanız varsa buradaki yazımızdan instagram gönderi planlama nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Desktop for İnstagram En İyi Seçenek

Başlangıçta söylediğimiz gibi, Instagram Canlı videolarını bir tarayıcıda izlemenin kolay bir yolu yok. Böylece Desktop for İnstagram eklentisi en iyi seçenek olmaya devam ediyor. Ancak başka bir çözüm için çaresizseniz, IG Stories for Instagram™ eklentisini deneyin ve sizin için işe yarayıp yaramadığını görün.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar