Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Chrome’da Gizli Mod Nasıl Açılır? Gizli Sekme Açma

Chrome’da gizli modda gezmek, bilgisayarınıza veya da telefonunuza bilgilerin kayıt edilmemesi için güzel bir yöntemdir. Bilgilerden kastımız; gezmiş olduğunuz sitelerin geçmişe kayıt edilmesi, girmiş olduğunuz şifrelerin kayıt edilmesi gibi şeylerdir. Bu bilgilerin kayıt edilmesi kendi telefonumuz yada bilgisayarımız olduğunda sorun değildir. Ama bir başkasının telefonunuz yada bilgisayarını kullanıyorsanız, yaptığınız şeyleri sonradan görmemeleri için gizli modu kullanabilirsiniz.

Normalde gezmiş olduğumuz siteleri gezdikten sonra kimse görmemesi için tarayıcı geçmişini sileriz. Hatta bunu otomatik dahi yapabiliriz. (Bkz: Otomatik Chrome Geçmişini Silme) Ama buna dahi gerek kalmadan tarayıcınız üzerinden gizli sekme açarak gezdiğiniz siteleri hiç geçmişe kayıt ettirmeden gezebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Peki gizli sekme – gizli mod nasıl açılır? Bunu bilgisayarlar için ve telefonlar için iki bölüme ayırdık. Siz hangi cihazdan giriyorsanız o adımları uygulayarak gizli modu açabilir ve internette rahatlıkla gezebilirsiniz.

Bilgisayarlarda Gizli Mod Açma

Bilgisayarlarda Chrome gizli modunu açmanız için iki tane farklı yöntem vardır. Bunlardan en basiti ile başlarsak;

Kısayol Tuşları ile Gizli Mod Açma

Gizli sekme açabilmek için en pratik yol klavye kısayollarından faydalanmaktır. Bunun için CTRL + SHIFT + N tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. Bu şekilde kolayca Gizli Modu açabilirsiniz.

Ayarlardan Gizli Sekme Açma

Ayarları kullanarak gizli sekme açabilirsiniz. Bunun için Chrome’da sağ en üstteki alt alta üç noktaya tıklayın. Yeni gizli pencere seçeneğine tıklayın.

Telefondan Gizli Mod Açma

Telefondan gizli sekme açmak istiyorsanız, aynı bilgisayardaki gibi kolay bir şekilde Chrome uygulaması ile gizli sekme açabilirsiniz. Bunun için Chrome’u açın ve sağ en üstte bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan pencereden “Yeni Gizli Sekme” seçeneği ile gizli moda geçebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar