Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Chrome’da Gizli Mod Nasıl Açılır? Gizli Sekme Açma

Chrome’da gizli modda gezmek, bilgisayarınıza veya da telefonunuza bilgilerin kayıt edilmemesi için güzel bir yöntemdir. Bilgilerden kastımız; gezmiş olduğunuz sitelerin geçmişe kayıt edilmesi, girmiş olduğunuz şifrelerin kayıt edilmesi gibi şeylerdir. Bu bilgilerin kayıt edilmesi kendi telefonumuz yada bilgisayarımız olduğunda sorun değildir. Ama bir başkasının telefonunuz yada bilgisayarını kullanıyorsanız, yaptığınız şeyleri sonradan görmemeleri için gizli modu kullanabilirsiniz.

Normalde gezmiş olduğumuz siteleri gezdikten sonra kimse görmemesi için tarayıcı geçmişini sileriz. Hatta bunu otomatik dahi yapabiliriz. (Bkz: Otomatik Chrome Geçmişini Silme) Ama buna dahi gerek kalmadan tarayıcınız üzerinden gizli sekme açarak gezdiğiniz siteleri hiç geçmişe kayıt ettirmeden gezebilirsiniz.

Peki gizli sekme – gizli mod nasıl açılır? Bunu bilgisayarlar için ve telefonlar için iki bölüme ayırdık. Siz hangi cihazdan giriyorsanız o adımları uygulayarak gizli modu açabilir ve internette rahatlıkla gezebilirsiniz.

Bilgisayarlarda Gizli Mod Açma

Bilgisayarlarda Chrome gizli modunu açmanız için iki tane farklı yöntem vardır. Bunlardan en basiti ile başlarsak;

Kısayol Tuşları ile Gizli Mod Açma

Gizli sekme açabilmek için en pratik yol klavye kısayollarından faydalanmaktır. Bunun için CTRL + SHIFT + N tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. Bu şekilde kolayca Gizli Modu açabilirsiniz.

Ayarlardan Gizli Sekme Açma

Ayarları kullanarak gizli sekme açabilirsiniz. Bunun için Chrome’da sağ en üstteki alt alta üç noktaya tıklayın. Yeni gizli pencere seçeneğine tıklayın.

Telefondan Gizli Mod Açma

Telefondan gizli sekme açmak istiyorsanız, aynı bilgisayardaki gibi kolay bir şekilde Chrome uygulaması ile gizli sekme açabilirsiniz. Bunun için Chrome’u açın ve sağ en üstte bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan pencereden “Yeni Gizli Sekme” seçeneği ile gizli moda geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...

Firefox, Opera ve Chrome'da Ebeveyn Kontrolleri Nasıl Ayarlanır

Günümüz teknoloji çağında her türlü veriye, medyaya hızlı bir şekilde ulaştığımız bu dönemlerde çocuklarımızın psikolojilerini ...

Google Chrome'da Sekme Araması Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome‘da açık sekmeleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan “Sekme Arama” olarak bilinen bir özelliğe ...

Google Chrome Reklam Engelleme

Herkes gibi sizde internete göz atıyorsanız, muhtemelen şu ana kadar çevrimiçi reklamcılıktan oldukça sıkılmışsınızdır. Açılır ...

Adobe Connect Video İndirme

Türkiye’de sık sık Adobe Connect ile dersler verilmeye başlandı. Ama ne yazık ki bu derslerde ...

Google Chrome Siyah [Koyu] Tema Nasıl Yapılır?

Google Chrome, Mozilla Firefox ve Microsoft Edge gibi kendi içinde bir karanlık tema özelliğine sahiptir, ancak bununla birlikte farklı ...

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

Google’da her hangi bir resmi, resim arama özelliğini kullanarak arayabileceğinizi biliyor muydunuz? Google da bu ...

Windows 10'da Microsoft Edge Kaldırma

Microsoft Edge, Windows ile gelen ve içimizin bir türlü ısınamadığı bir internet tarayıcı. Şahsen ben ...