Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi 7 Google Play Store Alternatifi

Google Play Store, çoğu kullanıcı için Android uygulamalarını ve oyunlarını indirmek için en iyi yerdir. Ancak, bazı kullanıcılar için Play Store çok kısıtlayıcı olabiliyor. Play Store kuralları gereği her uygulamayı Play Store’dan bulamayabiliyoruz. Bu durumda Play Store kadar güvenli, Play Store alternatifi arayışına çoğu zaman hepimiz girmişizdir. Neyse ki düzinelerce Play Store alternetifi vardır. Ayrıca Play Store kadar da sert politikaları yoktur. Hatta bazıları Google Play Store’dan daha fazla uygulama seçeneği sunuyor. ilginizi çekebildiysek, 2020’de indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi 7 Google Play Store alternatifi listemize bir göz atın.

En İyi Google Play Store Alternatifleri

En iyi 7 Google Play Store alternatifi…

1. Aptoid

Aptoide, Google Play Store kadar popülerdir. Öyle ki zaman zaman Play Store ile de rekabet ediyor. Aptoid’da genellikle Play Store’da bulunmayan uygulamalar bulabilirsiniz. Play Store’da bulunmayan uygulamaları indirecekseniz bu uygulama mağazası sizin için en iyilerinden biridir.

Bunun dışında Facebook, Snapchat ve instagram gibi popüler uygulamaları da bu mağazadan indirebilirsiniz. Play Store’da olamayan uygulamaları güvenle indirmek istiyorsanız bu platform kesinlikle işinize yarayacaktır.

İndirin Ücretsiz )

2. APKMirror

APKMirror, Google Play Store’u kullanmadan uygulama indirmek istiyorsanız bir başka Google Play Store alternatifidir. Play Store’da bulabileceğiniz neredeyse tüm Android uygulamalarını bu platformda da bulabilirsiniz. Ülkeler için yasaklanmış uygulamaları bu platform üzerinden indirebilirsiniz.

Güvenlik açısından ise APKMirror, oldukça güvenilirdir. APKMirror Android uygulamalarını herhangi bir sınırlama olmaksızın indirmek için harika bir yerdir, bu nedenle Play Store‘a ciddi bir alternatif olarak durmaktadır.

İndirin ( Ücretsiz ) / ( Play Store )

3. F-Droid / Aurora Store

F-Droid, öncelikle Android platformu için geliştirilmiş ücretsiz ve açık kaynaklı uygulamalar için bir uygulama mağazasıdır. Google’un olmadığı bir yaşam seçtiyseniz, Android cihazınızda güvenli uygulamalar bulabileceğiniz en popüler uygulama mağazalarından birisidir.

F-Droid’i İndirin ( Ücretsiz ) / Aurora Mağazasını İndirin ( Ücretsiz )

4. Amazon App Store

Amazon App Store, Google Play Store ile rekabet eden başka bir ticari uygulama mağazasıdır. Popülerlik açısından belki Google Play mağazasının yanındadır diyebiliriz ve Kindle, Fire Phone ve Fire Tablet’teki birincil uygulama mağazasıdır. App store için web arayüzü olmasa da kullanmak için APK’yi indirmeniz gerekir. Amazon App Store’da uygulamalar, keşfedilebilirliği artırmak için farklı bölümlere ayrılmıştır. Ve Amazon App Store’da ücretli uygulamaları, her gün yapılan kampanyalarla ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirin  ( Ücretsiz )

5. Huawei AppGallery

AppGallery, Huawei ve Honor cihazları için özel bir uygulama mağazasıydı, ancak son ABD yaptırımları ve sonraki Google yasağından sonra şirket Android uygulama mağazasını herkese açık hale getirdi. Böylelikle Huawei AppGallery’i herhangi bir Android cihaza kurabilir ve kullanabilirsiniz.

AppGallery’de 1,3 milyondan fazla Android uygulaması var ve şuanda yaklaşık 400 milyon kullanıcısı var. Gerçek bir Google Play Store alternatifi istiyorsanız, Huawei AppGallery bir numaradır.

İndirin  ( Ücretsiz )

6. Samsung Galaxy Store

Galaxy Store, Android akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı TV’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Samsung cihazları için özel bir uygulama mağazasıdır. Samsung akıllı telefonlarda Google Play Store ile önceden yükleniyor. Bunun dışında Samsung, platformunu geniş çapta popüler hale getirmek ve geliştiriciler için daha karlı hale getirmek için son zamanlarda birçok yayıncıyla ortaklık kurmuş ve kurmaya da devam etmektedir.

7. GetApps

Galaxy Store’a benzer bir başka Play Store alternatifi ise GetApps’dır. Xiaomi model telefonlar için özel olarak Xiaomi tarafından geliştirilmiştir. Yani bir Xiaomi cihazınız varsa – Redmi, Poco veya Mi olsun – GetApps kullanarak milyonlarca uygulamaya kolayca göz atabilir, yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. Play Store’u kullanmaya gerek bile yoktur.

GetApps Facebook , TikTok ve gibi tüm popüler uygulamalara sahiptir. Bir Xiaomi cihazınız varsa, Google Play Store’u GetApps ile değiştirebilirsiniz ve eminim hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Listeyi hazırlarken sizin için en güvenli Play Store alternatiflerini listemize dahil ettik.

2 Yorum

  1. 6 ve 7 onlar listede olmamalı.

    Kendi markası dışında bir cihazda çalışmazlar,kurulum hatası verirler. Kilitli bir köke kaynak koduna sahiplermiş gibi

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar