Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En iyi 7 Resim Üzerine Yazı Yazma Uygulaması

Anlamlı sözler, atarlı giderli sözler veya basit bir not olsun, bazen her hangi bir resim üzerine yazı yazmak isteriz. Bilgisayar üzerinde bir çok düzenleme programı vardır. Ama biz pratik olması açısından, resim üzerine yazı yazma uygulaması sayesinde bu işimizi halletmek isteriz. Telefonunuz ister Android isterse İOS olsun hiç fark etmez her iki platformda da olan en iyi Android ve İOS için 7 resim üzerine yazı yazma uygulamasını sizler için derledik.

Resim üzerine yazı yazma uygulaması denince akla pratik olması gelir. Yani iki saat uygulamayı çözmeyi kim ister ki. Bunun için basit sade ama işlevsel bir resim üzerine yazı yazma uygulamasına ihtiyacınız vardır. Aşağıda size uygun her hangi bir uygulamayı indirerek sizde fotoğraflarınıza yazı yazabilirsiniz.

1. İOS ve Android için En İyi Premium Uygulama: Word Swag by Oringe

Word Swag by Oringe, bu listede kullanılacak en kolay resim üzerine yazı yazma uygulamalarından biridir. Tek kötü yanı ise ücretli olmasıdır. Bir çok arka plan, stok görüntüsüne veya galerinizden seçim yapabilir ve çeşitli düzenleme araçları ile resimlerinizi düzenleyebilirsiniz.

2. Font Candy (iOS)

Font Candy, ile çeşitli yazı fontlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kendi yazı tipinizi de yükleyebilirsiniz. Telefonunuzdan çektiğiniz fotoğrafları Font Candy Photo resim üzerine yazı yazma uygulaması ile düzenleyebilirsiniz. Font Candy de 45’den fazla yazı tipi arasından seçim yapabilirsiniz. Pixabay stok fotoğraflarına erişim imkanınız vardır.

Resim üzerine yazı yazma uygulaması ücretsizdir. Uygulama içerisinde daha fazla özelliğe erişmek için Premium sürümüne geçiş yapmanız gerekir. Premium sürümü bir hafta boyunca ücretsiz olarak da deneyebilirsiniz.

3. PicMonkey (iOS ve Android)

PicMonkey, resim üzerine yazı yazabileceğiniz veya çeşitli arka planlar arasından seçim yapabileceğiniz bir grafik tasarım uygulamasıdır. Çeşitli renklere, yazı tiplerine ve stillere metin ekleyebilir ve aboneliğiniz varsa bunları galerinize veya PicMonkey’in bulut depolama merkezine kaydedebilirsiniz.

Uygulama içi satın alımlarla PicMonkey’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Temel abonelik planı için ayda 7,99 $, yılda 71,99 $ ve 1 GB depolama alanı sağlarken, Pro planı ayda 12,99 $, yıllık 119,99 $ için sınırsız depolama alanı içerir.

4. Typorama: Text on Photo Editor

Typorama, gölge ve degrade renk ekleme gibi gelişmiş araçlara sahip olan en iyi resim üzerine yazı yazma uygulamalarından birisidir.

Resimlere her font’ta ve şekilde yazılar ekleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda üzerine yazabileceğiniz bir sürü ücretsiz arka plan ile de birlikte gelir. Facebook veya Instagram’da Typorama’yı beğenerek metin stillerinin kilidini ayrıca açabilme imkanınız vardır.

Typorama uygulama içi satın alımlarda ücretsiz olsa da, $ 9.99 Pro sürümü; belirli metin stilleri, tüm arka planlar ve ” made with Typorama ” damgasını kaldırır ve marka logonuzu ekleme özelliği ile birlikte gelir.

5. Over: Design/Flyer/Story Maker

Over indirmek ücretsizdir ve uygulamayı ilk açtığınızda birkaç soruya cevap vermeniz istenir. Birincisi, bir marka için içerik oluşturup oluşturmadığınız sorulur. İkincisi, ilgi alanlarınız nelerdir; müzik, yiyecek ve içecek ve ev dekorasyonu dahil bir liste.

Over, fotoğraflarınıza ek olarak düzenleyebileceğiniz çok çeşitli arka planların yanı sıra Pixabay, Unsplash ve Google Görsel aramasından stok görüntüleri de içerir. Ayrıca kullanabileceğiniz grafikler, şekiller ve yazı tipleri vardır. Uygulama ayrıca gölge, opaklık ve maskeleme gibi gelişmiş düzenleme araçlarını da içerir.

6. Android ve iOS için En iyi Resim Üzerine Yazı Yazma Uygulaması: Phonto

Phonto’nun süper basit bir arayüzü vardır. Boş bir arka planla başlayabilir veya cihazınızdan bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Phonto ile resim üzerine yazı yazabilirsiniz ve çeşitli renk ve yazı tipleri ile de süsleyebilirsiniz. 

Uygulama içi satın alımlara sahip ücretsiz sürüm, temel ihtiyaçlar için yeterlidir, ancak 1,99 ABD doları ile görüntü paketleri paketini alabilirsiniz. 0,99 ABD doları ile de filtre paketleri ekleyebilir ve 0,99 ABD doları ile de reklamları kaldırabilirsiniz. Phontonun en güzel yanlarında biri ise diğer kaynaklardan yazı tipleri yükleyebilme özelliğidir. Bu sayede istediğiniz font ile resim üzerine yazı yazma işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

7.  PicLab (iOS ve Android)

PicLab, fotoğraf düzenleme araçları, filtreler, çıkartmalar ve bir kolaj özelliği ile basit bir uygulamadır. Resim üzerine yazı yazma uygulamasında galerinizdeki fotoğrafları kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

PicLab ücretsizdir. Ama bazı kısıtlamalara tabidir: PicLab filigranını fotoğraflarınızdan 0,99 ABD doları karşılığında kaldırabilir, 0,99 ABD doları ile yazı tiplerinin kilidini açabilir veya 3,99 ABD doları ile ise her şeyin kilidini açabilirsiniz.

Ayrıca en iyi fotoğraf uygulamaları isimli yazımıza da bir göz atmanızı öneririz.

1 Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

2021'in En İyi Ekran Kaydedici Program ve Uygulamaları

Şu sıralar tüm Dünya’da ekran kaydedici yazılımlara fazlası ile ihtiyaç duyulmaya başlandı. Bunun en büyük ...

Android'de Pin Kodu Değiştirme - SIM Kart Şifresi Değiştirme

Yeni bir Simkart aldığınızda yada farklı bir operatöre geçtiğinizde ve SIM kartını telefona takıp açtığınızda ...

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

Google’da her hangi bir resmi, resim arama özelliğini kullanarak arayabileceğinizi biliyor muydunuz? Google da bu ...

Telefonda Numara Gizleme - Anlık yada Temelli

Bildiğiniz gibi her operatör ( Tukcell, Vodafone yada Turktelekom) size numara gizleme hakkı tanımıştır. Yaptığınız ...

Bildirim Geçmişinizi Android'de Nasıl Görürsünüz?

Bildirimler akıllı telefonlarda en çok kullandığımız özelliklerden birisidir. Bu nedenle yanlışlıkla kaydırdığınız bildirimleri tekrar görmek ...

Android'de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Android telefonunuzun pilinin çok hızlı tükenmesinin en yaygın nedenlerinden biride pilinizi tüketebilecek çok fazla uygulama ...

iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

iPhone numara gizleme özelliğini açtığınızda aradığımız kişi bizi göremez. Yani arayan kişinin numarasını göremez. Bir ...

Telefonda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

Bildiğiniz gibi Konferans görüşmesi bir çok kişi ile aynı anda konuşmaya yarayan bir teknoloji. Akıllı ...

iPhone Arama Bekletme Özelliği Nasıl Açılır?

iPhone arama bekletme özelliğini kullanabilmek için iPhone’da ilgili ayarı açmanız gerekir. Bu sayede biri ile ...

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook’tan video nasıl indir? Bu sorunun cevabı niteliğinde hazırladığımız bu yazı ile bundan sonra Facebook’tan ...