Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi 9 Profesyonel Ses Düzenleme Programı

Ses düzenleme işlerinde ister yeni başlayan olun, isterse bu işlere yıllarını vermiş profesyonel birisi olun, hiç fark etmez. İşin neresinde olursanız olun hayallerinizde ki düzenlemeleri yapabilmek için profesyonel ses düzenleme programlarına ihtiyacınız vardır.

Yeni başlıyorsanız daha en başından en iyi ses düzenleme programları ile başlamak geleceğiniz için bir artıdır. Şöyle düşünün şuan daha yolun başındasınız, her programı öğrenmekte o kadar kolay olmadığını varsayarsak, ilerisinde hiç işinize yaramayacak bir programı öğrenmek tamamen zaman kaybıdır. Bu yüzden daha en başından en iyi ses düzenleme programları ile başlamalısınız. Bu listemizde en iyi 9 ses düzenleme programını inceleyeceğiz.

yapay zeka destekli haber sitesi

1. Adobe Audition

Adobe Audition, piyasadaki en popüler ses düzenleme programlarından biridir. Görünümünü kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Program, herhangi bir ses dosyasını düzenlemek ve farklı şeyler eklemek için en iyi araçlara sahiptir. 

Adobe Audition programı, Windows için profesyonel ses kaydedici, mikser ve dijital ses klip düzenleyicisidir. Ses kartı ile kullanıldığınız da profesyonel ses kayıt stüdyoları kalitesinde kayıt imkanı sunar.

Aynı zamanda hasarlı ve eski kayıtları onarabilme yeteneğine sahiptir.

Fiyatı – Adobe Audition CC aylık 20,99 ABD dolarıdır. Programı kullanmak için aylık, yıllık veya çok yıllı bir abonelik planlarından birini seçebilirsiniz.

Ses Kalitesi – Adobe Audition, özellikle MATLAB kodlarını kullanırken kaliteli ses üretir. 

Özellikleri 

Program çok kanallı kayıt yeteneklerine, tatmin edici sonuçlar veren mükemmel ses kurtarma araçlarına, mükemmel uyumluluk ve dosya dönüştürme yeteneklerine sahiptir. Bu, mevcut en iyi ses düzenleme programlarından biridir. 

Adobe Audition VST Eklentilerini Destekliyor mu? Adobe Audition, VST 2.4’te üçüncü taraf 64 bit ses eklentilerini, macOS için VST 3.0’ı ve macOS için Windows ve Ses birimlerini destekler.

Ücretsiz deneme sürümü ile ses düzenleme programını kullanabilirsiniz.

2. Audacity

Audacity, hem Mac hem de Windows bilgisayarlarla uyumlu ücretsiz bir müzik düzenleme programıdır, piyasada ki en popüler windows ses düzenleme programı olarak kabul edilir. 

Kullanıcı arayüzü çok göze hitap etmez, ancak düzenleme araçlarını bulmayı kolaylaştırdığı da bir gerçektir. 

Ses kayıt etme ve sesleri düzenlemede ücretsiz en iyi ses düzenleme programıdır.

Audacity, ana menü alanında kolayca erişilebilen çeşitli eklentiler ve düzenleme efektleri vardır. Kullanımı diğer ses düzenleme programlarına oranla kolaydır.

Gürültü azaltma özelliği, ortamdaki sesleri oldukça azaltabilir. Bunun için uygulamanız gereken ayarları internette rahatlıkla bulabilirsiniz.

Özellikleri

Dosya uyumluluğu, çok fazla olmasada popüler dosyaları destekler bunlar; MP3, WAV ve AIFF gibi formatlardır. Bir buçuk saatlik ses dosyalarını gözlemlerimize göre 1 dakikada içe aktarabilirsiniz.

Audacity ile çok büyük programlar ile uğraşmadan küçük işlerinizi profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Audacity, önceden kaydedilmiş dosyaları düzenlemenize, mikrofonlar üzerinden ses kaydetmenize, hatta müzik ve podcast’ler oluşturabilmenizi sağlayan kusursuz en iyi ses düzenleme programlarından birisidir.

VST Eklentilerini Destekliyor mu? Evet, Audacity VST eklentilerinin kullanımına izin veren harika bir programdır.

Ses Kalitesi Nedir? Bir çekim oluşturmak, gürültüyü gidermek, klipleri kesmek ve birleştirmek, özel efektler uygulamak ve gerçekten profesyonel sonuçlar elde etmek için kullanılabilir. 

3. Sound Forge Audio Studio

Sound Forge Audio Studio temel bir ses düzenleyicisidir. Profesyonel bir arkadaşı olan Sound Forge Pro’dan çok daha ucuzdur.

Yeni başlayanlar için son derece profesyonel ses düzenleme programıdır.

İçerisinde bir çok efekt vardır. Bu efektler ile ses dosyalarını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Özellikleri

Sound Forge Audio Studio, DirectX eklentilerinden 11 ses efekti ile birlikte gelir. Bu ses düzenleyicide bulunan efektleri istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

90 farklı ses ayarı vardır. Ayrıca efektleri sesinize uygulamadan önce önizleyebilirsiniz.

Sound Forge’ı kullanmanın en güzel yanlarından biri, tüm arayüz ve araç çubuklarının tamamen özelleştirilebilir olmasıdır. 

Aslında, bu gözden geçirdiğimiz en özelleştirilebilir ses düzenleme programlarından biridir. Ses düzenleme penceresinin görünümünü ve dokusunu değiştirebilirsiniz. Araç çubuklarını tam olarak istediğiniz araçlara sahip olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Temel olarak, Sound Forge’da kendi ses düzenleme deneyiminizi oluşturabilirsiniz.

Fiyat – programın fiyatı 329,99 $. Amazon’da Magix Sound Forge Audio Studio ise 42$ dır.

4. Ocenaudio

Başka bir güçlü ama basit ses düzenleme programı, ancak Audacity’den daha kolay yönetilebilir. Ocenaudio çeşitli platformlarda (Windows, Linux ve Mac) kullanılabilir, özelliklerle dolu olmasa da, günlük ses düzenleme işleri için harika bir araçtır.

Gerçek zamanlı efekt özellikleri ile çalışmanızı hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Kesinlikle mevcut en iyi müzik düzenleme programlarında birisidir.

Fiyatı – Ücretsizdir.

5. Free Audio Editor

Aradığınız en kolay ve özellikli program ise bu ses düzenleme programına bir göz atın. Tasarımı Audacity’e çok benzer ama Audacity’den farklı olarak, ses görültüsünü kaldırmazsınız. Zaten bunun içinde yapılmamıştır. En iyi yönü, son derece kolay sesi kesme özelliğidir.

6. Ashampoo Music Studio 2018

Bir ses düzenleme programından daha fazlasıdır, Ashampoo Music Studio eksiksiz bir multimedya programıdır aynı zamanda. Özel amaçlı geliştirilmiş müzik – ses düzenleme programıdır.

Tek tek parçaları veya tüm klasörleri içe aktararak ve videolardan sesleri çıkararak oynatma listesi oluşturabilirsiniz.

Bu düzenleyici ayrıca meta veri etiketlerini düzenleyebilir, ortak biçimleri dönüştürebilir.

7. Acoustica Basic Edition

Gelişmiş ses düzenleme programıdır. Bir müzik prodüksiyon aracı arıyorsanız Acoustica Basic Edition harika bir ses düzenleyicisidir. Ses dosyalarını istediğiniz biçimde düzenleyebilir ve dışa aktarabilirsiniz.

8. Cockos Reaper

En iyi bir karıştırma ve ses düzenleme programları arasında Reaper göz atmanız gereken programlar arasındadır. Reaper programı hem Mac hemde Windows platformları ile uyumludur. En popüler 20’den fazla ses formatıyla uyumludur.

Podcast’inizin bir videosunu yayınlamayı planlıyorsanız, ayrı ayrı ses ve video kaydedebilir ve Reaper ile dosyaları birleştirebilirsiniz.

9. MAGIX Audio Cleaning Lab

MAGIX Audio Cleaning Lab, ses dosyalarını düzenlemek ve onarmak için özel geliştirilmiş ses düzenleme programıdır. Basitleştirilmiş arayüzü ile yeni başlayanlar için öğrenmesi kolaydır. Program, sesinizde neyin yanlış olduğunu otomatik olarak algılamak ve gerekli gördüğü değişiklikleri uygulamak için tasarlanmıştır. Daha sonra değişikliklerden öncesi ve sonrası olarak karşılaştırmanıza izin verir.

Diğer Ses Düzenleme Programları

– Tek tıklamayla ses onarımı ve toplu işleme işlemleri için Amadeus Pro (macOS)

– Mac’te hızlı ve basit düzenlemeler için fisyon (macOS)

– Gazeteciler ve podcast’ler için Hindenburg Journalist (macOS, Windows)

– Hızlı, web tabanlı düzenlemeler için TwistedWave Online (Web)

– Çok kanallı düzenleme ve Mac’te efektler için TwistedWave Mac (macOS)

– Abone olmadan Adobe Audition’a alternatif için WaveLab Elements (macOS, Windows)

– Audio Cutter Pro

– Nero Wave Editor (Windows)

– Qtractor (Linux)

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar